Chevelle - Vena Sera

Οι πολυ αγαπημενοι μου Chevelle ειναι σιγουρα απο τα καλυτερα και ακομπλεξαριστα ατομα που εχω γνωρισει στο χωρο βγαζουν το νεο τους δισκο Vena Sera. Oι baby Tool οπως τους αποκαλω εγω λογω της απιστευτης ομοιοτητας της φωνης του τραγουδιστη με τον Maynard αλλα και της μουσικης τους η οποια ειναι η mainstream εκδοχη του αγαπημενου μου συγκροτηματος που ετσι κι αλλιως δεν μπορει να αντιγραφει πληρως.
Ακουστε τους και αν ειστε οπαδοι των Τool σιγουρα δεν θα τους απορριψετε. Ειναι η post-grudge (αμερικανια) εκδοχη τους καταλληλη για ραδιοφωνο και πιο κοντα στα σκληρα των A Perfect Circle.
O νεος τους δισκος βγαινει σε τρεις μερες και κινειται στα ιδια επιπεδα με τις προηγουμενες δουλειες τους σε ψηλα στανταρ .
Βαζω μερικα βιντεακια απο παλιες εμφανισεις για να ξερετε τι να περιμενετε απο αυτους :



το εμαθα πως βγαζουν καινουργιο. δε το χω ακουσει ακομα δυστυχως, και να πω την αληθεια εχω καμποσα χρονια να τους παρακολουθησω. ενα δισκο εχω και τον ψαχνω τωρα εδω να δω πως το λενε αλλα δε το βρισκω γμτ. :?

θα επανελθω αν το βρω το ρημαδι…

Oλα ειναι στο ιδιο επιπεδο με το παρθενικο τους να ειναι το πιο ανεξαρτητο. Το πρωτο βιντεακι ειναι απο εκει. Δεν ανακαλυπτουν τη μουσικη αλλα ειναι πολυ καλοι σε αυτο που κανουν και ειναι η χαρα καθε gig promoter στην Αμερικη.

εμενα πλεον με ενδιαφερει πιο πολυ αυτο απο το να ακουσω κατι εντελως νεο. αν εχει και τα δυο, οκ ενθουσιάζομαι δε λέω, αλλα καμια φορα προτιμω τα διαμάντια ότι μορφη κι αν εχουν…:slight_smile: