Chania rock festival 2016

Μπες και στην θεση του διοργανωτη. Εδω φερνει μπαντες που δεν εχουν ξαναερθει Ελλαδα, η φερνει μπαντες που εχουν να κατεβουν χρονια στο νησι. Μπαντες ολοφρεσκες ειναι οι Exarsis και οι Diviner. Γιατι σε χαλανε;

Αυτο που θες, ειναι ηδη μεγαλες μπαντες που ειναι απλα πιο καινουριες απο τις κλασσικες. Αυτο προφανως θα κοστιζει πολυ παραπανω απο το Budget του διοργανωτη. Εδω αυτες οι μπαντες που ψαχνεις ερχονται στην Αθηνα και βγαινουν οι διοργανωτες ισα ισα επειδη ο μεσος ακροατης στην Αθηνα, απο τις πολλες συναυλιες πλεον βαριεται να παρει τα ποδια του. Δεν τις ζει πλεον τις συναυλιες. Εγω εχω ανεβει τοσες φορες απο Κρητη για να παω Μαλακασσα με παρεα, και ολοι μας περναμε τρελα. Μονο οταν γινεται το αντιστροφο ακουω παραπονα. Οταν ο αλλος πρεπει να παρει καραβι να παει στην Κρητη. Στο κατω κατω φιλε, οτι μπαντα και να σου φερει το φεστιβαλ, θα το σκεφτεις και 2 και 3 φορες πριν αποφασισεις. Οχι μονο λογω χρηματων αλλα επειδη ισως πλεον να μην γουσταρεις την ολη εμπειρια της “περιπετειας”, συμπεριλαμβανομενου και του φεστιβαλ. Το οτι δεν θελεις να κουραστεις για μια συναυλια, δεν ειναι κακο, παντως ο κοσμος που αγαπαει την φαση, δεν τα σκεφτεται ολα αυτα που αναφερεις για πανω απο 10 λεπτα.

Πέρυσι κατέβηκα απο Θεσσαλονίκη και μου άρεσε πάρα πολύ όλη η φάση. Πιθανότατα να κατέβαινα και φέτος, αν δεν πήγαινα Βαρκελώνη το ιδιο ΣΚ. Πάντως το line up ειναι σημαντικά κατώτερο του περσινού. Ελπίζω να πάει καλά να παμε του χρόνου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανεις???

Εγω εδωσα το παρον την πρωτη μερα, γενικα εχω πολυ καλες εντυπωσεις και απο το μερος και απο την οργανωση του φεστιβαλ… ποσοτητα κοσμου νομιζω ικανοποιητικη… Εντυπώσεις απο την πρωτη μερα: ειδα μονο μερος απο την εμφανιση των cutting crew (συμπαθητικοι), οι rotting christ πολυ δυνατοι και οι therapy? (για τους οποιους κατεβηκα κιολας) εκαναν πολυ καλη εμφανιση με πολυ κεφι.
Γενικα περασα πολυ ομορφα και συνιστω σε οποιον μπορει να συνδυασει την συναυλια με την εκδρομη στα χανια να μην διστασει να το κανει!