Chania rock festival 2009

Καλα να περασετε σημερα.

Δηλωνω απων, δε γινεται καθε χρονο Χανια:p

To φεστιβάλ ήταν φοβερό!OI rotting christ και οι piligrim ήταν πόρωση!OI anathema δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα αλλά επειδή γενικά δεν μ αρέσει το στυλάκι τους…είπαν κπ παλιά τους death metal πολύ καλά…!Χαμός έγινε!

Setlistακι κανεις απο αναθεμα;

8O8O

Ελπιζω να εννοεις αυτα που παιζουν παντα, sleepless & Dying wish

Ξέρει κανείς πόσο κόσμο είχε ?

Αυτά πρέπει ν είπαν μόνο…φώναζε κ ένας τύπος από κάτω sleepless κ sleepless κ το είπαν!Τώρα από κόσμο τ ν σου πω…εγώ ήμουν πρώτη σειρά αλλά άκρη κ μπορούσα σχετικά εύκολα ν φύγω κ ν ξαναγυρίσω στην θέση μ…κόσμος αρκετός κ σχεδόν καθόλου στρίμωγμα…

Άποψή μου πάντως είναι ότι ο ήχος ήταν για τον λούτσο.

Την ίδια περίπου που παίξανε το Νοέμβρη αν ξέρεις. Λιγότερα όμως.

Όχι ρε ο ήχος ήταν πολύ καλός…άψογα οργανωμένα ήταν όλα…για μένα έκπληξη ήταν οι piligrim…δεν ήταν ΦOBEPOI?!

Ειναι δυσκολο να ποσταρει καποιος το ακριβες σετλιστ?

Shroud of False
Fragile Dreams
Empty
Lost Control
Angels Walk Among Us
Closer
Far Away
Regret
Deep
Flying
Hope
A Natural Disaster
Are You There? (acoustic)
One Last Goodbye
Parisienne Moonlight
Sleepless
A Dying Wish
Comfortably Numb

Ελπιζω να μην ξέχασα κάτι! Καλή εμφάνιση με παρόμοιο σετλιστ με αυτό της Αθήνας τον Νοέμβρη!

Ίσως μόνο το intro από το Storm των Godspeed You! Black Emperor :wink:

Ο ήχος μπροστά-μπροστά πoυ ήμουν ήταν χάλια και σε Rotting Christ και σε Anathema.
Πάντως για τους Pilgrim δεν μπορώ να πώ… γέλασα με τους τυπάδες :smiley:

Εγώ μια χαρά τον βρήκα τον ήχο. Στο κέντρο ήμουν 3 σειρά από τη σκηνή. Το setlist νομίζω ότι είναι αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω. Τρελή πόρωση το a dying wish και το sleepless, αλλά δεν παίξαν το angelica:(. Το είπα όμως στο Vincent στο after party που έγινε στο μαγαζί 4 εποχές στο λιμάνι:p Έπαιξαν λιγότερη ώρα από τη συναυλία του Νοεμβρίου αλλά ήταν στα πλαίσια φεστιβάλ και ήταν λογικό. Κλασικά έκλεισαν με Pink Floyd

Ο τραγουδιστής τους πως ήταν έτσι ντυμένος??? τρελά γέλια έριξα. Σαν να είχε να πάει και στην οικοδομή μετά να ρίξει κανένα μπετόν

EΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ / CHANIA ROCK FESTIVAL

Λίγες μέρες μόνο μετά τό CRF και της φετινής χρονιάς θα θέλαμε να μοιραστούμε κάποιες σκέψεις μέ όλους τους φίλους σχετικά με τη φετινή διοργάνωση, σίγουρα, την πιο σημαντική του συλλόγου Rock On South έως τώρα…

Καταρχήν να σας πούμε οτι το CRF 2010 θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 6 Αυγούστου. Όπως καταλαβαίνετε και από μόνοι σας θα κάνουμε ό,τι είναι δυνατόν για να κάνουμε το συγκεκριμένο festival πόλο έλξης γιά όλους τους φίλους του rock n’ roll και να ταξιδεύουν από κάθε γωνιά της Ελλάδος στα όμορφα Χανιά, όπως έγινε για άλλη μια φορά και φέτος όπου γνωρίσαμε παιδιά από την Αθήνα, την Πάτρα, το Κιάτο, τη Θεσσαλονίκη, τις Σέρρες, τα Γιάννενα και φυσικά από όλη την Κρήτη!

Ιδιαίτερες ευχαριστίες θα θέλαμε να στείλουμε στις τοπικές μπάντες που “γέμισαν” άξια το stage, στους Piligrim, στους Rotting Christ και στους Anathema. Επίσης σε όλα τα παιδια που ανέλαβαν διάφορα πόστα και τα κατάφεραν μια χαρα!

Μας έκανε βεβαίως και δυσάρεστη εντύπωση η απουσία ανθρώπων που στο παρελθόν έχουν βοηθηθεί από το CRF και τον Rock On South και θα έπρεπε να στηρίξουν μια προσπάθεια που μπορεί στην παρούσα φάση να μην τους περιελάμβανε, αλλά που σίγουρα θα τους περιελάμβανε σε μια επόμενη… Μάλλον δε το επιθυμούν και θα πρέπει να το σεβαστούμε λοιπόν!
Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν μετράει πάντα ποιός έιναι πάνω στη σκηνή αλλά και ποιος είναι πίσω από όλα αυτά και μάλλον το ξέχασαν.Σημιώστε οτι δεν είχαμε καμία - μα καμία βοήθεια από τον Δήμο Χανίων και από κανέναν άλλο φορέα που θα μπορούσε να βοηθήσει.

Χαιρόμαστε πάντως που όλοι έφυγαν με το χαμόγελο της ευχαρίστησης μετά από ένα σχεδον 7ωρο γεμάτο μουσική και παλμό και χωρίς κανένα σοβαρό δυσάρεστο γεγονός.

Σας ευχαριστούμε που σεβαστήκατε το χώρο και τη διοργάνωση και σας περιμένουμε πάλι να ανταμώσουμε σε 12 μήνες.

Φιλικά,

Νίκος Αθηναίος
Αντιπρόεδρος Rock On South C.C.

Nick Crete του χρονου My Dying Bride ε!

:slight_smile: μα αυτό θα ήταν πολυυυυ προβλέψιμο… :wink:

Φερτε και τους 3 τοτε!

Παντως απο την περσινη μου εμπειρια συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κανετε, πολυ καλη δουλεια, και τα αφτερ παρτυ πετυχημένα:)

Αντε καθε χρονο και καλυτερα8)

Λοιπόν έχουμε και λέμε!

Everfailed:Μου άρεσαν αρκετά τα παιδιά!Ο τύπος στα vocals πάρα πολύ καλός, αν και για punk θα ήταν ακόμα καλύτερος.Επίσης πολύ καλός ο drummer(Γιώργος στο όνομα, τον γνώρισα στο aftershow).

Play Grounded:ήχος και φωνητικά που θυμίζουν dream theater.Μου άρεσαν πάρα μα πάρα πολύ.Λίγο lowtempo σε σχέση με τα άλλα συγκροτήματα, αλλά μας άφησαν πιστεύω όλους ικανοποιημένους!

Soungeist
:δεν έχω κάτι με τα παιδιά, αλλά δεν την πάλεψα καθόλου!δεν έδωσα σημασία, απλά μιλάγαμε με τη παρέα μου για τις συναυλίες που θα πάμε το χειμώνα.

Piligrim:μικροί θέουλες!Είναι από τις μπάντες-έκπληξη που δεν περιμένεις να δεις σε ένα live.Άψογοι με τρελή ενέργεια πάνω στη σκηνή, πραγματικό show!αλλαγές οργάνων,τρέξιμο πάνω στην σκηνή, σόλα τα πάντα!
μπορεί να μην καταλάβαινα διάβολο, αλλά το διασκέδασα με την ψυχή μου.

Rotting Christ:Με κέρδισαν στο live πραγματικά!Δεν περίμενα να μου αρέσουν τόσο.παρά την κούραση και το ταξίδι(έπαιζαν στις 7 αν δεν κάνω λάθος στο Brutal)έδωσαν το καλύτερό τους ευατό πιστεύω!

Και τώρα για τον λόγο που πήγα στο festival…
ΑΝΑΤΗΕΜΑ:Για ακόμα μια φορά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!3η φορά που τους βλέπω, και σαφώς δεν υπάρχει θέμα αν μου άρεσε ή όχι.Μπορεί το σετ να ήταν κατά 3 τραγούδια μικρότερο και ίδιο με του Νοεμβρίου, αλλά πρώτη φορά τους έβλεπα βράδυ κάτω από το φως του φεγγαριού!Και το φχαριστήθηκα όσο δεν πάει!Ο Vincent πρέπει να είχε πιει κάτι πριν και όχι μόνο ποτό…αλλά όπως πάντα άψογος, αλλά και η μπάντα!

Μετά στο aftershow το κάτι άλλο, φωτογραφίες, αυτόγραφα και κυριολεκτικό ξύπνημα από τον Vincent…
Πρέπει να ήταν στις 4 το βράδυ, και κοιμόμουν πάνω σε ένα τραπέζι, και ξαφνικά νιώθω κάποιον με με σκουντάει στον ώμο.Ανοίγω τα μάτια μου και βλέπω τον Vincent…Νταξ πως δεν πέθανα αμέσως ούτε εγώ δεν ξέω…πιάσαμε την κουβέντα και είπαμε για διάφορα πραγματάκια.Γενικά είναι και γαμώ τα άτομα, όπως και όλοι από την μπάντα.Μόνο που δεν ήταν ο Danny.

Γενικά τώρα ο ήχος ήταν σχετικά καλός.Ήμουν μπροστά στη σκηνή, ενώ έκανα και μια βολτίτσα πιο πίσω και ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά δεν μπορείς να πεις ότι ήταν και ο καλύτερος.Από θέμα κόσμου, να πω την αλήθεια και πολλούς είδα, αλλά μακάρι τις επόμενες χρονιές να έχει ακόμα παραπάνω!!


Now playing: Tenacious D - Classico
via FoxyTunes

liek +100000000000000000^10000000000000000!!!

Τo άχτι που έχω να τους δω αυτούς τους ανθρώπους (κυρίως Aaron) δεν λέγεται!
Δεν μου έχει τύχει ακόμη. Που θα μου πάνε όμως… :stuck_out_tongue:

ραντεβού την Παρασκευή 6 Αυγούστου 2010 στον ίδιο χώρο παιδιά - σας περιμένουμε όλους!!!:slight_smile:

Ευχαριστούμε διπλά όσους τεξίδεψαν από μακριά για να μας τιμήσουν με την παρουσία τους - κάναμε ο,τι μπορέσαμε να κρατήσουμε χαμηλά το εισιτήριο - δεν είμαστε κερδοσκοπική εταιρία… :wink: