Cavalera Conspiracy

Αυτη την εντυπωση μ’ εδωκε και μενα, αν και δε το χω πολυακουσει. Απ το λιγο ομως… δε με κεντρισε δα και τοοοοσο…

Edit: Εν το μεταξυ, η υπογραμμισμενη φραση με χτυπησε ως feelin’ απ την πρωτη κιολας ακροαση. Δε ξερω γιατι.

δισκαρα απιστευτη, ατελειωτη, δεν πιανεται…

Είναι κλασικός δίσκος για κοπάνημα κεφαλιού και ότι άλλο θέλετε. Το βάζεις στη διαπασών και γουστάρεις. Τώρα που λέτε ότι το έχετε ξανακούσει, ε, σχεδόν sepultura ακούτε ρε παιδιά, τι περιμένατε? Να το γυρίσουν το grindcore??:stuck_out_tongue:

O δισκος τα σπαει αγρια! Μπραβο στους Καβαλερες!!

Τον έχω ακούσει λίγο τον δίσκο. Φαίνεται να τα σπάει και άγρια κιόλας!
Δε ξέρω αν θα αντέξει στο χρόνο όμως…
Αλλά και να μην αντέξει, έχουμε τα Sepultura :stuck_out_tongue:

Και επισης μπορει να το επισκιασει το νεο Soulfly…Λαθος timing διαλεξε ο Max μου φαινεται…

ρε τι φοβερά ντραμς έχει το sanctuary!! 8O 8O 8O

το ακουσα και εγω το εν λογω album.τα κομματια που ξεχωρισα ειναι τα εξης:
1)Inflikted
2)Sanctuary
3)Hearts of darkness
4)must kill

αυτα που ξεχωριζω εγω, αν και ολοκληρο το album μ’αρεσει, ειναι αυτα:

Inflikted
Sanctuary
The Doom Of All Fires
Bloodbrawl
Nevertrust

Ο δίσκος είναι πολύ πορωτικός.
Έχει μερικά φοβερά κομμάτια.
Αξιόλογη κυκλοφορία.
Μια ένσταση όμως.

Δεν είναι τίποτε καινούργιο , θυμίζει πολύ Soulfly ο δίσκος.
Οι στίχοι του σε μερικά σημεία είναι παιδικοί.
Βρισίδι , οργή , βρισίδι , οργή.
Μια από τα ίδια δηλαδή.

Ο Max έχει δηλώσει ότι δεν ξέρει για το τι θα γίνει στο μέλλον.
Αν θα βγάλουν άλλον δίσκο ή αν θα το διαλύσουν.

Μέχρι τότε ραντεβού στο Rockwave!!!

:band:

μπορουμε ολοι να δουμε Cavalera Conspiracy (και κατ’επεκταση να ακουσουμε τον δισκο)την δευτερα live εδω:

http://www.ligx.de/

αν βρουμε και ακριβως την ωρα…:-k

Περιοδεία για το Roots, έναν από τους κορυφαίους δίσκους των Sepultura. Ας ελπίσουμε το project να περάσει και από Ελλάδα.

http://rockoverdose.gr/archives/166090

Θεσσαλονικη δεν εχει? [-X

Ας το ποσταρουμε και εδω , μην βολοδερνει μονο στις νεες κυκλοφοριες.

Αρκετα καλο , θα το ξανακουσω . Δεν μου φανηκε τοσο “generic” οσο καμποσες απο τις προηγουμενες κυκλοφοριες του.

Υ.Γ. να πω οτι συμφωνω 100% με την κριτικη του @Outshined .

3 Likes

πρώτη ακρόαση θετική, ανέλπιστα!!!

Είναι πράγματι αρκετά καλός ο δίσκος . Δεν το περίμενα . Και δεν περίμενα ουτε να μπω στον κόπο να τους ακούσω

Αλλά με εψησαν τα θετικά σχόλια και δεν το μετάνιωσα

Εστω 1-2 ακροάσεις να τις κάνετε σε αυτό

Το άκουσα κι εγώ μια δυο φορές αυτές τις μέρες, νομίζω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρον. Μπαίνει πολύ δυνατά με τα Insane και Terror Tactics τα οποία μαζί με το Judas Pariah μέχρι στιγμής μου φαίνονται ως τα κορυφαία. Θα του δώσω κι άλλες ακροάσεις…

Ειναι τρελο αλμπουμ ειχε πολλα χρονια ο Cavalera να βγαλει τοσο καλο αλμπουμ νομιζω απο εποχες Conquer με Soulfly

1 Like

Είναι αρκετά καλός αν τον δεις αποστασιοποιημένα. Νομίζω γενικά τον “φουσκώνουμε” λίγο επειδή μας είχε δώσει τόσα μέτρια άλμπουμς στο πρόσφατο παρελθόν. Προσωπικά, τελευταίος δίσκος του που μου άρεσε ήταν το Inflikted.

1 Like