Casus (Grc)

Καλησπέρες! Η μπάντα στην οποία παίζω λέγεται Casus και πριν λίγο καιρό βγάλαμε το πρώτο μας demo. Οι επιρροές μας πολλές, οπότε δεν παίζουμε κάτι εντελώς συγκεκριμένο, λίγο black, λίγο death άντε και λίγο θρασ. Όποιος ψήνεται μπορεί να μας τσεκάρει αναλυτικά στο myspace profile μας:

Έχουμε ανεβάσει όλο μας το demo και όλο το artwork, αλλά υπάρχει και link για κατέβασμα.
Αυτά λοιπόν, όποιος θέλει ας μας ακούσει και όλες οι κριτικές δεκτές:wink:
Μπορείτε να ποστάρετε κι εδώ ξερωγώ για οτιδήποτε αφορά τη μπάντα. Θενξ!

άκουσα το demo και μπορώ να πω πως μου άρεσε αρκετά.
στα συν ο ξερός black ήχος (ο οποίος μου θύμισε μέχρι και πρώιμο industrial).από τις black επιρροές, σε πολλά σημεία μου ήρθαν στο μυαλό οι beherit, κάτι που εκτιμάται ιδιαιτέρως…
στηρίζω.ακούστε τους.

To εχω κατεβασει αλλα δεν το τσεκαρα ακομη.

Θα παιξει και σε απτη μορφη για να στηριξουμε αν ειναι ?

Αμέ! Μας μένουν μόνο κάτι εκτυπώσεις και είμαστε κομπλέ. Είναι diy φάση, οπότε ψαχνόμαστε και καθυστερούμε. Όποιοι θέλουν μου ζητάνε χωρίς δεύτερη σκέψη κόπιες και όταν είναι έτοιμες τους τις δίνω!

Άντε ρε ποστάρετε καμιά γνώμη να δούμε τη ψάρια πιάνουμε!

Λοιπόν παίδες… Τα demo είναι επιτέλους πανέτοιμα και σε μορφή cd. Έχουν γίνει οι απαραίτητες προετοιμασίες και είμαστε σε θέση να δώσουμε κόπιες σε όσους ενδιαφέρονται! Επικοινωνία απο εδώ ή απο myspace:

The horror και Deathster έχετε κρατημένες κόπιες και μιλάμε απο pm:wink:

Λοιπόν,ενδιαφέρον για πρώτη ακρόαση,σίγουρα δεν ήταν αυτό που περίμενα κ δεν το λέω για κακό.Βλέποντας σαν “ταμπέλα” το μπλακ μέταλ περίμενα υπεγρήγορο ντράμινγκ κ γενικά κοπάνημα.Ακραίο είναι αλλά σαν χαρακτήρας το ντέμο.Κ μόνο που δεν ακολουθήσατε τον κλασικό ήχο για μένα είναι μεγάλη κ ευχάριστη έκπληξη.Θα συμφωνήσω με τον χόρρορ για τον πιο ινντάστριαλ ήχο στις κιθάρες,κάτι που μου άρεσε,κ βέβαια για το ακορντεόν στο δεκάδεντ γουόλτζ το οποίο ταίριαξε/ενσωματώθηκε με τον ήχο από τις κιθάρες.εύγε…αααααα κ εννοείτε οτι θέλω κοπια.

Θα την έχεις βεβαίως την κόπια σου! Μιλάμε με p.m.

Bump!!! Το πρώτο review είναι πραγματικότητα. Είναι για το σουηδικό webzine Minacious. Μπορεί κάποιος να το βρει σε αυτό το λινκ:
http://www.minacious.org/rev-casus_-_redemption_through_pervertion.html

Αναμένονται και άλλα πολλά reviews απο εγχώρια και κυρίως ξένα zines, τυπωμένα και ηλεκτρονικά. Αναλυτικά τα reviews θα τα ποστάρω στο myspace. Παίζει να βάζω και κανένα λινκ εδώ

Επιστροφή με 0/10 στο Metal Temple:

Ε, ο Weedow έκανε την κριτική, τι άλλο να περιμένεις δηλαδή? :stuck_out_tongue:

Δεν είναι 0 όμως, απλά unrated. :wink:

Καλό είναι το demo, να συνεχίσετε στο ύφος του [I]Decadent Waltz[/I] και μη διστάσετε να κάνετε πιο χαοτικό τον ήχο. Επίσης κάποιος απ’ τη μπάντα πρέπει να γουστάρει πολύ τους πρώιμους [B]Rotting Christ[/B], η κάνω λάθος?

Γνωρισα τον necromantia στο λαηβ στην εστια χτες και τωρα το εχω σε cd.
Να το ακουσουμε σαν αθρωποι δλδ :stuck_out_tongue:

Aρκετα καλη προσπαθεια αν κρινουμε κιολας οτι η μπαντα υπαρχει πολυ λιγο
καιρο (Μαρτιος 2010).Στα συν ο ξερος ηχος και οτι δεν κοπανανε οπου και οπως
λαχει αλλα προσπαθουν να φτιαξουν ενα δικο τους μειγμα.
Περιμενουμε και αλλα και καλυτερα απο τα παιδια :slight_smile:

Έρχεται, το νου σας…

Ναι ναι το γειτονόπουλο ο Weedow την έκανε:p Πάντως μακάρι να είναι απλά Unrated και όχι ένα ξερό 0.

Όχι δεν κάνεις λάθος, και οι τρείς μας τους γουστάρουμε τους ΠΡΩΙΜΟΥΣ Κράιστ. Ομολογούμε…

Ωχ ωχ ωχ!!!:lol:

Επίσης, ευχαριστώ πολύ Deathster και Bohemian Grove για την υποστήριξη χτες και βέβαια για την όμορφη βραδιά!!!

Και ναι! Review στο Rocking λοιπόν:

http://www.rocking.gr/reviews/demo/Casus_-_Redemption_Through_Pervertion/3174/

Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια, και υποσχόμαστε καλύτερα πράγματα στο μέλλον!

Bump! Με review στο τεύχος Ιανουαρίου του Metal Hammer και βαθμολογία (αν παίζει κάποιο ρόλο) 6/10…