Champions League 2022-2023

Group B έχει πολυ ψωμί. Group C λογικα Chelsea και Μίλαν
Όσο για την Liverpool είναι σχετικά ευκολος όμιλος.
Χαίρομαι πάντως που υπάρχουν δυο σκωτσέζικες ομάδες μετά από χρόνια

εμενα δε μου φαινεται κ πολυ ευκολος της λιβερπουλ.αν παιξει βεβαια…

Γιατι?

Πιθανοτατα στον πατο των ομιλων τους θα τερματισουν βεβαια.

Ελπιζω δηλαδη. Αποκρουστικο το σκωτσεζικο ποδοσφαιρο, εχει μεινει μισο αιωνα πισω.

Γιατί τις προτιμω από ομάδες όπως Κοπενχάγη η Δυναμό ξέρω εγώ. Μπορεί να πάνε UEFA

Σε ποια χώρα παίζει η Διναμο?

Η Ζαγκρεμπ που ειναι στους ομιλους, στην Κροατια :stuck_out_tongue:
Η Κιεβου που αποκλειστηκε, στην Ουκρανια
Η Χιουστον, στο Τεξας
Η Βουκουρεστιου, στην Ρουμανια με καλαμποκι και καστανα

Διναμό Τιφλίδας ξέχασες :stuck_out_tongue:

1 Like

Το ματς με τη Μονακό (το 1-1 εννοώ) πώς το είδες;

Καλα ξεκινησε η Τσελσι (!)

Η Δυναμο παντως την κερδισε την μια αντιπαθη ομαδα απο το κωλονησο.

Νωρις γκολ η Παρι.

1 Like

Αυτό

2 Likes

Ελλάδα 50 χρόνια πίσω.

Μπράβο στους Κροάτες που γλέντησαν τους Εγγλέζους, τι γκολάρα :soccer: έβαλε ο Όρσιτς!

. Και η Pari ρίχνει τσαπου στην ιταλική βρωμα .

Σου έκανε τίποτα το Νησί και το μισεις? :rofl:Τι φάση

Οχι μωρε, δεν εχουν κανει τιποτα ιστορικα οι Αγγλοι για να αντιπαθω την αυτοκρατορια τους.

Αναμενομενη η διαφαινομενη νικη της Παρι, εχει πολυ καλυτερη ομαδα απο την Μεγαλη Κυρια της Ευρωπης.

Αν και εγινε 2-1 το σκορ κι εχουμε ωραιο ματσακι.

Ναι ρε ενώ οι άλλοι είναι άγιοι. Στα τέτοια μου η Αυτοκρατορία. Για εμενα οι άνθρωποι παίζουν ρόλο και λόγω της δουλειάς μου είναι εξαίσιος λαός τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Δε θα μπορουσε να με ενδιαφερει λιγοτερο το ποια ειναι η αποψη σου για τον λαο στο κωλονησο (!)

Νταξει μας τα ζαλιζες αρκετά με εσένα

@martian Θελω σχολιο εκτενες αν γινεται για το πρωτο γκολ της Σαχταρ μεσα στην Λειψια

Τι να σχολιάσω, αφού έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου εδώ και κάτι χρόνια. Πάει ο τέρμας να παίξει σχεδόν στην θέση του εξαριού (!!) και κάνει και προσποιήσεις (!!!). Εγώ σαν προπονητής θα τον είχα πετάξει από το γήπεδο, ανεπίτρεπτο απλά. Ξαναλέω, ναι, ανάπτυξη από πίσω, ναι, να συνεισφέρει ο τερματοφύλακας αλλά κάπου ώπα ρε φίλε. Και ακόμα και αν ο προπονητής σου επιμένει να παίζεις με την μπάλα στα πόδια, είμαι σίγουρος πως θα προτιμήσει απείρως περισσότερο το να παίξεις με στοιχειώδη εξυπνάδα παρά με τυφλή προσκόλληση στα θέλω του.

1 Like

Ακριβως το rant που ηθελα :heart_eyes: :heartpulse:

4-0 ο Αγιαξ την αθλια ομαδα που λεγεται Rangers.
Μακαρι να προχωρησει στην επομενη φαση ο Αιαντας, παντοτε συμπαθης ομαδα.

1 Like

Μαυρουδής Μπουγαΐδης > Joe Gomez.

Θα μπορούσε να βάλει κανα γκολ η Λίβερπουλ, αλλά είναι τόσο τρύπια πίσω που δεν σώζεται με τίποτα. Πολύ ωραία μπάλα η Νάπολι.

3 Likes