Champions League 2018-2019

Η πρώτη κι αντανακλαστική αντίδραση όταν το χεις παίξει 3-0 και ξαφνικά από 2-0 γίνεται 2-2, είναι αυτή: ΣΤΗΜΕΝΟ!

Το “Πατριάρχης” ήταν ειρωνικό για έναν τύπο που το παίζει γκουρού στο Στοίχημα και περιστασιακά μου προτείνει σημεία, εγώ πάντα παίζω τα ανάποδα και συνήθως χάνουμε και οι 2 :joy:

Γουστάρω άπειρα να είναι αληθινό το χθεσινό, η αλήθεια είναι όμως πως αν στήθηκε δεν θα το παίρναμε πρέφα. Για παράδειγμα, πόσο απίθανο σενάριο είναι το…Μάγκες, ξεκινάμε με 2-0, μέχρι το 70’ το θέλω ισοπαλία κι από κει και μετά κάντε ο,τι γουστάρετε.

1 Like

Δεν καταλαβα το ειρωνικό οπότε παρξήγησα! :innocent:

1 Like

Πιστεύω αρκετά. Νομίζω ότι το δεύτερο γκολ της Τότεναμ αρκεί για να καταρρίψει τον ισχυρισμό ρε, τι έκανε ο άτιμος ο Μόουρα, άλλαξε τόσες φορές τη μπάλα από το ένα πόδι στο άλλο και τελικά την έστειλε στο τέρμα από την τρύπα της βελόνας…

Και τα τρία γκολ τα έβαλε με το ανάποδο πόδι ε, είναι δεξιοπόδαρος.

2 Likes

Ο …γκουρου του στοιχηματος που παιζει στον οπαπ 1,85 ευρω και περιμενει να του κατσει η 4αδα-5αδα-12αδα,δηλαδη το 97% των παιχτων,θα χανει συνεχως και δεν χρειαζεται να στηθει κανενα ματς για να συμβει αυτο.Θα χανει γιατι ειναι ασχετος με το αντικειμενο.

Μπα, ίσα ίσα. Δεν θα έμπαινε στη διδικασία να κάνει τέτοιο μαγικό ο Μόουρα αν δευτερόλεπτα πριν ο Γιορέντε έπραττε το αυτονόητο. Μπράβο του πάντως, γιατί φαίνεται τίμιο και ταπεινό παληκάρι αν κι όποτε τον έπαιζα any time σκόρερ στην Πρέμιερ, τα κάρφωνε ο Σο και το αντίθετο

Να ρωτήσουμε και τους παικτες του Αγιαξ που στο τέλος έπεσαν στο χόρτο σαν να τους χτύπησε κεραυνός αν ήταν στημένο…ή την Μπαρτσελονα που τους κράζει όλος ο πλανήτης και ο Βαλβέρδε παίρνει πουλο.
Και μετά λέμε γιατί έχουμε αυτή την κατάντια στον αθλητισμό, στην πολιτική, στα πάντα.

1 Like

Ναι ρε τώρα το πήρατε χαμπάρι ότι ο Έλληνας είναι συνωμοσιολόγος. Και τους Δίδυμους Πύργους δεν τους χτύπησε ο Μπιν Λάντεν, τους έριξαν λέει οι Αμερικάνοι μόνοι τους, κλπ κλπ…

1 Like

Οι ίδιοι οι Αμερικανοί λένε ότι το χτύπημα ήταν από μέσα :wink:

1 Like

Εγώ πάλι, που έχω χάσει προ πολλού τον… ρομαντισμό μου σχετικά με τους ξένους συλλόγους και δεν έχω ιδιαίτερη κάψα για κανέναν τους, χάρηκα που το ζευγάρι των φιναλίστ δεν αποτελείται από κάποιον από τους “συνήθεις υπόπτους” ή/και πολυεθνικές με “μεγάλο κύκλο εργασιών” (και σε αυτό συνετέλεσε νομίζω σε σημαντικό βαθμό και το VAR).

Αναφορικά με τον στοιχηματισμό: πολλές φορές, έμπειροι ή περιστασιακοί παίκτες, έχουμε αναφωνήσει μετά από τη λήξη ενός αγώνα ότι είχαμε “δει” το αποτέλεσμα, αλλά δεν το παίξαμε!
Αλήθεια είναι, μόνο που το τελικό σκορ το σκεφτήκαμε μαζί με άλλα 5-10 πιθανά!

Για το τέλος, μια αληθινή ιστορία: Το περασμένο Σάββατο, καλός φίλος έκανε τολμηρή πρόβλεψη ότι στον τελικό θα είναι οι δύο αγγλικές – εδώ κολλάει το σλόγκαν “το ‘βλεπες, το ‘παιξες;”

1 Like

3 Likes

Ολοι οι Αμερικανοι ε? Ρε τι μαθαινουμε σημερα.

3 Likes

Ναι ρε το βρήκες όλοι οι Αμερικανοί σε όλη τη γη

Να ετοιμάζεσαι για τελικό τσουλου και γιουροπα με 4 αγγλικές ομάδες και καμιά από αυτές να μην είναι η man red :rage:

1 Like

Και το πρωταθλημα να το παιρνει αλλη ε :joy:!

5 Likes

Ε δεν τρέχει και κάτι :stuck_out_tongue:

Πως δεν τρέχει πα να μας καταντήσουν Λίβερπουλ :cry:

6 Likes

Μου ηρθε φλασια, το κερδισα το στοιχημα, 5 γκολ σε 4 παιχνιδια και αποκλεισμος στους 8 :sunglasses:

1 Like

Χαχαχαχαχα το κερδισες οριακα, για 1 γκολ, να ναι καλα ο Σιμεονε ο βλακας.

Και δυστυχως φετος εχει καλυτερη ομαδα η Γιουβεντους, οποτε προβλεπω να βαζει παλι αρκετα γκολ στα knock out.