Celtic F.C

Tonight, under public demand:p, δημιουργείται το thread που τόσο πολύ έλειπε από τα αθλητικά του Rocking!

To λόγια είναι περιττά. Μιλάμε για την ΙΣΤΟΡΙΚΟΤΕΡΗ και ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ του γνωστού μας κόσμου.
Την ομάδα που πρώτη έφερε το Κύπελλο Πρωταθλητριών στη Βρετανία το 1967 επικρατώντας της Ίντερ με 1-0 στον τελικό της Λισαβώνας. Αυτό όμως που έκανε εκείνη την ομάδα ξεχωριστή και προκαλεί επιπλέον συγκίνηση και ανατριχίλα είναι ότι κατέκτησε την κορυφή της Ευρώπης έχοντας στη σύνθεσή της ΜΟΝΟ Σκωτσέζους!!! Και όχι μόνο αυτό, αλλά ΟΛΟΙ οι παίκτες εκείνης της ομάδας ήταν γεννημένοι σε απόσταση το πολύ 30μιλίων απο το Celtic Park!!8O Eίπαμε, η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ομάδα στον κόσμο και απλώς ψάξτε για τον δεύτερο…

Σπίτι μας, το πασίγνωστο Celtic Park, στην περιοχή Parkhead της Γλασκώβης. Είναι επίσης γνωστό ως Paradise, όνομα που προήλθε από την γειτνίασή του με το νεκροταφείο που βρίσκεται εκει…
Είναι το μεγαλύτερο γήπεδο στη Σκωτία (αυτό μας έλλειπε) και το τρίτο μεγαλύτερο σε ολόκληρο το UK μετά το Wembley και το Old Trafford. Εννοείται όμως πως ειναι το πιο ΟΜΟΡΦΟ απ’όλα!!!:smiley:

Στο Paradise στεγάζεται η αρρώστεια μας και αυτό το (γραφικό) thread έρχεται για να στεγάσει λίγη απο την τρέλα μας!!
Όσοι πιστοί λοιπόν…

[SPOILER]Ελπίζω να μην με αφήσετε να γράφω μόνος μου…:frowning:


[/SPOILER]

αντε ρε αρρωστεια!!:D:D:D

χεχεχε αυτο θα πει πορωση. μενεις γλασκωβη ή ησουν φοιτητης εκει??

ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΤΡΕΛΑ!

Θερμοτερους οπαδους δεν εχω δει πουθενα ρε!

Φοιτητης ημουν αλλα καποια στιγμη θα μεινω και μονιμα εκει που θα μου παει!!:slight_smile: Τα ειχα κανονισει ν’ανεβω για δουλεια με το που θα τελειωνα φανταριλικι αλλα μας προλαβε η οικονομικη κριση και μας χαλασε τα σχεδια… Βασικα τα ανεβαλε για το μελλον!:wink:

Αντε ρε πουστη, μια καλη δουλεια και μια καλη Σκωτσεζα και εφυγα!!!

Καλα οσο γι’αυτο, απλως ενα μικρο παραδειγματακι::smiley:
http://www.youtube.com/watch?v=oWOvYQeRhuU&feature=related

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ απο το να μπαινει η ΟΜΑΔΑΡΑ στο Celtic Park και ΟΛΟΚΛΗΡΟ το γηπεδο κρατωντας κασκωλ να τραγουδαει You’ll never walk alone…

Λοιπον, αυριο στις 14:30 (12:30 ωρα Σκωτιας) παιζουμε με την Hearts στο Εδιμβουργο.
Συμφωνα με την ΕΡΤ, θα μεταδοθει κανονικα απο το Sport+ που εχει και τα δικαιωματα…

2 αγωνιστικες πριν το τελος της κανονικης σεζον και ειμαστε 3βαθμους πανω απο τους Ουνους οποτε το διπλο αυριο θα ειναι πολυ σημαντικο.

Παμε μωρη ομαδα!!!:metal:

Είχα πετύχει οπαδούς της Celtic στην Χερσόνησο, πτιν πολλά χρόνια σε ένα Ιρλανδικό μπαρ, μιλάμε η πώρωση, μια από τις πιο ωραίες νύχτες της ζωής μου:!:

χαχαχα χαιρομαι!!!:smiley:

Κατα τ’αλλα σκατα σημερα… 1-1 με Hearts να και προηγηθηκαμε μολις στο 26ο δευτερολεπτο!
Στο πρωτο ημιχρονο παιξαμε αθλια, η Hearts ηταν πολυ καλυτερη και το 1-1 μαλλον την αδικουσε… Στο δευτερο ανεβηκαμε αρκετα, χασαμε 3απιστευτες ευκαιριες στο τελος αλλα μεχρι εκει.:frowning: Δεν μας εδωσε και ενα καθαρο πεναλτυ (Ελληναρας:p) το οποιο ομως προηλθε απο ανυπαρκτο φαουλ που ειχαμε κερδισει οποτε ΟΚ, καλα εκανε και δεν το εδωσε.

Πολυ καλος ο Καριπιδης για τη Hearts. Ο Σαμαρας δεν επαιξε λογω τραυματισμου.

Ας ελπισουμε τωρα να σκονταψουν και οι αμπαλοι αν και στο ημιχρονο προηγουνται 2-1 της Motherwell στο Ibrox.:evil:

Οκ, φανατιλίκι είπαμε, αλλά ας μην γράφουμε και ότι θέλουμε :stuck_out_tongue: ακόμη και αν υπήρχε μεγαλύτερη ομάδα απέχει πολύ απο το να είναι η συγκεκριμένη. Κατά τα άλλα σας εύχομαι να το πάρετε το τίτλο (αν δε κάνω λάθος πάντως, πόσα χρόνια έχει να πάρει τίτλοι άλλη ομάδα πέρα απο εσάς και τη Rangers στη Σκωτία? Μισό αιώνα ή κάνω λάθος? :stuck_out_tongue: )

Προσπαθει και η κακομοιρα η Dundee United αλλα δεεεν :stuck_out_tongue:

hate you!:evil:

Aυτα ειναι αισχρα ψευδη!! Μολις το 1985 ειχε παρει το πρωταθλημα η Aberdeen, οπως και την προηγουμενη χρονια, ενω τη σεζον 1982-83 πρωταθλητρια ηταν η Dundee! Δηλαδη, μολις 24 καλοκαιρακια πριν και οχι μισο αιωνα, αντε!:stuck_out_tongue:

A, επισης οι “αμπαλοι” συλλογοι της Σκωτιας μετρανε καμια δεκαρια Ευρωπαϊκους τελικους και τεσσερα (4) Ευρωπαϊκα τροπαια εναντι ενος τελικου της Ελλαδας και ξερετε ποσα τροπαια…

εμενα παντως μαρεσει η ομαδα του λαου,η μεγαλη rangers8O…τι φοβερη ομαδα εχει:roll:…τι ωραια ειναι τα μπλε χρωματα της…:stuck_out_tongue:

:lol::lol:

Ομαδα του λαου η Rangers?8O8O#-o
:lol3::lol3::lol3::lol3:

ΔΑΠιτάκι ε?:stuck_out_tongue:

Aιντε ρε αλητεια ομαδα!!!

Ειναι και αδελφια με τη ST. PAULI την αγαπάω διπλά.

…έχουν και ποιοτικούς οπαδούς:

Πεστα πεστα

[CENTER][/CENTER]

[QUOTE=Thorgal;603965]

Αντε ρε πουστη, μια καλη δουλεια και μια καλη Σκωτσεζα και εφυγα!!!

:lol::lol::lol:αντε να βρεις καμια:lol::lol::lol:

serious mode on:η μονη μου επαφη με τη celtic ειναι οταν παιζουμε με τους φιλους μου προ κ μεσα στα ‘‘ντερμπυ’’ που παιζουμε για πιο πολυ ενδιαφερων ειναι και αυτο των καθολικων εναντιων προτεσταντων.
εχει κατι ωραιους παικτες με κορυφαιο τον βενεγκορ.επισης μαρεσει πολυ ο αγιος (οπως τον λεω με την παρεα μου) Μπορουτς, τρομερος

επισης καθε φορα που την παιρνω στο προ καθε φορα νικαω για καποιο περιεργο λογο

καλα ενα μαγαζι στην αθηνα να δειξει τον αγωνα του σαββατου καμια παμπ τιποτα?[-X

Η Nova δε δείχνει τίποτα ;;