Cavalera Conspiracy

To εξηγω αυτο που λέω signal…Δεν υπήρξα ποτε Se pultura old-days fan girl…Το οτι αυτος ο δίσκος διαφοροποιείται απο το μεχρι τωρα στυλ τους αν δεν ειναι εξέλιξη μουσικά δε ξέρω πως αλλιως να το χαρακτηρίσω…Οπως ξαναεγραψα ο δίσκος δεν ειναι τοσο metalhead oriented οσο στους Sepultura…και ναι εχεις δικιο μουσικα φερνει λίγο παραπάνω σε δουλειες των soulfly αλλα και παλι διαφοροποιημένος…Που ακριβώς με εχασες???

να και ενα review του δίσκου εδώ:

http://www.ekatinights.com/content/cavalera_conspiracy_inflikted

ο δισκος μαμει!διαφερει πολυ απο Sepultura , ειναι πολυ industrial θα λεγα
πολυ πορωση , αυτο το inflikted με κερδισε αμεσως

που μπορω να βρω τους στιχους του αλμπουμ?δεν τους βρηκα πουθενα#-o #-o

οπως ξαναειπα
δεν υπαρχει κατι που να μην εχουν κανει ειτε με soulfly (ιδιαιτερα με το dark ages),ειτε με sepultura,ειτε με nailbomb

αντε να πουμε οχι εξελιξη,αλλα κατι διαφορετικο,τα solos του rizzo και κανα 2 “industrial” σημεια

αυτο με το metalhead oriented παλι δεν το πιανω
ο δισκος ειναι in your face,παρτα,για κοπανημα και δεν ξερω εγω πως αλλιως να το πω
αμα δεν ειναι αυτο metalhead oriented τι ειναι? :-k

Τρελο βιντεακι του Sanctuary:

http://community.hottopic.com/default.asp

ΔΙΣΚΑΡΑΑΑΑΑΑ !!! το εχω εδω και περιπου 2 μηνες και δεν μπορω να ξεκολλησω…
Οι αδερφοι Cavalera ειναι εδω !!!
9 ιουλιουυυυυυυυ ρεεεεεε !!!

«Rockwave get ready to be Inflikted with the conspiracy of Metal. The Cavalera Conspiracy are ready to fuck shit up and break the 10 year silence!! Greece, lets do this!!!» - MAX CAVALERA

Ok…Οπως και να χει ΄δεν εχει σημασία …Η Βραζιλία ούτως ή αλλως αξίζει μόνο για την μπάλα και τον καφέ αντε και το καρναβάλι…Οπότε …nevermind …

ο δίσκος είναι φοβερός!!! ειδικά το 3ο τραγούδι (Terrorize) σπέρνει…

Inflikted,Terrorize,Sanctuary χωνουν απιστευτα.Πορωτικος δισκος.

το solo είναι λες κ ακούω διαστημόπλοια…

όντως αυτά τα 3 τραγούδια είναι απίστευτα!!!

Γ@μ@ει στεγνά.
Έχω περιέργεια τι θα κάνουν οι Soulfly (βγάζουν τον Ιούλιο νομίζω)…
Καλά οι Sepultura κωλοβαράνε εδώ και αρκετούς δίσκους.

Το καλύτερο ορεκτικό :stuck_out_tongue:

αφου τα βρηκανε οι δυο τους αυτο με κανει να ελπιζω στο reunion, ποσο μαλλον με τετοια δισκαρα

Καλά το “Sanctuary” είναι τρελή κομματάρα :respect: :metal:

+1…Και επισης μια μελωδια του στο τελος θυμιζει εντονα το Desperate Cry…

Βασικά όλος ο δίσκος κάτι θυμίζει παντού και αυτό είναι το πρόβλημα του. Η παντελής έλλειψη νέων ιδεών. Το έχω ακούσει πολλές φορές και θα έλεγα ότι είναι πολύ μέτριος δίσκος, βαρετός από τη μέση και κάτω και θα ξεχαστεί και πολύ γρήγορα.

Κάπως έτσι είναι τελικά.
Καλοδουλεμένο μεν, με ωραία σημεία, κανα δυο τρομερές συνθέσεις κτλ, αλλά μετά από αρκετές ακροάσεις είναι κουραστικό επειδή ξέρεις οτι τα 'χεις ξανακούσει και πιθανότατα θα τα ξανακούσεις στο επόμενο Soulfly. Χάλια δεν είναι, απλά θα μπορούσε να 'ναι καλύτερο.

κατα τ’άλλα

Εμένα πάντως με ξετρέλλανε ο δίσκος. Μόνο μία ένσταση έχω. Ορισμένες φορές ο Marc Rizzo παίζει κάπως υπερβολικά τεχνικά και αυτό μου φαίνεται κάπως άκυρο στην όλη ατμόσφαιρα. Νομίζω με Kisser θα έβγαινε ακόμα καλύτερος.

Αυτό το Inflikted είναι η ανυπαρξία η ίδια. Επικό κομμάτι!

Οι φημες λενε οτι θα ειναι πιο βαρυ απο καθε Soulfly…Α επισης θα εχει και συνεργασιες με David Vincent (Morbid Angel) και Dave Peters (Throwdown) !!! Α επισης κατι ακουσα πως τελικα θα κυκλοφορησει προς φθινοπωρο μερια…Αναμενουμε…

Πρώτη ακρόαση και ο σβέρκος ήδη προπονείται για τις 9\7, αν αντέξει εκεί θα παραδώσει όπλα.
Inflikted, Sanctuary, Terrorize, The Doom of All Fires, Nevertrust, σπεεεεεεεεεεεεερνουν!!!