Μικροσποπικες τρυπες σε cd

Σε πολλα cd που αγοραζω παρατηρω οτι εχουν πανω κατι μικρες τριπουλες8O 8O 8O το cd δεν κολαει αλλα μηπως θα εχω προβλημα στο μελλον?Να τονισω οτι στα cd που η επιφανεια ειναι ζωγραφισμενη δεν το εχω δει ποτε

x-files το κάναμε το φόρΟΥΜ…

τι εννοείς ? δώσε ίνφο/πικς

Δεν ειναι x-files αντι για γρατζουνιες εχει μικρες τριπουλες δεν ειναι τρυπιο το δισκακι αλλα εχει φυγει το χρωμα και εχει κανει την τρυπα που αμα βαλεις το δισκακι στο φως θα το διακρινεις

Ο σκορος των cd…

Όταν είδα το τίλτο του τόπικ κουφάθηκα8O

Τώρα πως είναι δυνατόν να έχουν τρύπες και να μην κολλάει,ένας θεός ξέρει.:lol: :stuck_out_tongue:

Δεν κολαει και ομως δεν ειναι διατριτο το διασκακι απλα ειναι σαν να εχει φυγει η εσωτερικη επιστροση απο μεσα και ξαβαλεω οτι θελει μεγαλη προσοχη να το διακρινεις

εφυγε η φλουδα αν αφτο ενοεις.Ναι συμβαινει σε πολλα cd,αλλα τωρα σε καινουρια ολοκαινουρια τι να σε πω.

Παντως αμα ειχε κανονικη τρυπα δε νομιζω να παιζε

Μηπως σου επεσε χλωρινη;:stuck_out_tongue:

Xτυπαγε ενεσεις μορφινης και καταλαθος το τρυπισε…ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ

Το Master Of Puppets μου είχε τέτοιες, κολλούσε το The Thing That Should Not Be και γι`αυτό το ξανααγόρασα

ναι κ εμενα μου χει τυχει…στο vol.4 των black sabbath…αλλα ευτυχως παιζει κανονικα

Και γω το χω παθει και να μην κολλαει. Πριν απο πολλα χρονια ειχα το Colin Mcrae 1 το οποιο ειχε μια τρυπα περιπου 1 εκ διαμετρο αλλα επεζε κανονικοτατα (πιθανον να ηταν εκτος γραμμενης περιοχης)

Θα εννοει την τρυπα στη μεση στανταρ…

#-o #-o #-o

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

:papas: :papas: :papas: