Cech vs. van der sar

με αφορμή το βραβείο που πήρε ο βαν ντε σαρ φέτος.

o van der sar έκανε πραγματικά πολύ καλή χρονιά φέτος και για φέτος μόνος ίσως να δικαιούται το βραβείο.
αλλά ο Τσεχ είναι ένα level πανω.
παρόλο πεσμένος μετά τον τραυματισμό του είναι ακόμα στους 2-3 καλύτερους.
καλά για πριν τραυματιστεί δεν το συζητάμε.

Πριν κάνα δυο χρόνια που είχα λατρεία στην Τσέλσι και εγώ Cech θα ψήφιζα, τώρα όμως Van Der Sar…

Όντως ο Τσεχ έκανε τρείς γαμάτες χρονιές με την Τσέλσι αλλά πλέον δεν μου γεμίζει το μάτι…Και οκ πάσο είχε τραυματίσμους…Αλλά δυο χρόνια τώρα να’ ναι ντεφορμέ και αρκετά μέτριος δεν είναι πάρα πολύ???

Για να μην μιλήσω για το Euro 2008 και τα τραγικά λάθη που έκανε…μακράν απ’ τα χειρότερα παιχνίδια του Τσεχ

Ελπίζω να επιστρέψει

VAN DER SAR ρειιι

Φαν ντερ Σαρ. Πιο σταθερός σε μια πορεία χρόνων, πιο “γεμάτη” καριέρα, άψογη καθοδήγηση της άμυνας και ένας τερματοφύλακας που μπορεί να βγάλει της ομάδα του στην κόντρα με μια κίνηση.
Συνολικά πολύ καλύτερος του Τσεχ, ο οποίος μετά τον τραυματισμό είναι αρκετά επιρρεασμένος.

αν και στην αγγλια υποστηριζω μαντσεστερ, δυο παιχτες (απο την τερμα αντιπαθητικη) τσελσι θα γουσταρα σαν τρελος την ομαδα μου. τσεχ και ντρογκμπα. απο το euro 2004 και μετα που αποκτηθηκε απο την τσελσι ειναι μεσα στους 3 καλυτερους παγκοσμιως…