Καλύτερα ματς champions league, από το 1992 (με βιντεάκια)

Λοιπόν επειδή δεν έχω πολύ χρόνο τώρα να σκεφτώ και να ψάχνω θα πω 2 πρόσφατα σχετικά.

Liverpool - Chelsea: 4-4 (φάση των 16, περίοδος: 2008-2009, δεύτερο ματς)

http://www.youtube.com/watch?v=JJ2igqW8AOc&feature=related

Liverpool - Milan: 3-3 (τελικός 2004-2005)

http://www.youtube.com/watch?v=NE6m9kUDTpE

Θα επανέλθω με παλιούς αγώνες, επόχες γιουβεντίνικης αυτοκρατοριας

Αναποδα. Τσελσι-Λιβερπουλ ηταν. :slight_smile:

Φοβερα παιχνιδια ηταν τα Barcelona - Chelsea του 2000 (δειτε και θυμηθειτε παιχτες που επαιζαν και στις δυο ομαδες τοτε) .

πρωτο ματς Chelsea - Barcelona : 3-1 και επαναληπτικος Barcelona - Chelsea : 3-1 ( 5-1 στην παραταση )

:!: http://www.youtube.com/watch?v=AKdQVnpUdDo

Kαι φυσικα το πιο ΚΑΥΛΩΤΙΚΟ παιχνιδι για εναν οπαδο της Τσελσι τα τελευταια χρονια :

χρονια 2005
Chelsea - Barcelona : 4 - 2 με το σκορ να ειναι 3-0 στο 19’. :vibrate:

:!: http://www.youtube.com/watch?v=rbYzOUKkYPM

μην ξεχνάμε και το αεκ-ρεαλ 3-3. όσοι ήταν μέσα, θα θυμούνται για πάντα.

Aυτο ναι!Το γραψα και στο αλλο τοπικ.Το peak της καβλας ομως για εναν ουδετερο ηταν οταν σκοραρε ο Ρονι.Το μεγαλειο του γκολ+το μεγαλειο του ποδοσφαιρου που (ξανα)συνειδητοποιησαμε εκεινη τη στιγμη κατα την οποια ολα ξεκιναγαν απ την αρχη και η αγωνια ειχε χτυπησει κοκκινο!Μου ειχαν μαζεψει τα@@ απ την ανατριχιλα,οχι αστεια…

(καλη παραγκιτσα τοτε βεβαια)

Πες τα ρε Ντουντ!

Πάντως όντως ματσάρα εκείνο! Στο σχολείο συζητάγαμε για μέρες αυτό το ματς και ειδικά το γκολ του ροναλντίνιο

ο άλλος μας πασάρει βιντεάκια με ράψοδυ :lol:

φτιαγμένα από οπαδούς της τσέλσι, με οχτώ ριπλέυ στα δικά τους γκολ και ούτε ένα στην γκολάρα του ροναλντίνιο :smiley: #-o

Nταφ, πλασαρει, και ‘‘ορισμος του αντε γεια’’ ! :bye:

φυσικα to chelsea-barcelona 4-2 πρεπει να ναι το καλυτερο ματς του τσαμπιονς λιγκ,καθως και ο φοβερος τελικος 3-3 με την λιβερπουλ

θα ειμαι γραφικος αν πω οτι στο τεταρτο γκολ της τσελσι κανουν φαουλ στον βαλντες και οτι μετα το 20ο λεπτο ημασταν καλυτεροι?

ε αφου ετσι εγινε

εγω το ξερω,οι αλλοι νομιζω οτι κοροιδεουν τον εαυτο τους

Ε ναι θα εισαι γραφικος. Ελεος πια με αυτα τα ‘‘φαουλ’’ στους τερματοφυλακες στην μικρη περιοχη, μολις τους φυσηξουν το μανικι ζητανε φαουλ οι απαραδεκτοι. Μπαλα παιζετε ΡΕ.

αν στη συγκεκριμενη φαση δεν βλεπεις το προφανες(που απεχει πολυ απο ενα φυσιγμα στο μανικι)τοτε η συζητηση τελειωνει εδω:roll:

ο διαδοχος του κρισπ:-s

ετσι εγινε, και αστους να λενε…

Δηλαδή έλεος ρε μαλάκες. Κλαίτε για κείνη τη φάση ξέρω γω, εμείς τί πρέπει να κάνουμε για τα αίσχη του διαιτητή στο δεύτερο ημιτελικό πέρυσι; [-X

Εγώ πάντως ψηφίζω ως καλύτερο ματς Τσου Λου το απίστευτο 4-4 με τη Λίβερπουλ.

Παρ’ όλο που τους αποκλείσαμε, κυριολεκτικά υποκλίθηκα στη Λίβερπουλ εκείνο το βράδυ. Πρέπει να το χω ξαναγράψει στο φόρουμ, αλλά την επόμενη μέρα πήγα και έδωσα το χέρι σε φίλο και συνάδελφο, οπαδό της Λίβερπουλ, με τον οποίο όλο το προηγούμενο διάστημα κυριολεκτικά βριζόμασταν και προκαλούσαμε ο ένας τον άλλο με αφορμή την κόντρα μας στους “4”, και του είπα “φίλε σε παραδέχομαι, μόνο εσύ μπορούσες να ρθεις και να κάνεις αυτό το πράγμα εκεί μέσα”.

Αλήθεια, μπορούμε να διευρύνουμε το αντικείμενο του θρεντ και να μιλάμε και για πιο έντονες/συγκινητικές στιγμές που έχουμε ζήσει ως οπαδοί στο Τσου Λου; Γιατί μια που ο Νάιτ Σκάι μου θύμισε τα παλιά με τις δύο κόντρες με τη Μπαρτσελόνα (με ένα θρίαμβο και μία τραγωδία, άρα με εξίσου μεγάλες συγκινήσεις), θέλω να μοιραστώ μια άλλη στιγμή. Τον δεύτερο προημιτελικό με την Άρσεναλ το 2003 μέσα στο Έμιρεϊτς. Το ματς είναι 1-1 και πάει για παράταση, και στα τελευταία λεπτά ο -νυν “εχθρός”- Γουέιν Μπριτζ ξεραίνει την Άρσεναλ και δίνει την πρόκριση στην Τσέλσι με ένα γκολ που πανηγύρισα όσο έχω πανηγυρίσει 2 ή 3 γκολ του ΠΑΟ και της Εθνικής όλα αυτά τα χρόνια.

Αν θέλετε μπορούμε να το κάνουμε κι αυτό, αλλά πλιζ, περιοριστείτε σε μεμονωμένα γκολ και αν γίνεται όχι σε τελικούς, α) γιατί θα είναι προφανή και β) γιατί όσοι υποστηρίζετε ομάδες που έχουν πάρει Τσου Λου απλά δε χρειάζεται να ξύνετε πληγές και να κάνετε πλάκα στους υπόλοιπους! Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :-s


8)

8O

Ενα απο τα πιο παλια ματς που θυμαμαι να εχω δει ειναι αυτο

Φοβερη ανατροπη της galatasaray κοντρα στη real
Αυτος ο Zardel ειδικα ηταν χαλαρα στους καλυτερους φορ στον κοσμο εκεινη την περιοδο

Τούτο είναι του Σούπερ Καπ όμως, στο οποίο ουκ ολίγες φορές οι πρωταθλήτριες Ευρώπης τσιμπάνε απ’τις κυπελλούχους.

Και, ναι, ο Ζαρντέλ τότε έβγαζε μάτια.

Εν τω μεταξύ μιλάμε για τον ίδιο παίκτη που τον προηγούμενο χρόνο όταν ήταν στην Πόρτο του έκανε πλάκα Ο ΑΝΑΤΟΛΑΚΗΣ;