Cd- με το που βγαίνει ή στις εκπτώσεις?

Πάντα είχα αυτό το πρόβλημα… Να περιμένω να πέσει η τιμή ενός album ή να το πάρω με το που βγαίνει??
Αν περιμένω, τότε κάνει καλό στο πορτοφόλι μου, όμως χάνω κάτι πολύ σημαντικό, γιατί η αξία ενός συγκροτήματος είναι τη στιγμή που βγαίνει. Είναι αυτό που λέμε για ένα παλιό album ότι όταν βγήκε ήταν τεράστιο βήμα για τη μουσική… Εμείς που το ακούμε πολύ μετά, δεν το καταλαβαίνουμε απόλυτα αυτό δυστυχώς! Και εξάλλου η μουσική μας είναι η μόνη που είναι τόσο ζωντανή και εξελίσσεται τόσο γρήγορα…
Μεγάλο δίλημμα!!

Στις εκπτώσεις εκτός κι αν είναι Iron Maiden.

Το κατεβαζεις απο το βουνο αρχικα για να το ακουσεις και να εχεις γνωμη και οταν πεσει η τιμη πας και το τσιμπας.

Eκπτωσεις εκτος αν ειναι αγαπημενη μπαντα και δε μπορω να περιμενω…

συμφωνώ…

Agapimena sygrotimata synithws tis prwtes meres mesw internet gia na min mas piasoun kiolas ton kwlo(12-13 euro synithws oi kainourgies kyklofories) alliws ekptwseis fysika.

Eξαρταται. Το νεο Machine Head για παραδειγμα δε νομιζω να το περιμενω ως τις εκπτωσεις, ενω το νεο Dark Tranquillity θα το περιμενω να πεσει μαλλον.

αμέσως αμέσως,ας μην βγω,προτιμώ να τα δώσω για καινούριο album,ηδονή!

Οποτε μου κατσει εκτος κι αν ειναι καμια απο τις πολυ αγαπημενες μου μπαντες… Σπανια αγοραζω καινουρια CD βεβαια…

Επισης αμα δω τιποτα εξωφρενικες τιμες του στυλ 20-24 ευρω, παω κατευθειαν Amazon…

Πανω απο 15 ευρω δεν δινω και αυτα με το ζορι. Κια ας ειναι και maiden που λενε. Ειπαμε, να μην κατεβαζουμε μονο, ωραια πραμα τα authentic, αλλα οχι και να ξεβρακωθουμε για ενα σιντι. Απ’το να δωσω 19 ευρω για ενα καινουργιο προτιμω να αγορασω 2 (μη σας πω και 3) παλιοτερα, και να το κατεβασω.

Αγοράζω ένα cd όταν πέσει η τιμή του και βέβαια προτιμώ τις limited editions. Βέβαια έτσι μπορεί να την πατήσει κάποιος και η limited edition να έχει εξαντληθεί.