Charlie and the chocolate factory

πραγματικα πολυ ωραια ταινια και με κρυφα νοηματα.

όντως η ταινία ήταν ωραία…
Κρυφά νοήματα ποιά εννοείς??Με τον mike-tv?(κάπως έτσι τον λέγανε τελοσπάντων)…

Γενικοτερα ολες οι ταινιες (αυτες που εχω δει τουλαχιστον) του Tim Burton εχουν κρυφα νοηματα κλπ κλπ.
Και εμενα μου αρεσε πολυ το Chocolate factory.Το μονο που δεν μου πολυαρεσε ηταν ο Depp.Γιατι τον εβαψαν ετσι?Σαν ζομπι ηταν :stuck_out_tongue:

Οπως και να ντυθει αυτος ο ανθρωπος εξακολουθει να ειναι ωραιος… :wink:

Οπως και να ντυθει αυτος ο ανθρωπος εξακολουθει να ειναι ωραιος… :wink:[/quote]

Συμφωνω… Depp ειναι αυτος.Αλλα θα προτιμουσα κατι πιο γηινο και φυσιολογικο,εφοσον εχουμε να κανουμε με ανθρωπους. :wink:

εχω την εντυπωση,μαλλον ειμαι σιγουρος οτι σχεδον ολοι υποδηλωνουν κτ,το εργοστασιο,ο τσαρλι,η οικογενια του,τα υπολοιπα παιδια στο εργοστασιο…
εχει διαβασει κανεις σας και το βιβλιο?εγω απ οτι 8υμαμαι 5η δημοτικου το ειχα διαβασει

Οπως και να ντυθει αυτος ο ανθρωπος εξακολουθει να ειναι ωραιος… :wink:[/quote]

Συμφωνω… Depp ειναι αυτος.Αλλα θα προτιμουσα κατι πιο γηινο και φυσιολογικο,εφοσον εχουμε να κανουμε με ανθρωπους. :wink:[/quote]Απλά ο Tim Burton έδωσε ένα φαντασμαγορικό,παραμυθένιο περίβλημα στην κατά τ’ άλλα ρεαλιστική εξέλιξη της ταινίας…Κι αυτό για να περάσει την ανθρώπινή της διάσταση-π.χ. παιδικά βιώματα του κεντρικού ήρωα στερημένα απο αγάπη που τον οδήγησαν στον υποχονδρισμό κ΄την απομόνωση-όσο γίνεται πιο “ανώδυνα” κ΄τρυφερά στην όλη πλοκή.Εμένα πάντως όσο την έβλεπα μου άνοιξε η όρεξη(όχι για τον Depp)!..

Eγώ δεν το έχω διαβάσει,αλλά έχω δει την πρώτη ταινία,που βασίστηκε στο βιβλίο:Willy Wonka and the Chocolate Factory με τον Jene Wilder!Νομίζω την είχε προβάλλει το Star…

Eγώ δεν το έχω διαβάσει,αλλά έχω δει την πρώτη ταινία,που βασίστηκε στο βιβλίο:Willy Wonka and the Chocolate Factory με τον Jene Wilder!Νομίζω την είχε προβάλλει το Star…[/quote]
καλη?

Ρε γαμώτο? βασικά ψάχνω απεγνωσμένα να βρω τα γυαλιά της ταινίας.
Γιατί να μην μπορώ να τα βρω πουθενά;
Ναι, έχω κοιτάξει μέσω net και απ? ό,τι κατάλαβα θα αντιλήφθηκαν πως το αγοραστικό κοινό θα ήταν μόνο ένα άτομο και δεν τα βγάλανε στην παραγωγή.
Μα γιατί;
Του matrix τα γυαλιά που έχουν βγάλει 4η ή 6η σειρά είναι καλύτερα;
Άι στο καλό? και είμαι σίγουρη πως θα ταίριαζαν και με τα μαλλιά μου?
Τα θέλω! Τα θέλω! Τα θέλω!
[θα μπορούσα να πω καλύτερα: τα θέλω σαν κολασμένη]
:evil:

pio poly m aresei i palia - ki auth ok einai - alla mia apo ta idia me ligo pio polla effe.

sto tunel h prwth einai psyxerdelia - exei kai ena apokefalismeno kotopoulo !?!

καλη?[/quote]“Γλυκόπικρη”…Σαν bitter σοκολάτα!
Σχετικά με τα super γυαλιά,δεν αποκλείεται προσεχώς να διατεθούν σε επίλεκτα καταστήματα οπτικών!!Για όσους ξέρουν να ξεχωρίζουν :lol: !!

Πότε και σε ποια!
Έχω βάλει τον κόσμο να ψάχνει [λόγο δουλειάς δεν μπορώ να ψάχνω εγώ].
Αν είναι πανάκριβα, θέλω να μου το πείτε ήρεμα αφού πρώτα με ?μπουκώσετε? με κανένα καταπραϋντικό, υπογλώσσιο, ηρεμιστικό και ό,τι άλλο υπάρχει.

[size=1]Είπαμε δουλεύω? λεφτά δεν έχω πάρει ακόμα… [/size]

Τα γοητευτικά άτομα δεν χρειάζεται να αγοράζουν…Τους τα προσφέρουν!! :wink: