Champions League 2016-2017

καταρχας να ξεκαθαρισω οτι δεν μιλαω για ολες τις φασεις του ρομπεν και μιλαω για λιγες φασεις του αγκουερο (δεν μου ερχεται καποιος αλλος προχειρα που να κανει αυτο που λεω)

τωρα παιρνοντας υπ’οψιν το gif απο το ολλανδια μεξικο, βλεπω εναν ρομπεν που δεν εχει στο μυαλο του απο πριν να πεσει γι αυτο και το κανει λιγο καθυστερημενα αφου εχει συνειδητοποιησει την επαφη. Το οτι πεφτει θεατρινιστικα δεν μου αρεσει ουτε εμενα αλλα για το οτι πεφτει γενικως σε αυτην την φαση δεν μπορω να τον κατηγορησω. Το φαουλ εχει συνδεθει αρρηκτα στα ματια των διαιτητων με το να πεφτεις κατω. Οχι μονο σε τρικλοποδιες αλλα ακομα σε τραβηγματα.
Αν δεν επεφτε εδω ο ρομπεν θα ειχε χασει την κινηση του οσο χρειαζοταν για να χασει την μπαλα και ο διαιτητης δεν θα σφυριζε και τιποτα. Πιο σωστο να τιμωρηθει λοιπον το μεξικο και ο Μαρκες που πηγαινει καθυστερημενα και τον παταει ενω ειναι περικυκλωμενος παρα ο καθε Ρομπεν που εχει καλο κεντρο βαρους και μπορει να μενει ορθιος μετα απο χτυπηματα.

Οχι οχι οχι οχι, σορρυ. Δεν εχω δει πιο πετσινο πεναλτυ σε μουντιαλ. Ανυπαρκτο 100%.

Τους τελικούς δεν τους έβλεπες;

http://img2.thejournal.ie/inline/1441901/original/?width=500&version=1441901

Δεν τον πατάει.

4 Likes

οντως και μαλλον τζαμπα τοση αναλυση
παντως απο εδω φαινεται οτι μπουρδουκλωνει λιγο το δεξι του ποδι

Το θέμα είναι ότι ο διαιτητής μπορεί εύκολα να κάνει λάθος σε τέτοιες περιπτώσεις , οπότε δεν γίνεται να είμαστε απόλυτοι .

Και τα λάθη των διαιτητών μέσα στο παιχνίδι είναι . Αν γίνονται επαναλαμβανομενα και υπέρ συγκεκριμένων ομάδων τότε υπάρχει ζήτημα .

1 Like

Ευκολη και δικαιη νικη της Ρεαλ με χατ-τρικ της Κριστας. Η Ατλετικο δεν κατεβηκε στο γηπεδο, δυστυχως.

1 Like

Δωδεσιμα λεμεεεεεε!!!
Τετοιο χαλι απτην ατλετικο δεν το περιμενα, τελος εποχης, εκεινοι οι δυο τελικοι ηταν το ταβανι της

Κριμα, ελπιζουμε σε Γιουβενταρα να περασει τη Μονακο και να κερασει τους πελατες.

1 Like

Πολύ μπροστά τελικά ο χοντρός . Καλά έκανε και έδιωξε τον Ζαρντιμ, το γατάκι . Αυτός τρώει 2 εντός έδρας από την Γιουβέντους ενώ η θρυλαρα ταβλιαζει την μεγάλη κυρία χωρίς αυτόν στον πάγκο .

4 Likes

Όλα καλά με τους υπόλοιπους και αρκετά συμπαθής η ομάδα (πέραν των σκανδάλων με τα στημένα) αλλά ο φασίστας ο Μπουφόν δεν αξίζει να είναι στο ίδιο post με τους υπόλοιπους θρύλους της (edit: Άντε να διευκρινήσω το “για μένα” για να μην αρχίσει η συζήτηση για μη συσχέτιση με πολιτικές πεποιθήσεις. Που δεν είναι πολιτικές πεποιθήσεις οι συγκεκριμένες, αλλά ΟΚ).

1 Like

αξίζει μόνο στο αγωνιστικό κομμάτι και στην προσφορά του στην ομάδα… αλλά αυστηρά μέχρι εκεί

σιχαμενος τελικος σαν το 98. ας κερδισει οποια απο τις 2 σιχαμενες θελει. ποσως θα ασχοληθω με το ματςι! :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν το ηξερα αυτο για τον Μπουφον, κατι ειχα ακουσει καποια στιγμη αλλα μετα το ξεχασα και ισως να νομιζα οτι ειναι η ιδεα μου, δεν το ειχα ψαξει… Κοιτα να δεις. Παντως αν ισχυουν ολα αυτα ο σιχαμενος παιζει σε σιχαμενη ομαδα, τιποτα δεν ειναι τυχαιο…

Fovero arthro me poly megali aksiopistia gia mia akoma fora apo to gazzeta.gr nai…

Telos panton, to an einai ethnikistis i oxi de mporoume na to kseroume epeidi dialekse to 88 sti fanela tou (LOL…) alla to “Fasistas” ligo ypervoliko. Vevaia en etei 2017 kanenas den mpainei ston kopo na kanei ton diaxorismo, pleon oloi sto idio kazani kai apo ti mia kai apo tin alli pleura, alla de gamietai.

Sixameni einai opoiadipote omada ypostirizeis esy kai oxi i Juventara mas. Etsi, me polla epixeirimata opos alloste kai ola ta epixeirimata oson lene sixameni ti Juventus.

Εδω βεβαια διαβαζουμε ποσο καλος ειναο ο Τζιτζι οποτε νομιζω οτι περισσοτερο ειναι να ειχαμε να λεγαμε…

Ο τελικος θα εχει μεγαλο ενδιαφερον και δεν θα αφησω τις δικες μου συμπαθειες ή αντιιπαθειες να μου στερησουν την απολαυση αυτου του παιχνιδιου… Περιμενω πως και πως την 3η Ιουνιου.

1 Like

Αυτο με το 88 ο ίδιος ο Μπουφόν έχει πει ότι το επέλεξε επειδή του θύμιζε 4 μπάλες. Η εξήγηση του gazzeta στο συγκεκριμένο είναι όσο γελοίο είναι και το ίδιο.

Η Γιουβέντους ως σύλλογος είναι αντιπαθής για λόγους που έχουν παρατεθεί πολλάκις εδώ, όμως δεν είναι αυτό το θέμα μας στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Ωραίος τελικός προβλέπεται, είναι καλό να παίζουν δύο ομάδες με φανέλα (αν και η άσπρη είναι βαρύτερη).

3 Likes

Δεν με ενδιαφερει καθολου ο διαχωρισμος εθνικιστη με φασιστα και τα 2 ειναι εξισου καταπτυστα και δεν εχουν μεγαλη αποσταση μεταξυ τους. Δεν ξερω αν ισχυουν οσα εγραφε το αρθρο και αυτο με το 88 ειναι τραβηγμενο, αλλα αν ψαξεις στο ιντερνετ βρισκεις διαφορα σχετικα με το θεμα. Δεν μπορεις να εισαι σιγουρος αλλα αν ειναι αληθεια ολα αυτα ειναι για πετρες ο τυπος.

Οσο για το αν ειναι σιχαμενη η Γιουβεντους ας το κρινει ο καθενας με τα δικα του κριτηρια. Μια ζωη μεσα στην βρωμια αυτη η ομαδα.

1 Like

Ματσαρα το Γιουβε - Μονακο.

Θελω πολυ να το σηκωσει η Μεγαλη Κυρια αλλα και το Back to back Να κανει η Ρεαλ δεν θα με χαλασει.

To εχω ξαναπει … περιμενω πως και πως την τριτη Ιουνιου.