CATHEDRAL @ Block 33, 30/09/2011 & Gagarin 01/10/2011

Εγώ κάνω την ίδια εκτίμηση κ με λιγότερη σκέψη. Απλά κρίνοντας από την πρώτη φορά που τους είδα κ το Gagarin ήταν άδειο. Κ σε συνδυασμό με το ότι οι 2 τελευταίες συναυλίες (πλην Cult) που είδα κάνουν φανερό το πόσο η κρίση έχει επηρεάσει τα συναυλιακά δρώμενα. [-X

καλα θα παει. το stoner/doom εχει γινει “τρεντι” τα τελευταια χρονια, εδω οι σαφως πιο αντιεμπορικοι electric wizard φισκαραν το οχταμπαλο, πριν 3-4 χρονια θα μασταν εγω εσυ και η λαμπα που λεει και ο γεωργιου. μη μασατε.

Tι να σας πω, εγω τα 30 ευρω τα θεωρω υπερβολικη τιμη για Cathedral κι ας αφορουν τα εισιτηρια απο εναν αριθμο κι υστερα. Πεντακοσια ατομα θα εχει, οσα ειχε και την προηγουμενη φορα. Αν βαζαν ενα γενικο 20ευρου, θα γεμιζαν το club. Τωρα… απλα εκαψαν ενα πολυ καλο χαρτι.

Δεν ειναι τυχαια αυτα που λεω παντως, το λιγοτερο λογικα γιατι οι Cathedral τα τελευταια πολλα χρονια δεν ειχαν κανα ιδιαιτερο κοινο στην Ελλαδα. Τη προ-προηγουμενη φορα δλδ 150 ατομα ημασταν στο Gagarin. Μας μετρησα εναν εναν. ;p

Πότε ήταν η προηγούμενη φορά που έπαιξαν στο Gagarin?

Το 2007

Ο Γιάννης είχε κάνει το review τότε :smiley:

Άρα δεν έχουν παίξει εδώ την αλμπουμάρα (aka Guessing Game) :wink:. Πιστεύω ότι θα μαζευτούμε, μην αγχώνεστε.

Έβγαλα και γω των 20 μέσω της eventribe. Εκεί θα μαστε να τους τιμήσουμε, μια χαρά θα ντουμιαστούμε.

Μια ερώτηση: υποτίθεται τώρα ότι το τελικό εισητήριο με το οποίο θα μπούμε στο venue θα είναι η εκτύπωση του pdf? Ή θα μας δώσουν εκεί άλλο όταν δείξουμε το εκτυπωμένο? Ρωτάω γιατί είναι λίγο ξενέρωμα το εισητήριο να είναι τελικά η εκτύπωση, χειρότερο και από απόδειξη είναι…

τσιμπισα κ εγω το τικετ μου σημερα… απο τικετχαουζ…no: 0001 :slight_smile:

Καλα να’μαστε και θα τιμησουμε !

20 ευρω αρχικο μετα 25 και 30 μετεπειτα.Ε πολυ μπερδεμα.
Καλυτερα βαλε 20-25 ή γενικα 25 και εισαι κυριος.
Το οτι ετσι και αλλιως ολες αυτες οι τιμες ειναι ηδη ψηλες
δεν το ξαναθιγω.

Eξαρταται τον διοργανωτη :stuck_out_tongue:

Το βγαλα κι εγώ χτες το early bird μου ! :smiley:

Θα είμαστε εκεί για να αποχαιρετήσουμε την μπαντάρα αυτή !

Αν και εύχομαι να μην τηρήσουν την υπόσχεσή τους και να ξαναβγούν για περιοδεία όταν κυκλοφορήσουν τον επόμενο, τελευταίο δίσκο τους…

Άλλη μια ερώτηση για τα διαδικτυακά τικέτα :

Σε περίπτωση που θέλω να το δώσω σε άλλον, είναι μεταβιβάσιμο ?
Γράφει ονοματεπώνυμο πάνω αλλά από την άλλη δεν ελέγχουν ταυτότητα στην είσοδο νομίζω.
Οπότε υποθέτω πως γίνεται. Αχρείαστο να είναι βέβαια…

Ναι, χαλαρά το δίνεις/στέλνεις σε όποιον θες και μπαίνει.

Α, ωραία ! Έχουμε και αυτή την καβάτζα λοιπόν.

Ευχαριστώ Στέλιο !

Ελπίζω να ελέγχουν το barcode ή τουλάχιστον να διαγράφουν τα ονόματα που μπαίνουν γιατί αλλιώς μπορώ να το τυπώσω ξανά και να το δώσω και σε κανένα φίλο να μπει αργότερα.

^^ Ε ναι ρε, αυτό εννοείται. Υπάρχουν τύποι με λίστες που ελέγχουν.
Λες να μην το είχαν σκεφτεί ? Σιγά μη χάσουν λεφτά από τσαμπατζήδες…

ήμουν κέντρο και το πήρα το εισιτήριο .
καλά τι μέγεθος mini είναι αυτό?

[SPOILER]μειον οι cathedral ,μειον οι Candlemass ,μετά τις διακοπές οι υπόλοιποι.[/SPOILER]

Παντως περσι στο ΑΝ με την Ανεκε δεν κοιτουσαν τιποτα. Εδινες την εκτυπωση και εμπαινες. Βεβαια φανταζομαι στο Gagarin θα ειναι αλλιως τα πραγματα.

υπαρχουν ακομα 25αρια ??

Απ ότι βλέπω εδώ υπάρχουν ακόμα και 20αρια

http://cathedral-ath-rss.eventbrite.com/

το early bird τι ειναι?

^ Περιορισμένος αριθμός εισιτηρίων με χαμηλότερη τιμή.

Πάντως δεν φαίνεται να πηγαίνει και πολύ καλά η προπώληση και είναι κρίμα…
Εγώ το είχα βγάλει 2+ μήνες πριν και υπάρχουν ακόμη early bird.

Btw, support groups δεν θα έχει ?