Champions League 2014 - 2015

Κάτσε να φτάσει στον τελικό πρώτα :roll:

Μωρέ είναι ήδη στον τελικό. Μην τρελαθούμε, πάει για τη ρεβάνς στο σπίτι της με μόλις -1 και καβάτζα εκτός έδρας γκολ απέναντι σε μια ομάδα όχι απλώς χειρότερη, αλλά που κανείς δεν έχει καταλάβει πώς ακριβώς έχει φτάσει μέχρι εδώ.

Αλλά στον τελικό απέναντι στη Μπαρτσελόνα δεν έχει καμία τύχη, όσο και να χτυπιέται ο τοξικός. Θα τη φάει ζωντανή η Μπάρτσα λέμε.

Έχω δει ελάχιστο τσ.λ. φέτος , αλλά νομίζω πως η Γιουβέντους ματσάρει καλά τη Ρεάλ . Μπεηλ άφαντος, Ρονάλντο κλεισμένος, ο Μόντριτς τραυματίας.Μόνο τον Κρος θυμάμαι να ψιλοπαλεύει για καμιά πάσα. Αντίστοιχα η Γιούβε έβγαλε αρκετές εύκολες κάθετες στην ντεμέκ ισπανική άμυνα Πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον η ρεβάνς.

Για κάποιο λόγο και ενώ προφανώς σε ένα τέτοιο ζευγάρι δεν μπορούμε καν να είμαστε με το άθλημα (είμαστε με το θάνατο ξέρω γω κάτι τέτοιο), κι εγώ δεν την έχω ξεγραμμένη τη Γιουβέντους. Η Ρεάλ πίσω είναι για τα πανηγύρια και τίποτα δε μου αποκλείει το ενδεχόμενο “ει ωπ φάουλ Πίρλο/παστέλι Πογκμπά” και μετά “πίσω και στους γάντζους γενναίοι μου μέχρι τέλους, 0-1 ή 1-1 και τέζα οι φράντζες και οι στέκες”.

οι φραντζες και οι στεκες…μετα σκεφτομαι τον κιελινι και λεω ε δεν μπορει υπαρχει θεος

τεσπα στα σημερινα ο γκουαρντιολα ειναι εγκληματιας ο τυπος με τετοιο στησιμο. επρεπε να εχουμε φαει ηδη τρια απο μπαρτσελονα. ε λογικα θα τα φαμε στο δευτερο ημιχρονο εκτος και αν ο νοιερ ντυθει σουπερμαν παλι

…μάλλον ντύθηκε:):!:

Σιγά ρε μαλάκα, μη φωνάζεις! Με ξύπνησες!

Μιλάμε για αμερόληπτη μετάδοση, όχι αστεία. Όχι ότι περίμενα το γκολ για να το διαπιστώσω.

Νομιζω πέναλτυ στο νειμαρ, δε το δίνει αρα κάρτα κανονικά στο νειμαρ, στη συνέχεια κλέβει ο Άλβες (!!!) και γκολ ο Μέσι.

Κι άλλο ο Μέσι πωπω

ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΓΚΟΥΑΡΝΤΙΟΛΑ ΛΕΜΕ

γκουαρντιολα παρε πουλο σε παρακαλω μου εχεις καταστρεψει την ομαδα με τις πασουλες στην αμυνα

Hasta luego alemanes…

παλι καλα θα παρει τον αγυριστο σιγουρα τωρα ο τικιτακας. αν και δεν θελω να φανταζομαι τι ποσο πρεπει να του πληρωσουν για αποζημιωση

Nομιζω οτι τωρα μπορω να το πω: Για εμενα αυτη η Μπαρτσελονα,αγγιζει επιπεδα 2008-2009 με αυτα που βλεπουμε απο το Γεναρη και επειτα.Γουσταρεις ξανα να τη βλεπεις!
Ο Μεσσι ο μεγαλυτερος παικτης ολων των εποχων,THE END.

Ρε να πάρει όλο το Μόναχο αν είναι να φύγει. Απ’ το να πονάνε τα μάτια μας, και απ’ το να κάνουμε το σταυρό μας όταν παίζουμε με δυνατό αντίπαλο, καλύτερα είναι. Να πάει στη Σίτι να βρεί το φιλαράκι του τον Μπεγκιριστάιν να ησυχάσουμε.

Πάλι βρίζουμε τα θεια

Τι εκανε ρε στο δευτερο γκολ το πουστοπαιδο!!

Στο να τη βλέπεις, η Μπάρτσα είναι ΚΛΑΣΕΙΣ προτιμότερη από το 2008-2009. Σε τρόπαια, θα δείξει (ελπίζω).

Βασικά είναι σίγουρα η πιο ωραία Μπαρτσελόνα που έχω δει ποτέ (ξεπερνώντας ακόμα και την περίοδο Ροναλντίνιο στα καλά του), κι αυτό οφείλεται σε διάφορους λόγους:

α) Φυσικά η επιθετική τριπλέτα η οποία είναι χωρίς πολλά-πολλά η καλύτερη που έχω δει ποτέ (και αν κάποιος παλιός μου πει για άλλην καλύτερη, θα κινήσω γη και ουρανό να βρω να δω ό,τι υπάρχει από κείνη γιατί αυτό θα σημαίνει μάλλον ότι θα είναι η καλύτερη όλων των εποχών σε συλλογικό επίπεδο):
[ol]
[li]Ο Μέσι είναι ο Μέσι, μπορεί να έχει δίκιο ο chemist που λέει να μη βρίζουμε τα θεία, αλλά ο κοντός με τον τρόπο που παίζει πλέον είναι πιο κοντά από ποτέ σ’ αυτά τα θεία
[/li][li]Ο Σουάρες είναι απλά ο καλύτερος στράικερ στον πλανήτη, με αρκετά μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο (σήμερα συμπτωματικά και μόνο δε σκόραρε)
[/li][li]Ακόμα κι ο Νεϊμάρ, ίσως ο μόνος εκ των τριών που ενδέχεται να μη γίνει θρύλος του αθλήματος σε ατομικό επίπεδο (κυρίως επειδή είναι μέγας χασογκόλης) είναι άκρως ελκυστικός και θεαματικός παίκτης
[/li][/ol]
β) Ο φανταστικός Ράκιτιτς, που δείχνει πόσο κωλόφαρδοι είναι εκεί στη Μπαρτσελόνα: βρήκαν τον ιδανικό (όπως φαίνεται) αντικαταστάτη του Τσάβι σχεδόν χωρίς να προσπαθήσουν, χωρίς καν να βασανιστούν για μερικά χρονάκια με το αγωνιώδες ερώτημα “και τώρα πού θα βρούμε δεύτερο Τσάβι” (να δω βέβαια πού θα βρουν δεύτερο Ινιέστα - κι εκεί το ίδιο φάρδος θα έχουν άραγε;).

γ) Ο Λουίς Ενρίκε που κάποτε λογικά θα μείνει στην Ιστορία ως ο προπονητής που “έφτιαξε” τη Μπαρτσελόνα, που την έκανε να ξαναπαίξει πραγματικό ποδόσφαιρο όταν αυτό έμοιαζε χαμένη υπόθεση. Όλες οι επιλογές του μέχρι τώρα είναι διάνα. Μέχρι και τον Ντάνι Άλβες κάνει να φαίνεται ο παίκτης που ήταν κάποτε (αλλά μιλάμε τώρα για εποχές Σεβίλλης ξέρω γω), απαγορεύοντάς του (ουσιαστικά) να στριφογυρνάει άσκοπα στο δεξί άκρο της επίθεσης, ενώ έχει αναγεννήσει τον Πικέ (και με έχει υποχρεώσει να το βουλώσω ΚΑΙ επ’ αυτού) και γενικότερα έχει μάθει σ’ αυτή την ομάδα αυτό που μάλλον είχε ξεχάσει (ή δεν είχε μάθει ποτέ), ότι δηλαδή η καλύτερη επίθεση ξεκινάει από την άμυνα.

Η τριπλετα Μεσι,Νειμαρ,Σουαρεζ ειναι θανατος βλεπω να το σηκωνει ανετα.Τον κακομοιρη τον Boateng του εσπασε τα αλατα στο δευτερο γκολ ο Μεσι!!!

…τον κακομοίρη…ρεζίλι τον έκανε8O :slight_smile: :!: