Champions League 2021-2022

Εσύ μάλλον δεν έχεις καταλάβει πως οι Jota και Dias κόστισαν περισσότερο από οποιονδήποτε συνδυασμό Salah, Mane, Firmino και πολύ πιθανόν να μην πιάσουν τα ίδια peaks.

Ο Σαλάχ και ο Μανέ έχουν κοστίσει περίπου τα ίδια με τον Άντι Κάρολ. Ο Φιρμίνο λίγο παρακάτω, ο Ζότα και ο Ντίαζ λίγο παραπάνω. Τρεις από αυτούς, έχουν κοστίσει περίπου όσο ο Γκρίλις. Το point σου ποιο ακριβώς είναι;

1 Like

Βέβαια συγκρίνεις κόστη 2022 με κόστη 2016, 2017.

Γιατι? Αφου εχετε την φανελα και η Ατλετικο δεν την εχει?!?!?! Oh wait.

Εσεις εδω μεσα εχετε ακυρωσει καθε λογικη και ξανα και ξανα χρησιμοποιειτε μεμονωμενα παραδειγματα στα οποια 2-3 ομαδες ανετρεψαν σκορ και κερδισαν ενω δεν ηταν καλυτερες, ομως οταν τα εκατονταδες κυριολεκτικα παραδειγματα που μπορω να ανασυρω (και το εχουν κανει κι αλλοι χρηστες) δειχνουν πως:

  • στην συντριπτικη πλειονοτητα των αγωνων, το αποτελεσμα ΔΕΝ θα ειναι τρελη ανατροπη
  • Η Ρεαλ, η Λιβερπουλ και οποια αλλη ΠΟΥΤΑΝΑΡΑ της Ευρωπης (για να μην ξεχνιομαστε) ισχυριζεστε πως εχουν φανελα, εχουν αποκλειστει οχι μια και δυο, αλλα παμπολλες φορες απο ομαδες που “δεν εχουν φανελα” οπως λετε
  • Οταν γινεται το αναποδο απο αυτο που περιμενετε βασει της εντελως ακυρης χαζομαρουλας περι “φανελας” κτλ, τα ριχνετε στον τερματοφυλακα, σε ψυχολογια, σε αναποδο αερα ισως, κτλ…

Ελα, φτανει, εχει καταρριφθει με δεδομενα η μεταφυσικη θεωρηση της φανελας εδω και 2 μερες στο τοπικ, πλεον απλα κοπαναμε ενα ψοφιο αλογο, για να κανω και μια ελληνοαμερικανικη μεταφραση.

Ναι ρε, εντάξει. Συνεχίζουμε, όλα καλά.

Ε τι ενταξει? Εχει μπει το ερωτημα απο Κρισπ και μενα και νννκκκ “που ηταν η φανελα της Χ και της Υ ομαδας οταν ψωλιαστηκε την ΧΧΧΧ χρονια απο την Ζ ομαδα” και απλα δεν εχετε απαντησει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ. Αν ισχυε η πιπα περι φανελας, τοτε που ηταν η φανελα τοτε? Εμφανιζεται λοιπον μονο οταν σας βολευει να πεταξετε μια paranormal θεωρια που εχει απειροελαχιστα πειραματικα δεδομενα, επειδη σας αρεσουν οι ομορφες ιστοριουλες και τα παραμυθακια στον αθλητισμο. Δεν ειναι κακο, απλα να ξερουμε τι λεμε.

Βασικά εμείς δεν ξέρουμε τι λέμε. Οπότε το “εντάξει” πάει στο ότι συνεχίζουμε, όλα καλά. Κερδίζει ο καλύτερος, η ιστορία δικαιώνει σε βάθος χρόνου κλπ.

Εκτός αν πιστεύεις ότι θα συμφωνήσουμε σε κάτι.

Ενα πραγμα στο οποιο σιγουρα δε θα συμφωνησουμε, ειναι οτι εσυ θεωρεις φετος την Ρεαλ “τυχερη” (παρολο που εχει αποκλεισει 3 απο τα φαβορι για τον τιτλο με τεραστιες εμφανισεις εκει που μετραει), ενω εγω θεωρω τυχερη την ομαδα σου που εχει αποκλεισει 3 ομαδες πολυ περιορισμενων δυνατοτητων για να φτασει τελικο.

Δε θεωρώ τη Ρεάλ τυχερή. Θεωρώ ότι έχει αποκλείσει 3 ομάδες σε ζευγάρια στα οποία σε όλα ήταν χειρότερη. Η Παρί τρία ημίχρονα την είχε πατήσει (άσε που στο Παρίσι ήταν σαν να μην κατέβηκε καν), η Τσέλσι ήταν καλύτερη και για μια ψιλοσάπια ακύρωση γκολ με χέρι που πρακτικά δεν έπαιξε κάποιον ρόλο δε βρέθηκε μπροστά με 0-4, η Σίτυ ήταν καλύτερη στα δύο ματς αλλά κατάφερε να αποκλειστεί. Η ομάδα μου έφτασε στον τελικό με πιο εύκολο πρόγραμμα, δεν είμαι τυφλός να μην το παραδέχομαι αυτό. Παρ’ όλα αυτά, όποιον αντίπαλο βρέθηκε μπροστά της, τον πέρασε και προκρίθηκε στον τελικό με 10 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα. Ας ερχόταν η Μπάγερν ή η Γιουβέντους, τα είπαμε αυτά.

Αυτό που είπα είναι ότι από τα ματς με την Παρί εγώ μυρίζομαι ότι φέτος είναι μια χρονιά που θα το πάρει με οποιονδήποτε τρόπο και να που έχει φτάσει πολύ κοντά.

Ακριβή μεταγραφή θεωρούνταν τα 100 του Pogba, ακριβή θεωρούνταν και τα 100 του Grealish.

Τα ποσά είναι παρόμοια για αυτά τα 5 χρόνια, δε σημαίνει πως με 45 το 2017 έπαιρνες ένα Salah και τώρα ένα Diaz, αλλά ότι δε θα σου βγαίνει κάθε φορά η μεταγραφή των 45εκ σε παίχτη Salah.

Δε χρειάζεται, ας σου βγαίνει και Ζότα ή Φιρμίνο, μια χαρά είναι. Το θέμα είναι να μη σου βγαίνει Κέπα. Ή Άντι Κάρολ. Θυμάμαι με τα λεφτά του Τόρρες είχαμε πάρει 35 εκ. λίρες τον Κάρολ και 20 τον Σουάρες, τις ίδιες μέρες. Είναι και που οι Βρετανοί δεν είναι καθόλου υπερτιμημένοι στη Βρετανία :joy:

Ναι οκ, αλλά έτσι δεν έχεις τις ίδιες πιθανότητες να είσαι σε τόσο υψηλό επίπεδο.

Αυτο το λέτε συνέχεια και δεν ξέρετε τον κανονισμό. Στην Πρεμιερ υπάρχουν κανονισμοί για τους home grown και τις ακαδημίες στο ροστερ, όταν η Σιτι και η Λίβερπουλ θέλουν τέτοιους παίχτες είναι λογικό να πληρώνουν υπεραξία για να μην πιάσουν χώρο παιδιά 19-20 χρονών (και δεν πάνε δανεικοί σε μικρότερες κατηγορίες ταυτόχρονα για να έχουν παιχνίδια στα πόδια τους)

Για πες τον κανονισμό βάσει του οποίου λοιπόν ο Κέην κοστολογείται 200 εκατομμύρια.

Αν σας χωσει σημερα ενα ωραιο χατ-τρικ, θα καταλαβεις τον κανονισμο πολυ καλα :smiling_imp:

Τα καπνογόνα μην ξεχάσεις μεηντενά :stuck_out_tongue:

1 Like

Θα βαλω φανελα Τοτεναμ ειναι καλοκαιρακι και εχει βαρος 7 γραμμαρια να ειμαι ευαερος και ευηλιος

1 Like

Ο ίδιος που έκανε τον Κουτίνιο να πουληθεί 150

1 Like

Η αμπαλίαση της Μπαρτσελόνα;

1 Like

Οποιος το γραψε αυτο, δεν ξερει τι ειναι γηπεδο. Εχω παει στο 1-4 εγω και ξερω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Φήμες λένε ότι το τσιμέντο στην Λεωφόρο ακόμα έχει την εσοχή από την βολίδα του Λουτσιάνο