Chemical Wedding in Athens :D

Chemical Wedding in Athens
Published: March 15, 2009

One for our Greek fans… Bruce’s “Chemical Wedding” will be screened in Athens at the SFF-rated Athens International Sci-Fi & Fantasy Film Festival. Producer and co-writer Julian Doyle will be introducing the film in person.

Tuesday 17 March 2009, 21:00 at the movie theater MIKROKOSMOS.

See http://sffrated.wordpress.com for more on the Festival.

Αυτα ειναι!!! Περιμενουμε και το Flight 666 :D:D:D:D:D:D

Up The Irons ρεεεε! UP THE IRONS!!!

thanx ρε φιλε…χρησιμη πληροφορια!που ειναι αυτο το μερος που θα προβληθει?

στη συγγρου λιγο πριν το φιξ αμα το ξερεις…στο δεξι σου στο ρευμα προς πειραια.

Εδω ειναι ο χαρτης :wink:
http://www.athinorama.gr/map/default.aspx?cat=1&id=558

ευχαριστω πολυ!up the irons(μην ξεχνιομαστε κιολας:D)

Καλή φάση!!! Ελπίζω να τα καταφέρω την Τρίτη αν και δύσκολο:(

Up The Irons!!!

Το είδα στο πρώτο screening που έγινε την Παρασκευή το βράδυ.Μου άρεσε αν και γενικά έκανε αχταρμά φυσική,the occult και τα ρέστα.Δεν είχε πολύ μουσική Maiden ή Dickinson( στους τίτλους αρχής βέβαια είχε το ομώνυμο τραγούδι που σε έβαζε σε ένα ωραίο mood). Πολύ καλή ερμηνεία από τον Simon Callow.Γενικά θα έλεγα να το δείτε,είμαστε και θετικά διακείμενοι λόγω μουσικής.Αν δε τα καταφέρετε ωστόσο, υπάρχει και στο net σε dvdrip.

Υστερ(ι)όγραφο : εκτός από αυτό έχει και άλλα ενδιαφέροντα φιλμ το φεστιβαλ πάντως…Και πολύ καλή τιμή.Κυρίως γιατί το εισιτήριο δεν πάει ανά ταινία (όπως πχ οι Νύχτες Πρεμιέρας) αλλά ανά ημέρα…

Chemical Wedding wins top prize at Athens film festival
Published: March 23, 2009

Chemical Wedding (aka Crowley) was voted top film at the Athens Intl. Sci-Fi & Fantasy Film Festival.

It has also been short listed in the top 4 for the forthcoming Amsterdam Film Festival.

Ρε FAKE7 μήπως ήσουνα αυτός με την μπλούζα At the gates απο το Live?

χαχαχα ρε δεν θυμαμαι τι φοραγα…παντως οχι at the gates

παιζει να φοραγα arch enemy(fun club:p)…χμμμ δεν θυμαμαι…:lol:

για τους συλλεκτες εχω scannarei αυτα :wink:


Ενημερώθηκα κάπως αργά για το φεστιβάλ - και έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσα να πάω παρά μόνο την τελευταία μέρα. Είχα μια υποψία ότι θα έβλεπα το Chemical Wedding στην επαναπροβολή και ευτυχώς οι ελπίδες μου δε διαψεύστηκαν!

Ένα κακό είχε η ταινία: την “επιστημονική” πλευρά. Οι σχετικές ατάκες ακούγονταν χαζές - και δεν μπορώ με τίποτε να πιστέψω ότι ο αμερικάνος πήδηξε τελικά με αυτές…

Η ερμηνεία όμως του Crowley (:wink: ήταν εκπληκτική! Ο ηθοποιός έδινε όντως την αίσθηση ότι έβλεπες τον “πιο μοχθηρό άνθρωπο της Αγγλιάς”.

Σεβόμενος τον σκηνοθετικό οίστρο του φίλου μας του άγγλου που μας εξήγησε λεπτομερώς τα βαθύτερα νοήματα της ταινίας, τολμώ να πω ότι την παράσταση έκλεψε ο καμένος 60άρης που μασούλαγε τα πατατάκια πίσω μου και σχολίαζε συχνά – πυκνά τα δρώμενα.

γιατι αυτος που μετα σχολιαζε τα ελευσινια και κατι ασχετα?

Στα νέα του rocking λέει το εξής για τον Αλάιστερ:

“Η ταινία πραγματεύεται την «ανάσταση» του διάσημου φυσικού και συγγραφέα έργων αποκρυφισμού, Aleister Crowley, και τη μάχη του για επιβίωση.”

Απο ποτε έγινε διασημος φυσικός ρε παιδιά?? Διορθώστε το κάποιος!