CATHEDRAL @ Block 33, 30/09/2011 & Gagarin 01/10/2011

Τελευταία στιγμή#-o θα πάμε όλοι…κακή συνήθεια, που δύσκολα κόβεται:):!:

Παιδιά υπάρχουν ακόμα εισιτήρια των 20 ευρώ. Support μπάντες είναι οι Black JuJu και οι High Noon. Επίσης διοργανώνουμε και pre-show party στο Drifter στη Θεσσαλονίκη όπου θα κληρωθούν 2 δωρεάν προσκλήσεις καθώς και πολλά άλλα δώρα. Στο χέρι μας είναι να στηρίξουμε αυτή την προσπάθεια, τα live πάνε κατά διαόλου και μόνο εάν ξαναγίνουμε εμείς ενεργοί θα δούμε ξανά αγαπημένες μπάντες στην πόλη μας.

^^ Ωραία αυτά για Θεσσαλονίκη. Για Αθήνα ξέρουμε τα support ?

Την αφίσα νομίζω δεν την έχουμε ποστάρει —>

τα supports κ για τις δύο πόλεις θα ανακοινωθούν επίσημα την ερχόμενη εβδομάδα μαζί με νέα αφίσα που θα φέρει θα λογότυπά τους.
Ευχαριστούμε για τη στήριξη so far, αν κ το της τελευταίας στιγμής καλά κρατεί χαχ
Όπως κ να χει, οι πιο προνοητικοί έχουν ήδη πάρει όλα τα 20? εισιτήρια της Αθήνας εκτός από [B]3[/B], και [B]12[/B] της Θεσσαλονίκη, οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας σπεύσει ταχέως.

Θεσ/νίκη - http://cathedralthess.eventbrite.com
Αθήνα - http://cathedral-ath.eventbrite.com

Γαμώ, έληξε η κάρτα μου τον Ιούλη και δεν μπορώ να πάρω 20άρι.
Ας έχει, μάλλον αύριο πάω για 25άρι.

Ούτε να φανταστώ δεν μπορώ πόσο θα ΓΑΜΗΣΕΙ.

Εκει θα ειμαστε!Και το αφισονι κομπλε :thumbup:

Εισιτήριο να δώ πότε θα πάρω! Γαμώ την τρέλα μου, γαμώ! :confused:

Κανά νεότερο; Εικοσάρια υπάρχουν ακόμα;

[COLOR=“White”]…[/COLOR]

Δεν πάει καλά η προπώληση; Μάλ’στα…Εντάξει καλέ, πώς κάνετε έτσι; :lol:


[COLOR=“White”]Με συμφέρει…[/COLOR]:stuck_out_tongue:

Ήταν τόσο δύσκολο.

Μωρέ καλά τα λες! Αλλά δεν έχω ξαναγοράσει/παραγγείλλει απ’το ίντερνετ και φοβάμαι να δώσω στοιχεία και αριθμό/κωδικό (δεν τα ξέρω και καλά!) πιστωτικής κάρτας! Πάντα τα θαλασσώνω στο τέλος!

silent winter αβαταρ ονομα και πραμα, ετσι?

τεσπα αφου θα ειναι και ο πιγκυ λογικα θα παω

ναι ρε μην είσαι χαζός, δεν χάνεται.

τσίμπησα τικέτο εγώ.

Στην Αθήνα στο Gagarin 205 την βραδιά της 1ης Οκτωβρίου καλούνται να ζεστάνουν οι μοναδικοί Infidel οι οποίοι μετά το εκπληκτικό ?I, Oathbreaker? το 2006 από την EMI, κυκλοφορούν τη δεύτερη ολοκληρωμένη τους δουλειά με τίτλο ?King Of Cynical Control?. Η συνέχεια περιλαμβάνει μία επιστροφή-έκπληξη με τους τρομερούς doom metalers Violet Vortex στην αυθεντική τους σύνθεση και για ένα και μοναδικό show, αφιερωμένο στους επί 21 ολόκληρα χρόνια επηρεαστές της doom metal σκηνής Cathedral!
Τη συναυλία της Θεσσαλονίκης (Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου στο Block 33) θα ανοίξουν οι Θεσσαλονικείς High Noon και οι Black Juju από τη Λάρισα.

Με συγχωρείτε για το παρακάτω off-topic αλλά δεν άντεξα :

[SPOILER]Θέλω να κάνω μια γενικότερη παρατήρηση (που με τρώει εδώ και καιρό) με αφορμή την ανακοίνωση των support groups της Αθήνας.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πως όσα γράψω δεν αφορούν την CTS, την οποία και συμπαθώ ιδιαίτερα να πω την αλήθεια.

Την αγαπώ την ελληνική σκηνή και τη στηρίζω όσο μπορώ, όμως…
Παρατηρώ ένα φαινόμενο με μερικά live ξένων συγκροτημάτων.

Cathedral (25/01/04, Gagarin) support: [B]Violet Vortex[/B], [SIZE=“1”]Lord13[/SIZE]
Cathedral (24/01/04, Μύλος) support: [B]Violet Vortex[/B], [SIZE=“1”]Poisoned Henna[/SIZE]

Cathedral (25/03/07, Gagarin) support: [B]Infidel[/B]

Trouble (24/05/07, Gagarin) support: [B]Infidel[/B], [B]Violet Vortex[/B]

Déjà Vu. Πάλι Violet Vortex ? Πάλι Infidel ?

Στο τέλος θα μαντεύουμε από πριν ποια θα είναι τα support…

Δεν έχω κάτι προσωπικό με τις συγκεκριμένες μπάντες (ειλικρινά δεν έχω λόγο) αλλά τί διάολο ! Συμβόλαιο έχουν υπογράψει ?
Εντάξει πες οι Infidel (που μεταξύ μας είναι λίγο ‘κόκκινο πανί’ για μερικούς για προφανείς λόγους) δικαιολογούνται μιας και θα κυκλοφορήσουν νέο δίσκο σύντομα.
Οι Violet Vortex όμως ? Αυτοί δεν ξέρω από πότε έχουν να κάνουν live. Είναι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Λόγω ονόματος αναστήθηκαν για σαπορτάρουν ξανά τους Cathedral ?

Αυτό που θέλω να πω είναι πως ευτυχώς έχουμε ένα σωρό αξιόλογες ελληνικές μπάντες που συμβαίνουν ΤΩΡΑ και τρώνε τα σανίδια με το κουτάλι και αντί να παίξουν τίποτα πιτσιρικάδες, βλέπουμε ξανά τις παλιές καραβάνες που εμφανίζονται ως δια μαγείας μόνο στα “μεγάλα” live ξένων μεγαθηρίων.
Νομίζω πως είναι πρώτης τάξεως ευκαιρία να παίξουν φρέσκιες ελληνικές μπάντες σε τέτοια live που μαζεύουν περισσότερο κόσμο από τα “εγχώρια” live που δεν πατάνε και πολλοί, να τους μάθουν οι ανυποψίαστοι και να γραφτούν και στο “φύλλο αγώνα” με μια μεγάλη μπάντα.

[I]Πώς θα μπούνε νέες μπάντες στο κατεστημένο? Κάτσε να τα μιλάμε ωραία πράματα…[/I]

Αυτά. Καλό ξημέρωμα.[/SPOILER]

[SPOILER]Infidel παίξαν και με Pentagram, και οι Vortex ήταν να παίξουν πέρυσι με Vitus, ακύρωσαν όμως και παίξανε στο τέλος 2 τραγούδια από Obsessed νομίζω…
οι Vitus ήταν σίγουρα της SLAM όμως.[/SPOILER]

[SPOILER]Μπράβο ναι, αυτά τα παρέλειψα επίτηδες για να μη γίνω γραφικός. Και με Blue Cheer οι Vortex το '08.
Γουστάρουν να παίζουν με ξένα μεγαθήρια “υψηλού κύρους” αλλά τους έχεις δει να κάνουν κανα ντόπιο live ? Όχι. Εμ…[/SPOILER]

bump ρε, το αλλο Σάββατο είναι!

Παιδια ποσο εχει το εισητηριο?

Πριν μία εβδομάδα που πήγα Αθήνα και πήρα το εισιτήριο αυτό έκανε 25 ευρώ.