Chester Bennington - DEad by sunrise

για οσους δεν γνωριζουν ειναι το solo project του τραγουδιστη των αγαπημενων μας(?) linkin park
βγαινει σε μερικες μερουλες
οτι θελετε να πειτε πειτε το εδω

ξερω οτι υπαρχουν πολλοι haters εδω μεσα αλλα πιστευω οτι αξιζει δικο της θρεντ αυτη η κυκλοφορια

εχω ακουσει 4 τραγουδια…δεν ημουν πολυ φαν αυτης της ιδεας για διαφορους λογους.ομως με εξεπληξε ευχαριστα ο,τι ακουσα!και σκεφτομαι να το τιμησω.μεχρι τωρα εχω ακουσει το let down,crawl back in (πρωτο single) ,walking in circles και too late(το οποιο ειναι το αγαπημενο μου) οταν ακουσω ολο το αλμπουμ θα γραψω ολοκληρωμενη αποψη

To “My Suffering” ειναι ξεδιαντροπη αντιγραφη του “Little Sister”… απιστευτη ομοιοτητα

καλά εσύ, το fire δεν σου θύμησε καθόλου u2 ειδικά στην εισαγωγή?:stuck_out_tongue:

παντως ο δίσκος μια χαρούλα είναι, κομμάτια που σου κολλάνε, όμορφα φωνητικά γενικά για side project oμορφα

Μμμ ντάξει κι εγώ δεν τρελάθηκα, έχει πιασάρικα κομμάτια μεν αλλά σε αυτό το στυλ θα προτιμήσω να ακούσω Shinedown ή Breaking Benjamin.

O diskos aytos sta dika mou aytia pou akouo kyrios modern rock einai katapliktikos kai sigoura apo tous koryfaious sto 2009. Pragmatiki ekpliksi o Chester gia mena se ayto to diskio. Me tipota den to perimena toso kalo, me tipota. Tha diafoniso kai me tous Parkakides pou to koitane me adiaforia.
Dystyxos tha diafoniso me tous filous mou pou eksymnoun to Dear Agony.

Ti sto diaolo, diafonisa me olous…:lol:

Πολλοι Parkakides στην Ελλαδα το κοιτανε με αδιαφορια ( η δεν το κοιτανε καθολου ) γιατι δεν ξερουν ΚΑΝ τι ειναι… :stuck_out_tongue: Ειμαι ψαγμενος φαν γι’ αυτο στο λεω. Θυμαμαι ειχε πει ο Chester σε μια συνεντευξη των LP για τους DBS, και πολλα Ελληνακια ρωτουσαν “Τι ειναι αυτο το Dead By Sunrise?” :stuck_out_tongue: Anyway, ο δισκος ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ και μακρια απο το στυλ των LP (και γι’ αυτο ακριβως εφτιαξε αυτο το band ο Chester, γιατι τα τραγουδια που εγραφε για καποιο χρονικο διαστημα δεν κολλαγαν με LP). Εχει επιρροες απο 80s rock, electronica, classic rock και αγαπημενα του bands, με στιχους που σε καποια τραγουδια αναφερονται στη ζωη του (οπως το “My Suffering” που αναφερεται στα ναρκωτικα που επερνε, η το “Give Me Your Name” που αναφερεται στο 2ο γαμο του, το ειχε παιξει κιολας live οταν παντρευτηκε). Κατα τη γνωμη μου ειναι μεσα στους καλυτερους δισκους που κυκλοφορησαν το 2009.

Sigoura einai apo ta koryfaia sto eidos tou fetos. Den yparxei amfibolia. Episis exei mia poikilia kai dont get me wrong, den eimai LP fan, eimai eidikos tis mousikis pou antiprosopeyei ayto to diskio.

Φαινεται man απο την κριτικη που κανεις! :wink:

Opote toulaxiston oi LP fans prepei toulaxiston na to mathoun, gee…

Oσοι ειναι στο Linkin Park Underground (το φαν κλαμπ των LP, ειμαι κ εγω μεσα) το ξερουν ολοι στανταρ. Οσοι ειναι μονο Linkin Park Network ισως το ξερουν, ισως οχι. Ολοι οι υπολοιποι Ελληνες φαν που απλα ακουν τα γνωστα τραγουδια τους και τπτ παραπανω παιζει και να μην γνωριζουν τους DBS καθολου… Ρε συ Ελλαδα ειμαστε, δεν υπαρχει… Πχ, στη συναυλια τον Ιουλιο ο Μike στο Crawling, ειπε ως intro το πρωτο verse του Hands Held High. Μπαιναν λοιπον στο LP Network και εγραφαν “Τι ηταν αυτα που ελεγε ο Mike πριν το Crawling?” :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Και μιλαμε για οχι κανα bonus τραγουδι, αλλα για τραγουδι που υπαρχει μεσα στο Minutes To Midnight… Eλεος δλδ… Ειναι κατι τρεντουλες που ακουνε μονο Numb πανε σε συναυλια και δεν ξερουν τι τους γινεται στα “ψαγμενα” κομματια. Γραφω πολλα ρε φιλε, αλλα μιας και δεν εισαι φαν των LP, αν δν γνωριζεις, να δεις τι παιζει με την ασχετοσυνη ορισμενων… Και περνει η μπαλα και την μπαντα μετα με τα σχολια μερικων…

Παρεπιπτωντος σε 45 λεπτα οι DBS παιζουν live στην Γαλλια και οποιος θελει παρακολουθει το live streaming απο εδω http://www.deezer.com/fr/tonyhawk/

το ακουω αρκετες μερες αυτο το δισκακι.Τα τραγουδια που ξεχωρισα ειναι τα fire,crawl back in και let down.Aγαπαμε chester αλλα αντε να βγαλει και καινουριο με τους lp να πορωθουμε!

Πολύ της μόδας αυτός ο ήχος, αλλά ρε γαμώτο δε την παλεύω μαζί του. Μιας και είδα πως έρχονται στα μέρη μου, είπα να τσεκάρω το δίσκο και ειλικρινά ήθελα να χτυπήσω ενέσεις. Μόνο εμένα μου μοιάζει το όλο είδος άνευρο και φλώρικο; :frowning:

άκου ξανά το “In The Darkness”.

άκουσε το ξανά και να δεις που θα σε πείσω :stuck_out_tongue:

H eimaste floroi h den eimaste. O Chester egrapse se ayto kai ti leei o palioElbetos to akoume berese :stuck_out_tongue: