Cathedral announce the end

E εχουμε αλλο ενα αλμπουμ και λογικα μπολικες συναυλιες.
Ενα μεγαλω μπραβο για την κινηση τους αυτη το αξιζουν !

Φοβερό να φεύγεις από την σκηνή με τον καλύτερο δίσκο της 20ετούς καριέρας σου.

σ αυτες τις μπολικες χωραει η Ελλαδα?? :stuck_out_tongue: μακαρι να μας ερθουν…

Μακάρι:papas:

Ε φαντάζομαι χωράει…δεν θα μας κάνουν τέτοιο ξεφτιλαριό:):!:

Από τις πιο ξεχωριστές μπάντες που έχω ακούσει και που σε κάθε δίσκο τους με έχουν εκπλήξει ευχάριστα…ελπίζω να τους δούμε κι εμείς πριν την οριστική διάλυση :frowning:

Έτσι κάνουν οι πραγματικά μεγάλες μπάντες. Χαιρετούν στα πολύ πάνω τους, χωρίς στην ουσία να 'χουν μέτριο άλμπουμ. Και με ένα δίσκο σαν το Guessing Game, όχι κάτι απλά καλό. Όλο και κάπου βέβαια θα χωθεί ο Lee να παίζει τπτ cult progressive-ιές, σαν μερικές από τις μπαντάρες της Rise Above.

Τους γλωσσόφαγα μετά από την ΔΙΣΚΑΡΑ που εβγαλαν φέτος! Το κεφάλι ψηλά μετά από μια 20ετία γεμάτη ΔΙΣΚΑΡΕΣ. Άντε να έρθουν και για ένα τελευταίο live να λιώσουμε.

I’m Matthew Hopkins, WITCHFINDER!

Αυτό.

Πάντως το είχανε δηλώσει χρόνια πριν πως πηγαίνει για διάλυση το πράγμα σιγά-σιγά.
Απλά το πήγανε με doom ρυθμούς…:stuck_out_tongue:
Λίγες μπάντες έχουν τα κότσια να κάνουν αυτό που κάνουν τώρα οι Cathedral.
Βρίσκονται σε μια περίοδο δεύτερης εφηβείας βγάζοντας εξαιρετικούς δίσκους που κοντράρουν στα ίσα τα παλιά διαμάντια τους και αποφασίζουν να κλείσουν την καριέρα τους όντας στην κορυφή. Respect !

Μια από τις πιο τίμιες μπάντες. Ας έρθουν από δω για ένα τελευταίο προσκύνημα…

Δεν ξέρω αν το έχει τσεκάρει κανείς και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω λινκ, φαντάζομαι δεν τρέχει τίποτα αφού είναι επισήμως ανεβασμένο από το roadburn αν καταλαβαίνω καλά.
Δείτε και νιώστε:

http://www.roadburn.com/2011/02/cathedral-announces-plans-to-disband-blabbermouth/

[SIZE=“7”]ΚΛΑΜΑ[/SIZE]

Ήμουν εκεί. 8) 8)

Αλλά ψιλομέτρια εμφάνιση. :-k

Τι ψιλομέτρια, εγώ τώρα το φέρω τόσο βαρέως που διαλύονται που και να δω τον Dorrian να κλάνει θα προσκυνήσω…

Tα ίδια κι εδώ.Ο Μπλήντινγκ έχει δει καθιντραλ λαιβ κι έχει και παράπονο!

Κι εγώ έχω δει αλλά δεν παύω να θέλω να ξαναδώ. Ebony Tears ρε με τον Dorrian να κυλιέται στο πάτωμα και να καταπίνει το μικρόφωνο!

Έδιτ: Γιατί μέτρια η εμφάνιση του Roadburn ρε; Μια χαρά μου φαίνεται, το μόνο που βλέπω είναι τον Dorrian ψιλοχαλαρό, κατα τ’άλλα ωραίες εκτελέσεις, ωραίο σετ, καλή ψυχεδέλεια η προβολή στο background, κομπλέ.

TI EIΠΕΣ ΤΩΡΑ?8O8O
Πάντως κι εμένα μια χαρά μου φάνηκε η εμφάνιση στο Roadburn απ’ότι είδα απ’το βίντεο

E το 2004 στο γκακάριν ήταν καλύτεροι. Απλα στο ρόντμπερν είχαν άψογο σετλιστ.
Αλλά σε σύγκριση με τις υπόλοιπες μπάντες που έπαιξαν σε κείνο το ρόντμπερν ε η εμφάνιση των καθήντραλ μου’χε φανεί κάπως ‘λίγη’.
Btw ρεπορτ για κείνο το φεστ εδώ: http://castingstone.blogspot.com/2010/05/1-23-uffomammut.html

κάπου είχα και φωτος από καθήντραλ εκείνη τη μέρα αλλά δεν τις βρίσκω τώρα… :-k

Ε ναι ρε συ, μόνο μια ώρα έπαιξαν :stuck_out_tongue:
Ξέχασα να αναφέρω ότι ένα από τα αγαπημένα μου items είναι η αφίσα του 2004 που κρέμεται από τότε πάνω από το κρεβάτι μου. Αχχχ…Πωπω σα ρουβίτσα κάνω για τους Cathedral…

Btw, Bleeding ωραίο blog, πρόσφατα το ανακάλυψα και το τσέκαρα, good job.

Μεγάλο συγκρότημα,θεούλης Dorrian, ο τελευταίος δίσκος από τους καλύτερους της χρονιάς χαλαρά, τον ψήφισα 8ο στο metal invader, και δεν σχολιάζω καν το αριστουργηματικό εξώφυλλο.

Όσο για λάιβ, Ελλάδα δεν έτυχε να τους δω, αλλά πέρσι τον Ιούλιο, Exit Festival στο Novi Sad, μέσα σε τάφρο Μεσαιωνικού κάστρου σε ένα νησάκι στο Δούναβη, 70-80 άτομα στο γκαζόν και αραγμένοι στον τοίχο του κάστρου (οι μισές πιτσιρίκες Σέρβες…), 7-8 κομμάτια, αλλά η ατμόσφαιρα όπως έπρεπε…
Και Dorrian με στενή μπλούζα μέχρι τον αφαλό. Cult καταστάσεις

Αναμένουμε τελευταίο δίσκο και επόμενες κινήσεις των μελών.

…ξέρω πολύ πεζό αυτό που θα ζητήσω, αλλά μήπως έχεις κανά βιντεάκι απ’αυτό το live:):!:

Τι πεζό; Μόνο νόημα βρίσκω στην ερώτησή σου…

Δυστυχώς δεν είχα κάμερα μαζί και δεν παίζει και τίποτα στο νετ απ’ όσο έχω ψάξει.
Ήταν ένας Έλληνας από άλλη παρέα που τραβούσε βίντεο πάντως, αν ακούει…