Champions League 2017-18

Αν και united ποτε δε μπορουσα να κρυψω την εκτιμηση μου για την ομαδα του λιμανιου κ οτι πρεσβευε διαχρονικα για το νησι… και χτες ηταν σαρωτικη για ενα ημιχρονο, αν και λιγο χωρις σαλαχ επεσε αρκετα στο δευτερο… κλοπ εσβησε γκουαρντιολα + μπραβο για καθε σφαλιαρα σε οποιαδηποτε πετρελαιομαδα!

1 Like

Ρίζουπολη το κάνανε το άνφιλντ τα χουλιγκάνια.

Πώς να αντέξει η σίτυ με τόσα επεισόδια, έτσι έγραψε το 3-0 που μάλλον είναι το σκορ της τρομοκρατίας

Φρικτοι καραγκιοζηδες οσοι εκαναν τα επεισοδια. Η Λιβερπουλ και ο Κλοπ ζητησαν συγγνωμη απο τη Σιτυ και τον Γκουαρντιολα και η Λιβερπουλ ειπε οτι θα συνεργαστει με τις αρχες για να βρεθουν και να τιμωρηθουν οι ενοχοι. Οτι εγινε κι εδω :joy:.

Ρε κατσαπλιά, την Anchor την μαύρη την ήπιες ή ξέμεινες με την ξανθιά;

Στις Εζα ελιωνα χτες, τι Ανκορ μου λες εκει!!!

Ναι, συγγνώμες και πούτσες μπλε.

Μετά χριστόν προφήτες όλοι, θα περάσει με την ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ στα ημιτελικά η διορισμένη της ΟΥΕΦΑ και θα λένε εντάξει ζητήσαμε συγγνώμη όμως.

Δε νομίζω πως ήταν μόνο η απουσία του Σάλαχ στο δεύτερο, νομίζω πως ήταν η τακτική του Κλοπ να γυρίσει την ομάδα πίσω και να αμυνθεί όπως αμύνθηκε. Έχασε λίγο στην κόντρα επίθεση, όπου ο Βαινάλντουμ δύο φορές, σπατάλησε καλές προϋποθέσεις.
Το πόσο καλά διάβασε το ματς ο Κλοπ φάνηκε από την αντίδραση του στην κίτρινη του Χεντερσον που χάνει το δεύτερο ματς. Το κέντρο του ήταν κλειδί, και ας παίρνει όλα τα εύσημα η τριάδα μπροστά. Ειδικά ο Μιλνερ ήταν συγκινητικός. Το ίδιο και τα ατάλαντα πλάγια μπακ του.

1 Like

4 Likes

Χωρίς σορτσάκι όμως?..

1 Like

Ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη στη Ρωμη, μετα το πλασματικο 4-1 της Βαρκελωνης.
Η χειροτερη Μπαρτσελονα που εχω δει την τελευταια 10ετια τουλαχιστον. Συγχαρητηρια στον πρωην προπονητη της εγκληματικης για το εκτρωμα που παρουσιασε.

Να μην εχεις ρε Σιτυ εναν Ιβαν

Μπραβο Ρομα με τους αχωνευτους

Και στον πρώην αμυντικό της εγκληματικής να πούμε συγχαρητήρια για τη γκολάρα που έβαλε.

Και στους γαύρους της αγγλίας συγχαρητήρια που μετά την ριζουπολίτικη τρομοκρατία χρειάστηκαν και τη διαιτησία για να περάσουν. Εύχομαι καλό αποκλεισμό από τον μέγιστο CR7.

Εννοειται, συγχαρητηρια και στον καλυτερο Ελληνα αμυντικο.

Απίστευτο που δεν άλλαξε απόφαση ο διαιτητής για το γκολ της Σίτυ, αφού ο πάγκος και ολοι οι παίκτες της διαμαρτυρήθηκαν, ο ένας μάλιστα είχε σηκώσει και το χέρι του !

1 Like

Τι εκανες μωρη ομαδαρα, απιστευτο!!!

για καμια σακιρα καλος ειναι ο πικε.

Καθε ηττα και ειδικα αποκλεισμος αυτου του εκτρωματος ειναι νικη για το ποδοσφαιρο, τα χουμε πει. Μπηκε ο δεμπελε (120 χαρτια) και ο αλκαθερ στο 85 να παρουν προκριση :joy:

Αν μετραγε το γκολ της σιτυ θα μαζευε κανα ταληρο ο κλοπαρος

Ίσως, ποιος ξέρει. Χάλια στο πρώτο ημίχρονο η Λίβερπουλ, αλλά στον Σαλάχ αρκούσε μισή ευκαιρία για να καθαρίσει το ματς. Πάντως και το γκολ της Σίτυ νομίζω ότι ήταν επιθετικό φάουλ στο ταγάρι.

Αντιπαθής η Ρόμα λόγω Τζέκο, αλλά ευτυχώς πέρασε τη Μπαρτσελόνα, να γλιτώσουμε τουλάχιστον. Βέβαια πάλι όλοι για τη Ρεάλ δουλεύουν και φέτος μου φαίνεται…

1 Like

Λίβερπουλ κορυφή!! Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανύπαρκτη αλλά είναι πουτανα η μπάλα πάντα. Για Barcelona χάρηκα που έφυγαν πήγαν στη Ρώμη για διακοπές φαίνεται

Παιζουν στη Ρεαλ ο Ντεμπελε κι ο Αλκαθερ???

Μετα τα πρωτα ματς την προηγουμενη βδομαδα σκεφτηκα “ε ρε πουστη γιατι δεν επαιξα κανα στοιχημα και με τα 4 ζευγαρια, ισως να εβγαζα κανα ψιλο”. Τωρα λεω παλι καλα :joy:

Μετα τον αποκλεισμο της Μπαρτσελονα τελος το Champions League για μενα, του χρονου παλι, αφου δεν εχει μεινει καμια συμπαθης ομαδα πλεον. Δυο τερμα αντιπαθητικες και δυο ελαφρως αδιαφορες. Τουλαχιστον θα ηθελα να το παρει μια απο τις αδιαφορες, αρα μαλλον με Μπαγερν θα ειμαι πλεον, που μου εχει υπαρξει συμπαθης στο παρελθον.

1 Like