Castle [TV]

δεν ειδα ακομα το 6ο, αλλα μου κάνει εντύπωση που δεν σχολιάζετε το 5, ίσως από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς, έβερ

εκτίμηση :

[SPOILER]όλη την χρονια θα την πάνε με την αγάπη των 2, οι οποίοι κάποια στιγμή θα μαλώσουν κ θα ψυχρανθούν, μάλλον προς το τέλος κ θα αρχίσουν να βλέπουν άλλους/ζηλεύουν κτλ. εκει που εκλεγε η μπεκετ στο 5, νομιζω οτι θα ηταν η αρχη της κατηφορας, αλλα τελικα δεν εγινε[/SPOILER]

ξερουμε αν θα παει κ για αλλη σεζον ?

http://www.tv.com/news/whats-renewed-whats-canceled-and-whats-still-in-between-2012-edition-28304/?page=2

Σύμφωνα με το tv.com θα συνεχιστεί αν και δεν ξέρουμε για πόσες season ακόμα. Καλό αυτό.
Edit: χμμ δεν διευκρινίζει αν θα είναι η 5η (που παίζει τώρα) ή αν θα έχει άλλη. Είδα το update και είχε γίνει Μάιο.

[SPOILER]Όσο αφορά το 5ο θα συμφωνήσω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα. Έστησαν πολύ καλά το όλο σκηνικό. Σε φάση νταξ ξέραμε ότι στο τέλος δεν συμβαίνει αλλά και μόνο που σου έριξε την αμφιβολία και στη τελική πως τα κατάφερε ο άλλος, σε κράτησε το επεισόδιο.

Πλέον δεν ξέρω με το που έμαθαν ο Ράιαν και Εσποζίτο για Μπέκετ/Καστλ έφυγαν από το να το κρύβουν και φαίνονται πιο χαλαρά τουλάχιστον στο γραφείο. Τώρα το πως θα εξελιχθεί, ναι περιμένω και εγώ να γίνει κάτι που θα ταρακουνηθούν, ζήλιες κλπ θα υπάρξουν. Αλλά με καινούργια season, δεν θα ήθελα να ξαναπάμε πάλι στην αρχή. [/SPOILER]

Ξεκίνησα εχθές τη δεύτερη σεζόν. Αρκετά καλή σειρά, χαλαρή με καλό χούμορ που την απογειώνει ο Φίλλιον. Ο άνθρωπος είναι θεός (νταξ αυτό το ξέραμε και από πριν ([U][B]κλικ[/B][/U])) άλλα εδώ είναι σε άλλο επίπεδο:D

Η φετινή season γιατί μου φαίνεται βαρετή και αδιάφορη; Αποψάρα κανείς άλλος;

γιατί είναι μάλλον

μονο το επεισοδιο με την κορη του αξιζε καπως

Το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου είναι σχεδόν αδιάφορο πλέον, δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι στην σειρά. Η τηλεθέαση δεν έχει κάνει καμία μεγάλη βουτιά αλλά άμα συνεχίσει έτσι ελπίζω να μην το τραβήξουν άλλες season ακόμα.

SPOILER. Ποστ απο κινητο

[SPOILER]ε στο κεφαλι μου ειναι απλο. Τα βρηκανε τα παιδια και χαθηκε το ντραηβ που υποσυνειδητα σε τραβαγε συνεχως στη σειρα. Επισης, επειδη εχεις γενικοτερη γνωση πολλων σειρων του βεληνεκους και του χαρακτηρα του Κασλ, ξερεις πολυ καλα πως ο αναποφευκτος χωρισμος πλησιαζει, και αντιλαμβανεσαι πως ολο αυτο το δραμα θα κατακλυσει τη σειρα, και αυτο σε κουραζει. Σκεφτεσαι πολυ σωστα.[/SPOILER]

Ο Fillion (θεός) σίγουρα χαραμίζεται σε αυτήν τη σειρά. Τα φράγκα φαίνεται είναι πολλά. Αν εξαιρέσεις τη μητέρα του Castle οι υπόλοιποι ηθοποιοί είναι μέτριοι. Από σενάριο τα έχουμε δει όλα άπειρες φορές. Οι Αμερικάνοι θέλουν κάτι εύκολο για να περνάει ευχάριστα η ώρα. Αλλιώς δεν εξηγούνται τα τρελά νούμερα που κάνει. Προβλέπω δέκα κύκλους. Όσους έπρεπε να κάνει το Firefly δηλαδή.

Μιας και αναφέρετε για την σειρά, την ξεκίνησα πρόσφατα και έχω δει τα τρία πρώτα επεισόδια μόλις. Γενικά μου αρέσει αλλά μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει κάποιο story που τρέχει στη σειρά ή αν είναι αυτοτελή τα επεισόδια?

Ε υπαρχει ενα λαβ στορυ οπως αντιληφθηκες ηδη φανταζομαι, και απο κει και περα υπαρχει και ενα αλλο πιο γενικο στορυ,αλλα δεν ειναι ακριβως κατι πανω στο οποιο παταει η σειρα,και προχωραει πααρα πολυ αργα.
Η συντριπτικη πλειοψηφια των επεισοδιων ειναι αυτοτελη.

Συμφωνω με αυτα που ειπωθηκαν στην προηγουμενη σελιδα, η καινουρια σεζον και μενα μου φαινεται αρκετα αδιαφορη.

Damnit .

Θα το συνεχίζω πάντως προς το παρόν λόγω Ριτσαρντ, αλλά αν δεν υπάρχει η παραμικρή αγωνία για το επόμενο επεισόδιο προσωπικά με κάνει να τις παρατάω στο τέλος.

Κοιτα πιστευω οτι οταν βλεπεις τα επεισοδια μαζεμενα δεν χανεις το ενδιαφερον σου, ειναι ευχαριστη η σειρα, κυριως λογω Φιλιον οπως ειπωθηκε πολλες φορες.Εγω που ειδα τις πρωτες 4 σεζον μετα το καλοκαιρι, οποτε τις ειχα ολοκληρωμενες και μπορουσα να δω το επομενο επεισοδιο οποτε ηθελα, το εβλεπα φανατικα.

Αλλα απο τοτε που μπηκα στην 5η και εφτασα στην κανονικη ροη, δηλαδη 1 επεισοδιο ανα 1 ή και 2 βδομαδες καμια φορα, με τον καιρο εχασα το ενδιαφερον. Τα τελευταια 3 επεισοδια δηλαδη ουτε καν τα κατεβασα οταν βγηκαν, σχεδον τα ξεχασα, και τα ειδα μαζεμενα το πρηγουμενο σ/κ που το θυμηθηκα.

Η αληθεια ειναι αυτη που λεει ο θηριον. Άλλη μια σειρα με καλη ιδεα και συμπαθες καστ, που χανει ομως στο watchability (τον όρο που θα κανω coin ως την δυνατοτητα να σε φερνει βδομαδα με τη βδομαδα να το δεις).

Δεν θα δω αλλο επ, αλλα θα τα δω ολα μαζι, μιας και η καλοκαιρινη σεζον ειναι ψιλοσαπια (όσο σαπια μπορει ναναι με GoT, Newsroom και Suits(?) ) γιατι ειναι κρiμα να ‘τσαντζιζομαι’ με τον φιλλιον που τον αγαπω τοσο.

Mεχρι τοτε αναμενουμε το Much Ado About Nothing

Προσωπικά αυτό με τις σειρές το παρατήρησα και εγώ, όχι μόνο για Castle. Δεν μου κάνουν αίσθηση καθόλου, περιμένοντας 1 βδομάδα στη καλύτερη,( πχ castle θα παίζει μετά από 21 μέρες). Αρχίζοντας από τώρα, θα περιμένω να τελειώσουν οι seasons σε ό,τι σειρά βλέπω και μετά θα δω τα υπόλοιπα.

Σε κάποια φάση είδα μαζεμένα μερικά επεισόδια από την αρχή και πραγματικά μου έκαναν μεγαλύτερη αίσθηση…

σε μια σειρά σε κρίση, το 5Χ17 με αναφορές σε wes craven, cabin in the woods και ring ήταν ταυτόχρονα αστείο κ αγωνιώδες. τσεκ ιτ

Σουπιτσα το τελευταιο,ειδικα για σιζον φιναλε, κλισε και ψιλοβαρετη η αστυνομικη πλευρα του επεισοδιου,με κεντρικο θεμα το συναισθηματικο.

[SPOILER]Πολυ αναμενομενο αυτο που εγινε στο τελος, και το οτι της εκανε προταση γαμου ο Καστλ και φυσικα το οτι δεν μας εδειξαν απαντηση.

Εξαλλου, πριν λιγες μερες ανακοινωσαν οτι ανανεωνεται για 6η σεζον, θεωρω σχεδον σιγουρο οτι θα ριξει χυλοπιτα η Κεητ και θα παρει τη δουλεια, με τον Καστλ να ξαναγυρναει στο “γαμαω οτι κινειται λαηφσταηλ” και πιθανοτατη πλοκη στην 6η θεωρω την Κεητ λογω της θεσης της να μαζευει περισσοτερες πληροφοριες για τον γερουσιαστη και στο τελος να τον χωνει μεσα, εξαλλου αυτο ειναι το μοναδικο στορυ της σειρας, περα του λαβ στορυ.

Νιωθω λιγο θειτσα μετα απο αυτη την αναλυση.[/SPOILER]

Κλασσικό επεισόδιο Καστλ το πρώτο της 6ης με τον Καστλ να ειναι μες την μαλακία. Μου είχε λείψει <3

Το παρακολουθει κανεις ακομα? Κανουν προσπαθεια να ανανεωσουν το ενδιαφερον και την πλοκη της σειρας στη νεα σεζον, ενδιαφερουσα τροπη με την εξαφανιση Καστλ και την αμνησια, αρχικα φοβομουν μην καναν καρμπον τη φαση με τον 3ΧΚ απο παλιοτερα, αλλα δειχνει να πηγαινει αλλου το σκηνικο.
Να δουμε πως θα το διαχειριστουν, εμενα παντως μετα απο καιρο μου εξιταρε καπως το ενδιαφερον η υποθεση της σειρας.

Και εγώ συνεχίζω να το βλέπω. Όπως τα λες. Ήθελε κάτι διαφορετικό για να κρατήσει τους θεατές και το κατάφερε. Τα μέχρι τώρα επεισόδια είναι μια χαρά. Και κλασσικά, Nathan Fillion σταθερά από τις μεγαλύτερες μορφές της τιβί.