Τι κάνετε με τα χαρτονάκια των cd που αγοράζετε?

το θέμα του θρεντακίου είναι ξεκάθαρο. κάποια cd που αγοράσουμε έχουνε βρίσκονται μέσα σε μια χαρτονένια θήκη. τι την κάνετε αυτήν? ρίχνω ένα μαζικό συγύρισμα στη δισκοθήκη μου κ αναρωτήθηκα…

Τα Slipcase εννοείς ε ? Φυσικά και τα κρατάω !! μου προστατεύουν τα cd από τις γρατζουνιές!!! Είναι η 2η καλύτερη συσκευασία που υπάρχει για τα Cd (μετά τα digipak!) 8)

Τα κρατάμε φυσικά, αυτό έλειπε.

Συμφωνω με το πρωτο σκελος.Τα digipack ναι μεν ειναι πολυ ωραια αλλα απο την πολλη χρηση
σκιζονται…

Τι είδους “Χρήση” τους κάνεις ??? :p:p
βασικά το κακό με τα ντίτζιπακς είναι ότι ειδικά αν σπάσει το πλαστικό που συγκρατεί το cd μετά δε μπορείς να το αντικαταστήσεις.
anyway τα slipcase είναι πολύ χρήσιμα και στην αρχή επειδή η πρώτη μου επαφή με αυτά ήταν από κάτι περιοδικά true metal, νόμιζα ότι ήταν απλά διακοσμητικά και είχα πετάξει ένα δύο! ΦΕΥ !!!

Τα κρατάω κανονικά, με το υπόλοιπο cd…

Εχω ενα Horrified το οποιο ειναι σε κανα 2-3 κομματια πλεον,αλλα το χειροτερο ειναι αυτο που ειπες.
Εγω το κολλησα με blue tack παντως.

Κι εγώ τα κρατάω, φυσικά. Είναι καλτ :stuck_out_tongue:

Ντρέπομαι να πω.:oops:

τα κρατάω τα περισσότερα

Οποιος εχει και δεν τα θελει τα “χαρτονακια” απο το Systematic Chaos των DT και το Accident of Birth του Bruce, να τα δωσει σε μενα γιατι οταν τα αγορασα δεν το ειχαν!

Και ερωτω εγω? Για ποιον λογο να τα πεταξεις?:-k

εγώ πάντως τα έχω στην άκρη, όχι μαζί με τα σιντί τους, ψιλοάχρηστα μου φαίνονται :? απ τη μία λυπάμαι να τα πετάξω, απ την άλλη μου πιάνουνε το χώρο…

τι λέτε ρε αθεόφοβοι?
εδώ όταν υπάρχει sticker που αναφέρει limited edition, ανοίγεται έτσι το cd ώστε να ξαναμπαίνει το cd και να μην χάνεται η ζελατίνα με το sticker και να προστατεύευαι το slipcase ή το digi από φθορά…

Xαχα, εσυ και αν εισαι αρρωστος!

Να πω την αλήθειά, μου τη σπάνε αρκετά, αλλά, τα κρατάω …

εγω τα κραταω για ενθυμιο γιατι τα cd που εχουν χαρτονακι ειναι κ πανακριβα συνηθως…:stuck_out_tongue:

Τα ψεκάζει η μάνα μου με αζαξ επειδή νομίζειι οτι είναι η κανονική θήκη του σιντί:|

μου έχουν πει άτομα ότι με τα χαρτονάκια μαγκώνουν τα cd στη δισκοθήκη και τα κρατάνε σε άλλο σημείο για διακοσμητικά :-k
εγώ τα βάζω σε ράφια και χωράνε :stuck_out_tongue:

ναι, μαγκώνουν, ένας λόγος παραπάνω που μου είναι άχρηστα… εγώ έχω αρχίσει και τα επεξεργάζομαι με χάρακες κ κοπίδια :!: :lol:

εγώ αυτό το κάνω στα βιβλία εκδόσεων ΕΜΠ γιατί μαγκώνουν στα ράφια μου :lol::lol::lol: