Cathedral

Xαχα όχι ρε καλό ήταν:lol:

Oχι ρε γαμώτο. Το διαλάνε; Μου έφτιαξε τη μέρα τώρα που το διάβασα.
Κρίμα και θεωρητικά, αν θέλανε 8α μπορούσαν να το συνεχίσουν άλλα 10 χρόνια. Αφού απ’ τα τελευταία τους άλμπουμ φαίνεται πως έχει καύσιμα η μηχανή, και έχουν πολύ δυνατή δισκογραφία, και κάθε άλμπουμ διαφέρει.
Όχι σαν κάτι άλλους… γκχ γκχ μουγκχγκχ Metallica γκχ γκχ Queensryche
που με κάθε κυκλοφορεία χαλάνε το καλό όνομα που είχαν, αλλα με τα λεφτά που βγάζουν θα συνεχίσουν να μας τυραννούν και εγώ δεν ξέρω πόσα χρόνια.

πλακώσαμε τα τσιπουράκια πρωινιάτικα?

Εντάξη δεν θα βάλω και τα κλάματα. Δεν ήταν και στα αγαπημένα μου 10 συγκροτήματα αλλα πολλα κομμάτια τους με πορώνουν άγρια, ειδικά απ το Supernatural Birth Machine.

Oχι ρε γαμώτο. Το διαλάνε; Μου [B][SIZE=“5”]έφτιαξε[/SIZE][/B] τη μέρα τώρα που το διάβασα.

εκεί παν τα τσίπουρα προφανώς…

Aλλαξαν μπασίστα, στη θέση του leo smee ο Scott Carlson που ειχε περασει απ’τους cathedral ένα φεγγάρι

http://www.nuclearblast.de/en/products/tontraeger/cd/cd-boxset/cathedral-anniversary-deluxe-edition.html

…αυτό δεν θα βγαινε και σε dvd;:):!:

Ναι, ανακοινώθηκε ότι θα κυκλοφορήσει 21 Νοεμβρίου, από Rise Above και Metal Blade.

Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που στην τελευταία τους περιοδεία αγνοούν την τριάδα Caravan-Endtyme-VIIth;? Εντάξει, το Supernatural δεν γαμιέται. Αλλά αυτά τα 3;?!

Ναι ρε γαμωτ.Θα μπορουσαν να παιζουν ενα λιγοτερο απ’το carnival κι ενα απ’το ethereal mirror(vampire sun και enter the worms πχ) και στη θεση τους ενα voodoo fire κι ενα melancholy emperor.Αλλα ας μην εχουμε και παραπονο ε:p

http://truecultheavymetal.com/blog1.php/2011/11/14/new-cathedral-song-online

Καλό αλλά όχι κάτι τρομερό, οι Cathedral μπορούν και πολύ καλύτερα πράγματα. Πάντως κάποια στιγμή νομίζω ότι άκουσα ένα Sweet Leaf εκεί μέσα, χεχε.
Το εξώφυλλο μόνο σε μένα φαίνεται μαλακία;

Ναι γμτ, μπορούν και καλύτερα…το σημείο με τα μπλιμπλίκια πάντως γάμησε. Όπως και η παραγωγή, δεν ξέρω, γούσταρα!

Δεν νομίζω να απογοητεύσουν πάντως, άλλωστε δεν το’χουν κάνει ποτέ.

βαρετο, με τις -αναμενομενες μιας και μιλαμε για Cathedral- μικρο-στιγμες του…αναμενουμε
αδιαφορο εξωφυλλο

…το ακούω τώρα το κομμάτι, και μου φαίνεται καλό, θα μπορούσε να ήταν στο The Guessing Game, χωρίς να ξεχώριζε ιδιαίτερα, αλλά περιμένω ακόμα καλύτρα κομμάτια στον τελευταίο δίσκο των Cathedral, όχι πως έχουν να αποδείξουν κάτι σε κανένα, απλά για να το τελειώσουν με τον καλύτερο τρόπο:):!:

Εννοείται ότι δε θα απογοητεύσουν ρε. Απλά να, αν μας κερνάγανε τώρα ένα πιο δυνατό κομμάτι θα είχαμε κάτι να λιώνουμε μέχρι να βγει ο δίσκος, ενώ τούτο δω δε νομίζω να το ακούσω πάνω από 2-3 φορές ακόμα. Τεσπα.

Όπως αναφέρθηκε περίμενα κάτι καλύτερο, το συγκεκριμένο δε με εντυπωσίασε. Αλλά περιμένω να ακούσω και τον δίσκο στο σύνολό του, εκεί υποθέτω θα δένει με τα άλλα τραγούδια.

παντως αν διαβασατε(και δεν ακουσατε απευθειας:p)θα ειναι β side σε single,οποτε παιζει και να μην ειναι στο δισκο.εγω γουσταρα παντως αν και δεν εχω ακουσει παρα πολυ cathedral να πω την αληθεια…

χαζόψήνομαι

αν και η μπλούζα που θέλω ειναι αυτή