Καλύτερα ματς champions league, από το 1992 (με βιντεάκια)

Βασικα το ματς του σουπερ καπ ειναι αλλο και τους ειχαν κερδισει και εκει 2-1
Ιδου…

:p:p

Παιδια ποιο πιστευετε ειναι το μεγαλυτερο highlight της φετινης χρονιας?Για εμενα το 4-1 της μπαρτσα και τα inter-chelsea

#-o
Θελω να μου τα απαριθμησεις!!! Και να βαλεις και το πρωτο ματς μεσα:wink:

Λιγα για τον Γιωργαρο ρε !
Μια χαρα πελατη σε ειχε. :stuck_out_tongue:

Ο Ζαρντελ 2-3 χρονιες ηταν απο τους καλυτερους επιθετικους στο ΤσουΛου.

Αφου το τοπικ ειναι για ΤσουΛου να πω και μια απο τις πιο παλιες μου αναμνησεις
απο αυτο τον θεσμο και εναν απο τους υποσυνειδητους λογους που με ωθησαν
να ειμαι φαν αυτης της ομαδας.

Milan - Barcellona 4-0 [Finale Champions League Atene 1994]

Dejan Savisevic στο 3ο λεπτο αυτο του βιντεο.Μαγεια.

Καθόλου… Αλήθεια είναι.

για αυτο το ματς ειχα μιλησει και εγω πριν λιγο καιρο.μονο δυο διορθωσεις:ηταν το 2004 και στο χαιμπουρι οχι στο εμιρειτς:)

κατα τα αλλα εγω δεν θα ξεχασω το προαναφερθεν ματς τσελσι-μπαρτσα4-2,επισης τον τελικο της επομενης χρονιας με την αρσεναλ γιατι ειχε απιστευτο σασπενς και το γιουναιτεντ-μιλαν 3-2,τη χρονια που μας απεκλεισε η μιλαν στο σαν σιρο.

2002/2003 Quarter Finals

Real - Manchester Utd 3-1:


Mannchester Utd - Real 4-3:

ντάξει, εκείνη η ρεαλ είχε το ιδανικό ρόστερ. σε κάθε θέση, παίκτης διαμάντι, ειδικά από τη μέση κ μπροστά.

Aς μιλάμε και για έντονες/συγκινητικές στιγμές που λέεει ο γράκχος, αλλά κυρίως για τα καλύτερα ματς του τσουλου :wink:

Ρε γαμώτο στο Eurosport (σε πρόγραμμα αφιέρωμα στο τσούλου) είχα δει κάτι επικές ματσάρες της γιουβε με del piero, zidane, vieri, davids, ravaneli :!:…Αλλά δεν θυμάμαι ποιές.

O τελικός που πόσταρε ο deathster ωραίος. Μαλάκες έπαιζε maldini τότε

με προλαβες… απιστευτα ματς…

ενας ειναι ο ροναλντο μαγκες κ δεν βγαινει αλλος…για τον αλλο, εβλεπα το c.ronaldo στη φανελα πριν 4-5 χρονια κ ελεγα ετσι πρεπει να ειναι αλλα απο οταν αφησε μονο το ronaldo κ πηγε κ στη ρεαλ εχω ξενερωσει, κι οταν κανει αυτες τις μαιμουδιες πανω απο τη μπαλα κ τον κοβει για πλακα ο πικε ντροπιαζει αυτο το ονομα αλλα κ την ιστορια της ρεαλ…

Και Guardiola στα 23 στο τελικο της Αθηνας τοτε ε=P Μαλντινι legend…

Μακαρι να το χα ζησει αυτο…ο κωλοφαρδος ο φαδερ ηταν μεσα.

Κάνα χρόνο πριν το 4-0 της Μίλαν τότε είχα αρχίσει να υποστηρίζω Μπάρτσα λίγο επειδή ακουγόταν μες στο σπίτι, λίγο λόγω Ρομάριο που ήταν στην εθνική Βραζιλίας λίγο λόγω Sensible Soccer.

Και είχα φάει μεγάλη πίκρα τότε στον τελικό αλλά ευτυχώς ο Ρομάριο πήρε τουλάχιστον το αίμα του πίσω στο Μουντιάλ.

αν κ έψαξα, βίδεος δεν βρήκα

ωραία μπαλίτσα έπαιζε η βαλένθια του κούπερ - ειδικά στο ματς που είχε κερδίσει τη λάτσιο κ μετά οι μισοί πήγαν εκεί…

:(:frowning:
η πρώτη και μoναδική φορά που είμουν με Ιταλία

la coruna-milan 4-0…απιστευτο παιχνιδι με τη μιλαν να εχει κερδισει 4-1 στο πρωτο ματς…
το γκολ του φραν μου εχει μεινει αξεχαστο… ηταν στους 8 το 2003-04…

http://www.youtube.com/watch?v=KPGzaS9lvUA

τρομερο ζευγαρι αυτο…ειχα δει και το πρωτο και το δευτερο ματς…πραγματικα,η λακορουνια ειχε τετοια ομαδαρα…απορω πως καταφερε να πεσει ρε γαμωτο

Όταν ήμουν μικρότερος υποστήριζα τον Άγιαξ του Φαν Γκααλ. Την σεζόν 1996-1997 λοιπόν ο Άγιαξ είχε ήδη χάσει πολύ από την αίγλη των περασμένων δυο χρόνων, πολλοί παίκτες είχαν φύγει αλλά παρέμενε μεγάλη ομάδα. Στα προημιτελικά του Champions League παίζει με την Ατλέτικο Μαδρίτης του Μίλινκο Πάντιτς, πρωταθλήτρια Ισπανίας τότε. Το πρώτο ματς στην Ολλανδία τελειώνει 1-1 και στον επαναληπτικό στο “Βιθέντε Καλντερόν” η Ατλέτικο είναι το φαβορί. Η ισπανική ομάδα προηγείται με 1-0 αλλά ο Λιτμάνεν πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ισοφαρίζει. Στην επανάληψη ο φοβερός και τρομερός Φαν Ντερ Σαρ αποκρούει πέναλτι του Πάντιτς και τελικά το παιχνίδι λήγει 1-1 και πάει παράταση. Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης ο Ντάνι βάζει μια γκολάρα και δίνει προβάδισμα στον Άγιαξ. Δυστηχώς ήταν το μόνο γκολ που κατάφερα να βρω από αυτό το παιχνίδι: http://www.dailymotion.com/video/xo9la_atletico-madrid-2-3-ajax-goal-dani_sport

Λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο της παράτασης η Ατλέτικο ξανακερδίζει πέναλτι και ο Πάντιτς αυτή την φορά ευστοχεί αν και ο Φαν Ντερ Σαρ ξαναπέφτει σωστά και στο τσακ δεν αποκρούει. Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης με τον Άγιαξ να έχει σκορ πρόκρισης (2-2) και την Ατλέτικο να θέλει ένα γκολ για να περάσει γίνεται ένα παιχνίδι για πολύ πολύ γερά νεύρα και τελικά λίγο πριν την λήξη του αγώνα ο Μπαμπαγκίντα κάνει το 2-3 και ουσιαστικά δίνει την πρόκριση στην ομάδα του. Φεύγει τρέχοντας στον πάγκο του Άγιαξ όπου αγκαλιάζεται με τον Φαν Γκάαλ και όλη την ομαδα και η εικόνα που βγαίνει είναι πως ο Άγιαξ είναι ακόμα εδώ, αποκλείει την πρωταθλήτρια Ισπανίας και αν και σε χάλια κατάσταση φτάνει ξανά μέχρι τον ημιτελικό. Τρομερά συναισθήματα για τον πιτσιρικά Μανσον που υποστηρίζει Άγιαξ.

Στον ημιτελικό βέβαια η Γιουβέντους του Βιέρι και του Ζιντάν μας γάμησε αλλά το ματς με την Ατλέτικο δεν ξεχνιέται με τίποτα…

Η Γιούβε του Βιάλι εννοείς. Ο Βιέρι πήγε ένα χρόνο μετά στη Γιούβε. Και αν θυμάμαι καλά είχε έρθει ο τελικός 1-1 και χάσατε στα πέναλτι.
Επίσης ήταν τη χρονιά 1995-96, γιατί…

…τη χρονιά 1996-97, είδα το κορυφαίο ματς για μένα στο τσου λου, τον απίστευτο τελικό Γιουβέντους-Ντορτμουντ, με την Ντόρτμουντ να το σηκώνει στην ουσία από το πουθενά νικώντας 3-1 στον τελικό του Μονάχου.
Πρέπει να ήταν και το πρώτο τσου λου που είδα στη ζωή μου από την αρχή μέχρι το τέλος και γούσταρα άπειρα με τη Ντόρτμουντ. Είχε και τα κιτρινόμαυρα, οπότε οι εμφανέστατοι παραλληλισμοί με την ΑΕΚΑΡΑ, με έκαναν να πωρωθώ με αυτή την ομάδα τότε και την υποστηρίζω μέχρι και σήμερα.

Εντίτ: Το γκολ του Ρίκεν που έκανε το 3-1 και έδωσε στην ουσία το τρόπαιο στη Ντόρτμουντ, μόλις λίγα δευτερόλεπτα αφού είχε μπει ως αλλαγή, θα μείνει αξέχαστο στον αιώνα τον άπαντα: http://www.youtube.com/watch?v=Jtr9NE40-7A

Πρέπει να ήταν και το πρώτο τσου λου που είδα στη ζωή μου από την αρχή μέχρι το τέλος και γούσταρα άπειρα με τη Ντόρτμουντ. Είχε και τα κιτρινόμαυρα, οπότε οι εμφανέστατοι παραλληλισμοί με την ΑΕΚΑΡΑ, με έκαναν να πωρωθώ με αυτή την ομάδα τότε και την υποστηρίζω μέχρι και σήμερα.

έτσι. ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ρε (για να πιάσουμε και την άλλη :p), το καλύτερο κασκόλ που έχω :smiley: