Champions League 2018-2019

Άτυχη η Τοττεναμ σήμερα δυστυχώς ξεκίνησε και με απουσίες έκανα και το λάθος ο Lloris και έφαγε πολύ νωρίς το γκολ, σημασία έχει ότι το παλέψει όσο μπορούσε. Μεγάλο παιχνίδι σήμερα ο Messi!

Οντως ηταν ατυχη, γιατι επαιζε απεναντι σε ομαδα που μπορουσε να της εχει βαλει 7 γκολ με ελαχιστη παραπανω τυχη, ενω το ταβανι της Τοτεναμ ηταν τα 2 γκολ.

2 Likes

Μπορουσε η Τοτεναμ να ισοφαρισει ακομα και με αυτη την ομαδα που ειχε εχθες . Λογικο ειναι να πιεζε η Μπαρτσελονα και να κανει φασεις για αυτο εχει και δοκαρια και πολλες ευκαιριες . Εδω οταν πιεζε η Τοτεναμ επεφταν κατω για κοψουν το ρυθμο

Αρα το δικαιο αποτελεσμα θα ηταν ισοπαλια σε ενα ματς που εληξε 2-4 και η ομαδα που κερδισε ειχε 2 δοκαρια κι αλλες δυο κλασικες ευκαιριες ε?

Ε το να λες “ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη” το οτι εχασε η φετινη λιβερπουλ ειναι λιγο τραβηγμενο οσο να πεις. εξακολουθω να πιστευω πως δεν εχεις επαφη με τα πρωταθληματα αυτα (μιας κι εγω το ειπα πριν καιρο και προφανως το θυμασαι και περιμενες ενα μηνα να μου απαντησεις, αχου το μωρε!). το ματς η σουπα του αιωνα, αλλά ναπολαρα.

Αλλο ματς μαλλον ειδες. Η Ναπολι εχασε αυτα που δεν χανονται, μερικα εκ των οποιων ηταν πανω στη γραμμη. Ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη ηταν να βαλει το γκολ η Ναπολι και να παρει τη νικη. Αυτο που εγραψα δηλαδη. Δεν ξερω τι ειναι η φετινη Λιβερπουλ, αλλα ξερω οτι η χθεσινη Λιβερπουλ δεν μπηκε ποτε στο γηπεδο. Ειχε 3 επιθετικους που ηταν ακινδυνοι, και επαιζε μαζικη αμυνα μπας και παρει το 0-0.

Δεν ειμαι Λιβερπουλ, παρε τα χαπια σου μην παθεις τιποτα οταν διαβασεις αυτο: Pre-match δεν ηταν σε καμια περιπτωση φαβορι η Ναπολι, οπως υποστηριζες.

Η Ναπολι εχασε αυτα που δεν χανονται, μερικα εκ των οποιων ηταν πανω στη γραμμη. Ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη ηταν να βαλει το γκολ η Ναπολι και να παρει τη νικη. Αυτο που εγραψα δηλαδη. Δεν ξερω τι ειναι η φετινη Λιβερπουλ, αλλα ξερω οτι η χθεσινη Λιβερπουλ δεν μπηκε ποτε στο γηπεδο. Ειχε 3 επιθετικους που ηταν ακινδυνοι, και επαιζε μαζικη αμυνα μπας και παρει το 0-0.

ΥΓ. Ειπα οτι θα περασει απο τον ομιλο. Δεν ειπα οτι ειναι φαβορι. Ουτε ειπα οτι εισαι Λιβερπουλ. Ο Ανχολης εισαι, οχι Λιβερπουλ.

Καλα το ειπα για τα χαπια, αν εχεις κολλημα εχεις κολλημα. Και ειπες οτι θεωρεις εκπληξη το οτι θα περασει η Λιβερπουλ.

Μπαλα και δικιαιο δεν πανε μαζι και αυτο εχει φανει αρκετες φορες . Ειπαμε η Μπαρτσελονα πιεζε εκανε φασεις ειχε δοκαρια και δεν χρειαζεται να πουμε το αυτονοητο οτι ηταν ανωτερη . Παρολο αυτα η Τοτενα, θα μπορουσε να ειχε ισοφαρισει. Αλλα δυστυχως η αμυνα ηταν τραγικη οπως και με Ιντερ και πληρωσε τα λαθη της.

4 Likes

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη είναι κάθε φάπα που τρώει οποιαδήποτε ομάδα του πιο υπερτιμημένου πρωταθλήματος.

2 Likes

Α, πειτε πως συζηταμε ετσι. Ο ενας σε οποιαδηποτε κουβεντα μου πεταει για επειχειρημα “εισαι ο ταδε”, ο αλλος “δικαιοσυνη οποτε χανουν οι αγγλικες”. Δεν εχω μπει στο κλιμα του φορουμ σας να βγαζω μονο αχτι αντι για συζητηση :stuck_out_tongue:

2 Likes

Σκουριασες Ανχολακο; Πανε και χρονια, ειναι η αληθεια…

1 Like

το εχετε καταλαβει οτι το γραφουν ολοι στ αρχιδια τους το inside joke που εχετε με τον quintom; αν οχι, να σας το πω! σε καθε περιπτωση, μηπως ηρθε η ωρα να το κοψετε και να πουμε για μπαλα σε ενα τοπικ που μιλαω για μπαλα; γιατι ειδαλλως παραπεμπει σε τραμπουκισμο, απο δυο τυπους που κανουν διαλογο μονο με gifακια και ειρωνιες. λεω εγω τωρα!

Ο Παντελης ειναι ενθερμος οπαδος της Λιβερπουλ, και ακομα κι αυτος καταλαβαινει με βαση την εικονα του αγωνα οτι το γηπεδο εγερνε. Αρα το 1-0 ηταν απολυτα δικαιο ποδοσφαιρικα για τη Ναπολι. Δε θα το γραψουμε 100 φορες μεχρι να το καταλαβεις. Ειναι πολυ πιθανο να περασει η Λιβερπουλ και ισως και πρωτη απο τον ομιλο. Αρκει να κερδισει τον Ερυθρο Αστερα δυο φορες, και τη Ναπολι στην Αγγλια, ακομα κι αν χασει στη Γαλλια.

Οποτε ηρεμησε, δεν απειλει κανεις το αγγλικο σου ποδοσφαιρο, και στο τελος της φασης των ομιλων μπορεις να επιστρεψεις στη ρητορικη σου πως οι αλλοι ειναι ασχετοι με ιταλικο και αγγλικο ποδοσφαιρο. Χθες, η Λιβερπουλ δεν αξιζε ουτε μισο βαθμο, και μαλλον τυχερη ειναι που εφυγε μονο με ενα γκολ στις αποσκευες της. Ισως να μετρησει στην ισοβαθμια.

Μονο για μπαλα δε μιλας. Για χαπια μιλας, για κλιμα του φορουμ, και βγαζεις τα προσωπικα σου κολληματα που κουβαλας απο αλλες πηγες και για αλλους λογους. Τουλαχιστον λυπηρο.

Πήγαινε δες ισπανικό η ιταλικό να πεθάνεις στον ύπνο

Ευαίσθητος μας βγήκες.

1 Like

Καλά. Πάντως το ότι προστατεύω το αγγλικό ποδόσφαιρο είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα. Κάποιος θα πρέπει να σου μάθει να κάνεις διάλογο αντί για κομπλεξαρισμένες θλιβερές απόπειρες να αποτρέψεις οποιονδήποτε διαφωνεί μαζί σου χρησιμοποιώντας λέξεις όπως “λυπηρό” “ρητορικη” “προσωπικά” κοκ. Τελος παντων, προχωραμε.

Σορρυ δε δεχομαι συμβουλες απο ατομο που μου ειπε να παρω χαπια επειδη δεν καταλαβε καν τι εγραφα και υπεθεσε τα δικα του. Κανενας δε χρειαζεται να μου μαθει τιποτα, σου απανταω οπως μου απευθυνεσαι, μαθε τροπους και θα σου μιλαω καλυτερα.