Τι cd/dvd/lp αγορασατε σημερα

WASP- THE NEON GOD: part 1 - the Rise
AEROSMITH - HONKIN’ ON BOBO
PSYCHOTIC WALTZ - BLEEDING
PSYCHOTIC WALTZ - INTO THE EVERFLOW

Το νέο Wasp άκουσα πως δεν ακούγεται
Επίσης, βγήκε το δεύτερο box set των psychotic Waltz?

Μέχρι πριν ένα μήνα περίπου έπαιρνα 4-5 δισκάκια την εβδομάδα, τώρα έχω κανά δίμηνο να αγοράσω, λόγω συναυλιών.

Τελευταίο που αγόρασα αν δεν κάνω λάθος ήταν το Monolithic Baby των Magnet, το Absolution των Muse, και το Orange Av. των Seven Mary Three…

Σήμερα αγοράσα τα εξής :

  1. Wasp : Neon Gods , Kill Fuck Die , Unholy Terror , Live Assasins.
    2 Beuty In Darknes Vol 2 , 4 , 5
  2. Queen Greatest Hits : I , II , III
  3. Thrash Metal 1983-1993
  4. Crematory : Creed (Cd Single)

[quote=“UnHoLyMaRtYr”]Το νέο Wasp άκουσα πως δεν ακούγεται
Επίσης, βγήκε το δεύτερο box set των psychotic Waltz?quote]

Για τους WASP δεν θα το λεγα, τουλαχιστον με το πρωτο ακουσμα…
Οσο για τους Psychotic μαλλον μαγος εισαι ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Toto - best ballads…Ακόμα να το ακούσω(σας ξενερώνω λίγο???Ε ήταν κάτι που δεν είχα :stuck_out_tongue: )

Τέλη, Τέλη, γιατί το 'κανες αυτό στον ευατό σου;

Σημερα δεν αγορασα τιποτα γιατι δε βγήκα απο το σπίτι και δεν εχω και λεφτα…(λεπτομέρειες…)
Η τελευταια αγορα εγινε την προηγούμενη βδομάδα
Septic Flesh - Mystic Places Of Dawn
Septic Flesh - Revolution DNA
Camel - SnowGoose
Yes - Fragile

Aσχετα ε? :roll:

Λεπτομέρειες, οι Septic Flesh είχαν επιρροές από Camel… 8O

Τελευταία φορά που αγόρασα ήταν πριν κάνα μήνα από το Metropolis στην Αθήνα, εδώ μας τσιμπάνε τον κώλο καλά-καλά. Είτε Darkness πάρεις είτε Τσάκα ένα και το αυτό. Η ίδια τιμή. Άσε που με την ταξινόμηση που έχουν κάνει πίσω από τους Metallica βρίσκεις την Madonna. Άσχετο αλλά έπρεπε να το πω.

Α ναι, αυτά που πήρα ήταν περισσότερο “παλιούρες”. Status Quo, Tim Bukley, Fleetwood Mac, Ten Years After, Jethro Tull, Rush κλπ.

Yeah baby!!! :wink: 8)

Έεεετσι, έτσι!! 8)

Πες αν είναι τίτλους να τα παίρνουμε να στα στέλνουμε ρε…Άσε με το που βρω χρόνο θα πάω να ψάχνω και το Μοναστηράκι όπως με συμβούλεψε ένα καλό παλικάρι από εδώ μέσα :lol: :lol:

NIGHTWISH - ANGELS FALL FIRST
THERION - VOVIN

Τέλη, Τέλη, γιατί το 'κανες αυτό στον ευατό σου;[/quote]

Ηλια κατα ενα περιεργο τροπο τα blues μου αρεσουν οταν παιζονται απο blues μουσικους… Οταν ειναι διασκευες απο ροκαδες δεν κοβω και τις φλεβες μου… (Εξαιρεση οι Led Zeppelin στο πρωτο τους alboum)… Επι του προκειμενου το cd των Aerosmith δεν μου αρεσε, αλλα τ’ αγορασα, γιατι ειναι ενα απο τα λιγα αμερικανικα συγκροτηματα που με λενε κατι… Ασε που εχει και ωραιο εξωφυλλο…

Θα διαφωνήσω… ΠΑΡΑ πολλά αμερικάνικα αξίζουν, απλά είναι πρώιμα των Aerosmith, Purple κλπ :wink:

Είπες Aerosmith όμως και μου 'ρθε ένα τραγούδι, που το βαλα στο άλλο θέμα! :lol:

Shmera phra:

W.Am.Mozart-Symphonies No. 41 & 40
Throbbing Gristle-First Annual Report Of Throbbing Gristle
Pink Floyd-Animals
Mayhem-De Mysteriis Dom Sathanis (kai akoma anarwtiemai pws egine kai to vrhka epitelous,8+ mhnes to psaxnw prospathwntas na apofugw thn paraggeleia apo to internet)
Carcass-Heartwork(to idio isxuei kai edw)
Cathedral-The Carnival Bizarre

Kai den mou meine tipota.Ma euro gia euro.Ti na pw,h mousikh einai tropos zwhs. :stuck_out_tongue:

Άσε και εγώ την άλλη εβδομάδα πάω το αυτοκίνητο για service…Και ήθελα να έπαιρνα κάμποσα ακόμα :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[quote=“MAZESTIX”]

Άσε και εγώ την άλλη εβδομάδα πάω το αυτοκίνητο για service…Και ήθελα να έπαιρνα κάμποσα ακόμα :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:[/quote]

Ma oi times einai geloia upshles;ti mporei na kanei kaneis?Mporei na mhn exw teties upoxrewseis akoma,alla otan thelw na parw CDs,prepei na ksexasw karta gia to kinhto,kathimerino kafedaki eksw kai rouxa gia 1-2 vdomades :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: .Spania vriskw kanena pou na kanei katw apo 15,me 11-12 kati palia,ksexasmena merikes fores,alla oxi panta.

Εδώ και 11 μήνες ίσα που έβγαινα για εξόδους και βενζίνες…Ευτύχως ήρθε μία υποτροφία και πλήρωσα ασφάλεια και θα πληρώσω και service :lol:

Με βλέπω πάλι όλο το καλοκαίρι να δουλεύω :cry:

__Οταν πρωτοδιάβασα το θέμα αυτό κουφάθηκα! Τη μέρα που είχε διμιουργηθεί (και το διάβασα) ήταν η μέρα που μετά απο πολύ καιρό αγόρασα μουσική; “πλάκα μας κάνει; Με παρακολουθεί;!” 8)

__Περνώ στο τι αγόρασα:

.W. A. Motzart - Requiem (σε SACD απο Η. V. Karajan και φιλαρμονική Βερολίνου).
.Red Violin (το sound track της ταινίας) Ο.S.T.
.G3 (Satriani - Vai - Malmsteen) - Rocking in a free world
.Rush - In Rio (3 cd). Καταπληκτικό, και φθηνό. Ενα best όλης τους της καριέρας! Δε λείπει σχεδόν τίποτα.

Την επομενη φορα θα μαντεψω και τι θ’ αγορασεις…

You are my hero.

Pes mou an einai to G3 kalo,skeftomai na to parw.