Champions League 2018-2019

Λολ εκανε εντιτ το “καλως” για να προσθεσει κι αλλη επιθεση, μη χασει.

Ζητα συγγνωμη απο τον εαυτο σου οταν θα ξανασκεφτεις τετοια καφριλα, οχι απο μενα.

Παμε παρακατω.

Παιδια μη μαλωνετε ενταξει, ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΒΑΛΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ

Ρε μαλάκες έλεος μην μαλώνετε σε μουσικό φόρουμ γράφουμε είκοσι νοματαίοι…δεν είναι τα σχόλια της Athens Voice εδώ.Πάντα πίστευα ότι ο κόσμος που ασχολείται πιο ενεργά με την μουσική , έχει και μια άλφα παιδεία να μην το ξεφτιλίζει στο ίντερνετ.Ο Quintom ok γ΄ραφει λίγο εριστικά καμιά φορά , ίσως και επίτηδες , μου έχει σπάσει και μένα τα νεύρα σε περιπτώσεις, ειδικά με τους Μέιντεν, αλλά είναι τέρμα άδικο (και περίεργο) να εμφανίζονται ξαφνικά χρήστες από το πουθενά, που κράζουν μόνο αυτόν επί προσωπικού.

7 Likes

Να μη διαχωριζουμε τα επι προσωπικου ομως παιδια, ολοι “καμια φορα εριστικοι” μπορουμε να ειμαστε με αυτη τη λογικη. Γιατι να μην επιτρεπεται ο χαβαλες/καζουρα για ολους μας; (Ειλικρινης απορια)

Πωπω 50 ποστ ξεκατινιασμα. Κ ολα αυτα επειδης ο γοατ (:joy:) ειναι πουθενας και χωρις ινιεστα ή τσαβι δε μπορει να σηκωσει σοβαρο τροπαιο. Μην εχετε απαιτησεις να τα κανει ολα μονος του, δεν ειναι και ντιεγκο
Μεθαυριο εχει ματς με τη χεταφε,θα βαλει 2+2 ασσιστ να θαυμασουμε το μεγαλειο του.

4 Likes

Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ περισσότερο επειδή προκρίθηκε στον τελικό η Λίβερπουλ ή επειδή έφαγε 4 η πιο αντιπαθητική ομάδα του κόσμου. Μάλλον το πρώτο.

3 Likes

Σίγουρα το πρώτο. Υγιή τα θετικά συναισθήματα, ψιλοάρρωστα τα αρνητικά. Όταν μιλάμε για ΟΜΑΔΕΣ ε.

3 Likes

Ναι ρε, δε ρίχνω κατάρες στη Μπαρτσελόνα ούτε κάνω βουντού :stuck_out_tongue:

Απλώς δεν τους αντέχω με τίποτα, ούτε τη μπάλα που παίζουν ούτε όλο το hype ούτε την ξιπασιά τους ούτε την Καταλωνία τους που και-καλά-δεν-είναι-Ισπανία (στο χάρτη μια χαρά Ισπανία είναι, φάγανε τη φάπα τους κι ησύχασαν).

Νομίζω ότι στο ποδόσφαιρο υπάρχουν πάντα συμπάθειες και αντιπάθειες, κι αυτό δεν είναι άρρωστο. Και τώρα που το σκέφτομαι, δεν αντιπαθώ καμία άλλη ευρωπαϊκή ομάδα…

1 Like

Hype εχει η λιβερπουλ, οχι η μπαρτσελονα. Επισης δε σ’αρεσει η ομαδα λογω Καταλονίας? Δλδ μονο εμενα μου φαινεται κουλο? Μια πολυεθνικη εχει καμια σχεση με την Καταλονια? Καλα το μια χαρα στο χαρτη εινα Ισπανια και φαγανε τη φαπα τους ειναι το κερασακι στην τουρτα. Σορι αλλα αν μπορουσα να βαλω τιτλο στο σχολιο σου θα ηταν “Αχταρμας”.

2 Likes

Πού το βρήκε το hype η Λίβερπουλ; Δεν υπάρχει πιο “ποδοσφαιρική” ποδοσφαιρική ομάδα στις λεγόμενες μεγάλες της Ευρώπης. Μιλάμε για ομάδα που δεν έχει πάρει πρωτάθλημα για 30 χρόνια και το βάρος της φανέλας της εξακολουθεί να είναι ασήκωτο. Ούτε μαρκετίστικα κόλπα, ούτε διαφημίσεις Unicef, ούτε παικτάκια του κομμωτηρίου. Καλύτερα με τσουρουκάδες Jamie Carragher.

Η Ισπανία από την άλλη, μου είναι ως χώρα απολύτως αδιάφορη από κάθε άποψη - και στο ποδόσφαιρο. Γι’ αυτό δεν μπορώ την αλαζονεία τους, γιατί δεν ήταν ποτέ τίποτα ιδιαίτερο. Από όλους τους Ισπανούς, οι Καταλανοί είναι έξτρα καραγκιόζηδες και αλαζόνες και η Μπαρτσελόνα έπαιξε αυτό το παιχνίδι, ανεξαρτησία και καλά, σημαίες στο γήπεδο κλπ. Ο Πικέ δεν έκανε “αγώνα” για αυτό; Από την Εθνική Ισπανίας γιατί δεν παραιτήθηκε νωρίτερα, γιατί δε θα έπαιζε σε μεγάλες διοργανώσεις;

Αν ήταν απλώς μια “πολυεθνική” όπως λες, δε θα έλεγα τίποτα, εκτός από το ότι δε μου αρέσει η μπάλα που παίζουν. Ούτε η Μαν Σίτυ μου αρέσει, ούτε η Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά αυτές είναι απλώς πολυεθνικές. Η Μπαρτσελόνα εκφράζει κάτι παραπάνω και αυτός είναι ο λόγος που ο περισσότερος κόσμος την υποστηρίζει. Ε, αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που εγώ την αντιπαθώ.

Προηγουμένως έγραψα γρήγορα και μάλλον χωρίς συνοχή γιατί είμαι στη δουλειά και δεν έχω χρόνο. Μπορείς να διαφωνείς προφανώς με όσα γράφω, αλλά αν σου φαίνονται και τώρα “αχταρμάς”, τότε είναι θέμα αντίληψης.

Τοτε ισως ηθελες αλλη λεξη απ’το hype. Η μπαρτσα ειχε hype με το ρονι και μετα στις αρχες του Πεπ. Την πρωτη ειχε καιρο απο τιτλους και ηρθε ο ρονι και τη δευτερη γιατι επαιζε την καλυτερη μπαλα που ειχε παιχτει ποτε. Εδω καο 8-9 χρονια δεν εχει hype, ειναι σταθερα “υπερομαδα”. Η λιβερπουλ ειχε hype το 13-14 και 2 χρονια τωρα με τον κλοπ.

Για τα υπολοιπα:
Οπως λες δεν ασχολεισαι καθολου με την Ισπανια(οπως ουτε εγω περα απο φιλολογικο επιπεδο). Παρολαυτα το να θεωρεις οτι το 2019 η μπαρτσα εκφραζει τις αξιες που εξεφραζε ειναι τουλαχιστον αφελες. Και τα παραδειγματα απειρα, οπως οι μεταγραφες, οι χορηγοι, τα πανυψηλα εισιτηρια κλπ κλπ. Γιαυτο ειναι μια πολυεθνικη. Το μεσκεανκλαμπ ειναι το μοτο που εχει μεινει και αρμεγεται, οπως και η βασιλισσα οπως το ynwa οπως το to dare is to do με γηπεδο αξιας 1 δις.Οι περισσοτεροι υποστηριζουν την ομαδα που κερδιζει. Σημερα λιβερπουλ, χθες μπαρτσα, προχθες ρεαλ και παει λεγοντας, πως αλλιως εξηγεις το γεγονός οτι μεγαλη πλειοψηφια των “παιδιών” ειναι μπαρτσα και ρεαλ, γιουναιτεντ παλιοτερα, μιλαν ακομη πιο πριν κλπ κλπ.
Τεσπα νομιζω ηταν αστοχο το πως αναλυεις την άποψή σου για μια ομαδα μεσα απο τις ενεργειες πολυεκατομμυριουχων (αν και ο πικε ειναι οντως διαφορετικος ) και των πολυεθνικων που τις απαρτιζουν. Απλα βλεπεις την μπαλιτσα κι αν σ’αρέσει κομπλε. Επισης ηταν ακομη πιο αστοχο το να συνδεεις την μπαρτσα με την καταλονια και τον τις πεποιθήσεις (ειτε το θεωρεις σωστο η αδικο) που εχουν αυτοι οι ανθρωποι. Καλα το φαπα δε το σχολιαζω επιπλεον επιλέγω να το δω ως ατυχή έκφραση εντελώς

1 Like

Το έβαλε ο Αγιαξ.
Εκτός σοβαρού απροόπτου έχουμε ήδη το ζευγάρι του τελικου

εγκεφαλικά θα έχουμε μάλλον στο Άμστερνταμ…

Τι ματσαρα και σημερα!

Books > Players

1 Like

:joy::rofl:“Ξερω εναν που εχει εναν φιλο που ασχολειται με αυτα και ξερει οτι στη μαλαισια παιχτηκαν 4 απιθανομμυρια στο αγιαξ τοτεναμ ασος ημιχρονο χι ΕΝΤΙΤ, ΔΙΠΛΟ τελικο” :rofl::joy:

1 Like

Κρίμα τα 4 απιθανομμύρια, κάποιος τους γλέντησε

EDIT: Με πρόλαβες χαχαχαχα

αρχιδάτη πρόκριση…

1 Like

Απίστευτο…

Α ρε τοτεναμαρα