Τι cd/dvd/lp αγορασατε σημερα

Jefferson Airplane - Long John Silver

Grateful Dead - American Beauty


(Nargaroth -Black Metal ist Krieg- Gatefold DLP (in green Vinyl,ltd.to 100 Copies!)


(Nargaroth -Prosatanica shooting angels- LP (green Vinyl,ltd. to 100 Copies!)

Γι’ αυτά σε πρόλαβα!!!:stuck_out_tongue:
Ετοιμάζουν και καινούργιο για τέλος της χρονιάς…

Ε αποφασισα να δωσω τα CD και να τα παρω σε βινυλιο :wink:
Το ξερω αλλα θα ειναι λιγο διαφορετικο…

Από το sample που άκουσα μάλλον θα είναι,αλλά όταν βγεί θα ξέρουμε…

Θα ειναι ambient/black metal και μαλλον χωρις φωνητικα…

Ανέλπιστη αγορά χθές από το Bowel Of Noise:
Dead Congregation/Hatespawn split ΕP (το πρώτο μου split) 6 ευρώ

Μια χαρά γαμάει όμως:D

blind guardian-edge of time
spiritual beggars-return to zero
malevolent creation-invidious dominion(το ακουω τωρα και νομιζω οτι σκοτώνει)

Hammers Of Misfortune - The Bastard
Hammers Of Misfortune - The August Engine
Hammers Of Misfortune - Locust Years
Kreator - Terrbile Certainty (+ EP)
Riot - Inishmore
+
Reverend Bizarre T-Shirt :D:D:D

συγχαρητήρια στον από πάνω

SPIRITUAL BEGGARS:Return To Zero
(βινύλιο 180gr, από Νο Remorse, 18euro)

To πήρα με κρύα καρδιά αφού είχα ξενερώσει στο άκουσμα του ότι ο Apollo Papathanasio(Firewind) είναι πλέον στα φωνητικά. Όμως ο δίσκος σε πιάνει απ?τα μαλλιά από το πρώτο track και τελικά ομολογώ ότι γουστάρω και τη φωνή του Apollo και τις μελωδίες του Mickael Amott. Ο δίσκος έχει μερικές υπέροχες συνθέσεις που είναι ταμάμ για τους λάτρεις τoυ 70s hard rock ήχου (Deep Purple, Uriah Heep, Ufo, Scorpions). Προς το τέλος της πρώτης πλευράς υπάρχει η μπαλάντα Spirit Of The Wind που μου θύμισε 80ς ύφος συγκροτημάτων τύπου Foreigner αλλά τελικά μαρέσει (ο Apollo έχει θέση πρωταγωνιστή εδώ) και είναι ωραίο break πριν το Coming Home που είναι από τα καλύτερα του δίσκου.

Κάτι μου λέει πως ο δίσκος θα θαφτεί από κριτικούς και μη (είδικα όσοι πέσουν στη λούμπα να κάνουν συγκρίσεις με Ad Astra και περιμένουν να ακούσουν stoner rock) αλλά εγώ τον ακούω και (με) κερνάω μπύρες οπότε μου κάνει ακριβώς επειδή είναι ένα κλασικό heavy rock album.

Accept - Blood Of The Nations
Savage Grace - Master Of Disguise + The Dominatress
Axel Rudi Pell - Mystica
Leatherwolf - Street Ready

τι λένε αυτές οι εκδόσεις? πέτυχα και το After the Fall From Grace / Ride into the Night, αλλά δεν προχώρησα σε αγορά μέχρι να μάθω ινφοζ.

Σε ενα cd περιεχει και τις δυο κυκλοφοριες και επιπλεον 4 bonus κομματια απο demo.
Συνολο 9+5+4 = 18 τραγουδια.
Μεσα το βιβλιαρακι ειναι πληρες με φωτογραφιες, στιχους, πληροφοριες, linernotes, history, τα παντα ολα και για το master of disguise album και για το the dominatress ep.
Προχωρα αφοβα.

και ήχο τούμπανο λέμε…

thx both :smiley:

Eπισης, dude, ξηλωνεις το εξωφυλλο που εχει το album με τις φωτογραφιες των δυο δισκων και ετσι αποκαλυπτεται το ολοκληρο εξωφυλλο του Master Of Disguise, ενω απο την μεσα μερια αποκαλυπτεται ολοκληρο το εξωφυλλο του Dominatress. Ξεφορτωνεσαι ετσι και τις σελιδες με τις διαφημισεις της Limb.
Toυλαχιστον εγω αυτο εκανα.

δε μου αδερφέ,απο ήχο τι λένε τα πίκτσουρ?γιατί κάποια που έχω απο παλιά έχουν αρκετά “παράσιτα”.δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς ελπίζω να με νιώθεις


10 ευρώ σε βινύλιο σε ένα άκυρο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη - δε με χάλασε καθόλου!!!