CHANIA Rock Festival 2015

Ναι ρε Soulfly μπαντάρα! Συγγνώμη κιόλας αλλά τα ονόματα που είχαν ανακοινωθεί μέχρι στιγμής δεν με έψηναν εμένα προσωπικά. Δεν ακούω ούτε Sabaton, ούτε Bonfine (λίγα πράγματα ακούω απ’ αυτούς), ούτε Gus G. Τον οποίο Gus G τον θεωρώ εξαιρετικό κιθαρίστα αλλά με αρκετά μέτριες συνθετικές ικανότητες. Τώρα όμως που έρχεται η μπαντάρα θα βουλιάξει το νησί. Ετοιμάζω τα εισιτήρια για Χανιά λέμε!

Μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες σε ποιο μερος στα Χανια γινεται το Festival και αν υπαρχουν συγκοινωνιες μετα?

Η τοποθεσεια ειναι αυτη.Για συγκοινωνιες δεν γνωριζω

Ευχαριστω.Ξερεις αν αυτο το μερος ειναι εξω απο την πολη η ειναι σε κεντρικο σημειο;

Αν θυμαμαι καλα ειναι πολυ κοντα στο κεντρο

…τι ωραίο μέρος…το συγκεκριμένο φεστιβάλ γίνεται όλο και καλύτερο:):!:

170 γιουργια 2 ατομα με μηχανη πηγαινε-ελα. Λογικα θα εχει και καμπινγκ εκει,αλλα και να μην εχει…ΝΑ! Θα μεινω στον δρομο,δεν με χαλαει καθολου. Ευκαιρια εψαχνα να κατεβω Κρητη και τσουπ…την βρηκα!

Το φεστιβαλ ειναι πολυ καλο.Τα Χανια ειναι τελεια.Μια χαρα θα περασεις

εύγε στα Χανιά!!

Πραγματικα αξιζουν πολλα συγχαρητηρια στους διοργανωτες, πολυ αξιολογο το lineup, καλες τιμες στα εισιτηρια, ευγε. Καθιερωνεται το φεστιβαλ και αυτο ειναι πολυ ευχαριστο.

Έχει πάρει κανένας εισιτήρια? Προσπαθώ 2 μέρες τώρα , στο ticketarena μου βγάζει http error όταν πάω να πληρώσω και στο 123 μου βγάζει αποκλειστική επιλογή το paypal… :frowning:

Ναι φίλε μου και γω το ίδιο πρόβλημα έχω :stuck_out_tongue:

πολυ εξυπναδα θα μαζευτει στο φεστιβαλ

3 more bands added to the billing of Chania Rock Festival 2015!

The Italian hard-rockers Bang Out, Rublood with their gothic-metal sound and the UK/Greece-based experimental-rock Skandal will join forces with the pre-announced bands to deliver the most complete and international rock/metal festival in Greece in 2015!

To Chania Rock Festival μετά από πολλές δικές σας προτροπές ανακοινώνει την πώληση V.I.P. εισιτηρίων!

Ροκ κρουαζιέρα στα Χανιά, official μπλουζάκι του festival, meet and greet με μέλη συγκροτημάτων είναι μερικά από τα έξτρα που προσφέρονται με αυτό το εισιτήριο!
Τα V.I.P. εισιτήρια θα πωλούνται μέχρι την ημέρα του festival ή μέχρι εξάντλησής τους!

V.I.P. ΗΜΕΡΑΣ(1ης ή 2ης), 60 ?

  • Rock Κρουαζιέρα(*).
  • Meet and greet με τα συγκροτήματα.
  • Επίσημο t-shirt του Φεστιβάλ.
  • Υπογεγραμένο poster.
  • 1 μπύρα.

V.I.P. ΔΙΗΜΕΡΟΥ, 95 ?

  • 2 Rock Κρουαζιέρες (*)
  • Meet and Greet με τα συγκροτήματα.
  • Επίσημο t-shirt του Φεστιβάλ.
  • Υπογεγραμένο poster.
  • 1 μπύρα.

(*) Η κάθε Rock κρουαζιέρα είναι διάρκειας 1 ώρς και λαμβάνει χώρα το μεσημέρι της Παρασκευής 17 και του Σαββάτου 18 Ιουλίου.

Chania Rock Festival proudly presents WOTAN from Italy.
Familiar or not it their epic metall sound this band is unmissable.
Wotan will hit the stage on the second day of CRF 2015.

Πολυ καλη οργανωση. Οι αποδοσεις των γκρουπ πολυ καλες (οι Soulfly μαλλον νομιζαν οτι θα βγουν και αλλοι μετα γιατι επαιξαν μονο 60 λεπτα). Ειδικα o Warrel ηταν απολαυστικος. Χιουμορ και καλη διαθεση περα απο καλες εκτελεσεις των κομματιων.
Δυστυχως ομως εχω την αισθηση οτι ο κοσμος δεν στηριξε οσο θα επρεπε την προσπαθεια. Δεν θελω να πω αριθμο θεατων γιατι δεν ειμαι καλος σε τετοιου ειδους εκτιμησεις, αλλα εξαιρουμενων και των αλλοδαπων η παρουσια των Ελληνων ηταν μικρη.
Ελπιζω να πηγε καλα οικονομικα και να γινει και του χρονου σε αυτο το επιπεδο. Εγω απο Θεσσαλονικη θα κατεβω και παλι.

Ήθελα να κατέβω Κρήτη αλλά τελικά λόγω οικονομικών δεν τα κατάφερα. Πάντως για να γράφεις ότι έπαιξαν μόνο 60 λεπτά οι Soulfly (βασικά για αυτούς θα κατέβαινα) δεν έχασα και πολλά απ’ ότι φαίνεται. Άντε ραντεβού τώρα στους Black Label Society. Πότε θα έρθει αυτή η Παρασκευή δεν μπορώ να περιμένω λέμε!