Champions League 2017-18

δεν θα βρω ποιο ειναι το γκολ του αιωνα γιατι εχουν μπει παρα πολλα ωραια γκολ. Αν ειναι του Ζινταν ειναι ξεκαθαρα λογω σημασιας και συνθηκων γιατι οντως εχουν μπει πολλα παρομοια.
Για καλυτερο του Ροναλντο παντως, πανω και απο το χθεσινο, πανω και απο αυτο με την Πορτο, εχω αυτο

Μόνο μεσι ρε τίποτα άλλο

:joy::joy::joy:

:sunglasses::kissing_heart:

βολέ 100 φορές πιο δύσκολο από το υπερεκτιμημένο του Ζιντάν
υπάρχουν άπειρα καλύτερα γκολ αλλά είστε γίδια οι περισσότεροι

hqdefault

4 Likes

Υπερτικτημενος ο Ζινταν :joy::joy::joy::joy:.Αλλαξε άθλημα ρε φίλε

2 Likes

Βρίσκεσαι σε σύγχυση. Ηρέμησε και ξαναπροσπάθησε.

O Βασιλιάς του μπάσκετ δίνει respect στον βασιλιά του ποδοσφαίρου.

Τώρα έχουμε και διαμάχη για καλύτερο γκόλ μετά από καλύτερο άλμπουμ, τραγούδι, μπασίστα κλπ? Τουλάχιστον ρε πίθηκα ολίβα προσπάθησε να μας λές την γνώμη σου χωρίς χαρακτηρισμούς, μαζέψου λίγο σε ανθρώπους μιλάς, τι κουνάς χέρια και πόδια κάθε φορά σαν πιθηκάκι? Σε είδαμε και σε διαβάσαμε, θές και έξτρα χριστοπαναγία για να ικανοποιηθείς? Που στο πέουτσο τους βρίσκουμε αυτούς ρε, ούτε στις εκπτώσεις τέτοια φρούτα,

4 Likes

Η μπάλα που νομίζεις ότι ξέρεις:

Η μπάλα που πραγματικά ξέρεις:

3 Likes

καθυστερημένος

Εκτός των άλλων είσαι και επιπόλαιος, το γεγονός ότι είσαι πίθηκας δεν είναι γνώμη μου, είναι γεγονός, το αποδεικνύεις καθημερινά. Άντε πάρτο από την αρχή, στις 100 μαλακίες που λες έχεις και 1 δίκιο το οποίο χάνεται, μέχρι να φάς μπάν να δούμε τι άλλο έχεις να πείς χωρίς έξτρα μαλακίες όμως. Μίλα απλά και βούλωστο όταν πάς να πασπαλίσεις με ειρωνία τα πόστ σου, μείνε στο θέμα. Πάλι μαθήματα δημοτικού για online ανάπηρους κάνουμε γαμώ…

1 Like

το γεγονός ότι είσαι καθυστερημένος δεν είναι γνώμη μου, είναι γεγονός :hugs: :blush:

Αν και προσωπικα εφαρμοζω την ιδια λογικη και στη μουσικη και στις ταινιες, και αποφευγω οσο περισσοτερο γινεται το ranking και τις εντελως ανουσιες συγκρισεις που δεν οδηγουν πουθενα αλλου, εκτος απο την ψευδη αισθηση υπεροχης για οσους καυλωνουν με αυτα, στο ποδοσφαιρο που ειναι απο τη φυση του μια ανταγωνιστικη δραστηριοτητα, το αποφευγω ακομα περισσοτερο, οσον αφορα την ομορφια του.

Μπορω να μιλησω για τους “καλυτερους ολων των εποχων” ή τις καλυτερες ομαδες ή τα καλυτερα γκολ, αλλα το να ξεχωριζει καποιος μια μονο ομαδα, εναν μονο παικτη, ενα μονο γκολ κτλ μου φαινεται μη εποικοδομητικο για κανεναν διαλογο. Αντι να καθεστε να ασχολειστε με τον λοβοτομημενο, δεν βαζετε κανα βιντεακι με πανεμορφα γκολ, να χορτασει το ματι μας?

ΥΓ. Εξαιρεση αποτελει ο Μεσσι που ειναι οτι πιο εντυπωσιακο εχω δει στη ζωη μου οσον αφορα το ποδοσφαιρο, αλλα ακομα και αυτο, με καποιες παραδοχες. Γιατι να μην ειναι ο καλυτερος ποδοσφαιριστης ενας τερματοφυλακας ή ενας αμυντικος ή ενας παικτης που δεν σκοραρει πολυ συχνα μεν, αλλα εχει μια ανωτερη κατανοηση του γηπεδου και ολου του παιχνιδιου, οπως ο Ζινταν ας πουμε?

7 Likes

Όσον αφορά το χθεσινό γκολ, θα συμφωνήσω ότι το πρώτο του μου άρεσε πιο πολύ, δεν ήταν τόσο θεαατικό όσο το ψαλίδι, αλλά πιο δύσκολο μου φαίνεται να βάλει κάποιος τέτοιο γκολ και να το θέλει ( όπως ο Κριστιάνο που φαίνεται να σημαδεύει ). Σαν το γκολ του Ρονάλντο με την Τουρκία το 2002. Πολλοί μπορούν να κάνουν μυτάκι, αλλά εκείνη τη στιγμή ήταν το μόνο σουτ που θα μπορούσε να τη στείλει ακριβώς εκεί που ήθελε.

Σαν ομορφότερο γκολ, ενώ του Μέσι θα μας λείψουν όσο τίποτε άλλο αυτά που βάζει, γιατί δεν είναι απλά, αυτός τα κάνει, το γκολ του Ρόνι στην Τσέλσι με το σβήσιμο είναι απίστευτο σε όλα. Μαζί με του Ζιντάν, απλά ο Ζιντάν είχε μονόδρομο, βλέπει τη μπάλα, οπλίζει πάρτο. Ναι 1 στους 1000 μπορεί να πετύχει τη μπάλα και να πάει προς το τέρμα πέρα απ’τον Ζιντάν, αλλά το γκολ του Ρόνι ήρθε απ’το πουθενά. Σύλληψη, εκτέλεση, ταχύτητα, όλα.

1 Like

Τρελλανε μας κι αλλο μωρη ομαδαρα… Τι διαστημικο πρωτο ημιχρονο ηταν αυτο;;;;;

3 Likes

η μοιρα μου ειναι να θα μαθω ΚΑΙ μπαλα στο μεταλικα φαμιλυ
Απολαυστε

του πηρε το πορτοφολι παλι ο κλοπ. αν και ειμαι αρσεναλ στην αγγλία, respect στη λιβερπουλ. τρομερη μπαλα.

4 Likes