Cd ή ρουχα(συγκροτημάτων)?

και απο μένα albums.

Όταν έχω λεφτά, τα συνδυάζω και τα δύο.
Αλλά όταν είμαι στενά, προτιμάω τα cd, στο κάτω κάτω απ’ αυτά αγάπησα την κάθε μπάντα.

Δεν αγοράζω ποτέ official μπλούζες. Σταμπίτσα σε μαύρο t-shirt, έτσι ξέρω. Τα cd τα αγοράζουμε ευλαβικά όμως, all rights reserved.

Το ότι η μπάντα βγάζει περισσότερα από τα live και το merchantise είναι γεγονός, σε σύγκριση πάντα με τα κέρδη από τα cd (γιατί μεσολαβούν εταιρείες - διανομείς - καρεκλοκένταυροι κλπ). Γι’ αυτό πιστεύω οι περισσοτερες μπάντες το έχουν ρίξει στο touring. Όμως, μια μπάντα σου αρέσει για την ΜΟΥΣΙΚΗ της πρώτα, όχι για το merchantise της… Γνώμη μου πάντα…

Και προς θεού: και γω έπαιρνα μπλουζάκια παλιά. Τώρα προτιμώ τις μπλούζες με στάμπες-λογότυπα συγκροτημάτων…

ναι απο μπλούζες τα λογότυπα απλά είναι way better απο να σου έχει το εξώφυλλο κάποιου αλμπουμ μπροστά.

Και τα 2 αγοραζω, οταν υπαρχουν χρηματα. Το καθενα εξυπηρετει διαφορετικο σκοπο. Τα cd ειναι η ουσια, η τεχνη ενος μουσικου, το προιον που παραγει. Απο την αλλα τα μπλουζακια, αποφερουν στα συγκροτηματα μεγαλυτερο ποσοστο κερδους οπως προαναφερθηκε, ενω απο τα cd κερδιζουν κυριως οι δισκογραφικες.

ρουχα γιατι με εξαιρεση τα μεγαλα ονοματα,τα συγκροτηματα παιρνουν 2,3 ευρω ανα cd που πουλανε.Δεν ξερω την αναλογια για το merchandise αλλα ειναι σαφως μεγαλυτερη.Επιπλεον τα σιντακια μπορεις να τα κατεβασεις τζαμπε…

Ωραίος!
Και από πού παίρνεις ρούχα? :-k

η καλυτερη λυση ειναι το ιντερνετ για μεγαλυτερη ποικιλια.Αλλα για μενα στο public που ανοιξε τωρα στα γιαννενα εχει my chemical romance,bad religion,green day,soulfly και αλλα ωραια

E, όλες αυτές οι μπάντες μεγάλα ονόματα είναι!
Χέστηκαν αν τις ενισχύεις αγοράζοντας μπλουζάκια…

Σιντιά εννοείται. Είναι ωραίο πράμα να έχεις δισκοθήκη…

cd προφανώς και πρωτίστως, αλλα και κανά μπλουζί δεν μας χαλάει

Στα τετοια μας τωρα να σκεφτομαστε τι να αγορασουμε για να ενισχυσουμε τη μπαντα, λες και δεν χεζονται στο ταληρο… οτι αρεσει στον καθενα ας αγοραζει…προσωπικα αφου cd κατεβαζω, αγοραζω μπλουζακια, αν και δεν εχω παρα πολλα ειναι η αληθεια…

καλά μη το γενικεύεις τόσο…Υπάρχουν μπάντες που όντως δεν χέζονται στο τάλιρο, γιατί δεν έχουν τέτοιους στόχους

Εξαρταται παντα απο τη συγκροτημα, οι μεγαλες μπαντες δεν εχουν αναγκη, υπαρχουν ομως καποιες μικροτερες μπαντες που με το να αγορασεις μπλουζακι τις βοηθας περισσοτερο απο το να αγορασεις cd… Εξαρταται για ποιο συγκροτημα μιλαμε παντα.

εγω ειμαι υπερ του να χεζονται οι μπαντες στο ταληρο - ενταξει, να μην ξεφευγουμε και εχουμε το cd απο 20 και πανω αλλα οκ εγω νομιζω οτι οι ενδιαμεσοι τσεπωνουν το πολυ το χρημα και μονο οι πολυ δικτυωμενες μπαντες τα παιρνουν καλα…

στο θεμα μας λοιπον…εγω προτιμω να παρω κανα μπλουζακι παρα cd.βεβαια κ στις 2 περιπτωσεις πολλοι ενδιαμεσοι παιζουν οποτε…μια γιαλλη…και τα 2 πειρατευονται…οποτε…

δεν καταληγουμε πουθενα…#-o:-s:-k

Ψηφιζω ρουχα γιατι ειμαι η γενια του νταουνλοαντιγκ να’ουμ! Πλακα κανω…αν κ δεν μπορει να τα συγκρινεις εναι η αληθεια! Σιντι φουτουγου! [αφου πρωτα το εχουμε κατεβασει κ το εχουμε ακουσει …τι σκατα γενια του ιντερνετς ειμαστε;;]

ρε δεν ντρέπεσε; αν δεν κάτσεις να αγοράσεις σιντι ακόμα και αν είναι μαπα όπως έκαναν οι μεταλάδες προγόνοι μας πως θα μας τι θα πεί μετσαλ;!! :stuck_out_tongue:

τα μισα λεφτα μου τα χαλαω σε CD (που εχω ειδη κατεβασει και ακουσει!!), και τα υπολοιπα σε μπλουζακια!!! Γι αυτο δεν ψηφιζω:p

CD λεμε:metal:!Ρουχα φοραω περισσοτερο ‘‘συμβατικα’’:stuck_out_tongue: αν και εχω και 2-3 μπλουζες.Αλλα τα CD ποτε δεν ειναι αρκετα[-X