Cathedral - " The Garden Of Unearthly Delights "

Ο δίσκος είναι γαμιστερός και σίγουρα η καλύτερη κυκλοφορία απο την εποχή του " Caravan Beyond Redemption " τα rock και ψυχεδελικά στοιχεία κάνουν και πάλι την εμφανισή τους και το αποτέλεσμα σπέρνει…

Αχ είναι κρίμα που μπάντες σαν τους Cathedral δεν κερδίζουν την αναγνώριση που τους αξίζει… Αλλά δεν πειράζει έχουμε τους Evanescafe να γουστάρουμε!!!

Doom On!!!

Μιλάμε για τεράστια δισκάρα! Αν και εγώ προτιμώ τους Nightfreddo γιατί έχουν μπαλάντες :twisted:

Πολύ καλό άλμπουμ αλλά ποιός κάθεται να αγοράσει Cathedral; Όλοι κάνουν οικονομίες για τα επόμενα DVD, live cd, φιγούρες & box set των Maiden! Που λεφτά;
:twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol:

Εγω ακουσα δυο κομματια απο τον θειο μου και ηταν παρα πολυ καλα!

Μετά απο αρκετές ακροάσεις ο δίσκος είναι απίστευτος, πολύ φαντασία δύναμη και πάνω από όλα doomy heavy rock στον ύστατο βαθμό απο μία μπάντα η οποία αξίζει πολλά. Αν οι καλλιτέχνες που απαρτίζουν την μουσική σκηνή είχαν την έμπνευση των Cathedral σε βάθος χρόνου τότε σίγουρα δεν θα ασχολούμασταν με μπάντες της εμβέλειας και του μεγαλείου των Him :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Κανω επικ ξεθαμα γιατι αυτος ο δισκος το αξιζει !
Ο καλος φιλος dude μου το αγορασε και ειχαμε επικο χερι-χερι trade διαρκειας 3λεπτων στον
σταθμο του ΟΣΕ στην Πατρα.
Εχω παθει την πλακα μου,για αλλη μια φορα,με αυτη την μπαντα!
Ποσο καλυτεροι μπορουν να γινουν ? Μαλλον ειχα ξεχασει ποσο πολυ μ’αρεσουν !
Ο δισκος εχει groove,ψυχεδελικα στοιχεια,τα παντα ολα λεμε !
Παρα πολλα καλα τραγουδια,εκπληκτικο artwork !
Σταματαω !

θα ηταν πιο καλτ το τρεηντ αν ειχε παικτει στον παλιο σταθμο του ΟΣΕ, με γυαλια ηλιου και καπαρτινες.

Επίσης, στην σπέτσιαλ έκδοση, το δισκάκι μυρίζει μήλο. :lol:

Πολύ καλός δίσκος, για μένα όμως το VII Coming ήταν ο ΥΠΕΡΔΙΣΚΑΡΟΣ της τελευταίας περιόδου των Cathedral.

YΠΕΡΔΙΣΚΑΡΟΣ!!! Σε μενα πρεπει να χει φυγει η μυρωδια του μηλου, γαμωτο

Eμενα δεν μυριζει μηλο αλλα ποιος νοιαζεται ?
Τι ριφαρα εχει το North Berwick Witch Trials ω θεοι !

Deathster είσαι γραφικός που το επανέφερες μετά από 26 χρόνια.

Και καυστικοί στίχοι. Το άκουγα με τον Bacillus στις πανελλαδικές συνέχεια, και πριν λίγο καιρό το απόκτησα κιόλας.:slight_smile:

Φοβερος δισκος. Θυμαμαι πως ειχε ανανεωσει το ενδιαφερον μου στη μπαντα, πανω που ειχα αρχισει να ξενερωνω. Μακαρι το επομενο να ειναι εξ ισου καλο (η κυκλοφορια του οποιου αναμενεται μεσα στο 2010), αν και δε το πολυκοβω. 5 χρονια διχως νεο album ειναι πολλα, κι αμα κρινουμε απ το νεο κομματι που παιξανε στην Ολλανδια, μαλλον πρεπει να ετοιμαζομαστε για καλτσα.

Edit: On topic ομως, εχει το αγαπημενο μου εξωφυλλο απο Cathedral. Και τεραστιες κομματαρες τα Tree of Life & Death, Corpsecycle και The Garden. Δε χανει βεβαια στο συνολο, απλα αυτα τυχαινουν να ναι τ αγαπημενα μου.