Children Of Bodom-Blooddrunk

Στις 15 απριλιου βγαινει ο καινουργειος δισκος των Bodom που περιμενω αφανταστα.Εχουν ηδη βγει ηδη 2 κομματια αο το Αλμπουμ.To Banned From Heaven και το Blooddrunk το οποιο εχει γυριστει και σε Βιντεοκλιπ.

Τσεκαρετε: http://www.myspace.com/childrenofbodom

…και πειτε γνωμη.

Tον εχω ακουσει ηδη το δισκο και ειπα γνωμη σε αλλο τοπικ. μου φανηκε καλυτερο απο το προηγουμενο τους, το Are You Dead Yet? αλλα και παλι τιποτα καινουργιο που να πεις οκ πρωτοτυπησαν ή εξελιχτικαν, κλασικος Children Of Bodom ηχος με κανα δυο χαρουμενες στιγμες ηταν…

To περιμενω σαν να ειναι το καινουρι FM…:smiley:

Απιστευτα μετριος δισκος…γενικα εχουν αρκετα χρονια να βγαλουν εναν καλο δισκο!!Το τελευταιο τους καλο-πολυ καλο αλμουμ ηταν το Follow the Reaper!

Συμφωνω με τον akis272,συνεχιζουν να ειναι ανεμπνευστοι οπως εδω και καμποσα χρονια…
Πραγματικα μετριος ως αδιαφορος δισκος δυστυχως.
Α ρε Alexi χαραμιζεσαι!

+1 και στους 2,μονο το Banned From Heaven μου αρεσε καπως…

Απογοήτευση…οικτρή μάλιστα. :thumbdown:

νταξει χειροτερο απο το προηγουμενο τους που ειχε παραξενο ηχο δεν ειναι, αλλα οκ σαν τα πρωτα τους με την καμια. αλλο ενα συγκροτημα που κουρασε και μαλλον πρεπει να διαλυθει, νομιζω πως πλεον η Σκανδιναβια ολοκληρη δεν εχει κατι αξιολογο να δωσει πλεον, αντε ελαχιστα απο Σουηδια μερια και τελος…

Δεν τον έχω ακούσει ακόμα, πάντως προσφάτως έπεσε στα χέρια μου το καινούργιο των Norther - “N”, κ ήταν πραγματικά κορυφαίος. Ελπίζω κ ο καινούργιος των COB να είναι το ίδιο καλός…

Στο λεω απο τωρα,καμια επαφη το “Ν” το προτιμω χιλιες φορες…

Το Ν ειναι οντως πολυ καλο!!!

μετριο εως αδιαφορο . κριμα αλεξις .

kai gw xthes to vrady ekatsa kai ton akousa ligo alla dn travage…exei merika kala riffakia alla tpt to idiaitero

Δν ειναι κ το καλυτερο τους αλλα δν μπορεις να το πεις αδιαφορο.

E ναι δεν το λες και αδιάφορο. Το λες απλά ευχάριστο. Στέρεψαν από έμπνευση κιόλας αυτοί?? Βγάλανε 4 καλά άλμπουμς (από το are u dead het Μου άρεσε μόνο το ομώνυμο) και πέσανε πολύ συνθετικά. Μακάρι να ανακάμψουν.

Εγώ πάντως το γούσταρα αρκετά.

Ρε γμτ πως ειναι δυνατον οι bodom να εχουν θεσει τοσο τεραστια στανταρ σαν συγκροτημα με τους προηγουμενους δισκους (εξαιρειται το Are You Dead Yet), και να κυκλοφορουν ενα δισκο σαν και αυτο?? Λυπαμαι που το λεω αλλα ο δισκος ειναι πολυ μετριος για να εχει το logo “Childen Of Bodom” στο εξωφυλλο. Η “ζημια” για μενα εγινε απ την στιγμη που αποχωρησε απο την μπαντα ο Kuopala. Παλια η κιθαρα του Laiho πραγματοποιουσε ασταματητους “διαλογους” (τι διαλογους, συζητησεις ολοκληρες! :smiley: ) με τις απιστευτες μελωδιες του Warman στα πληκτρα δημιουργωντας ετσι κομματια γεματα “ηχητικους οργασμους”… Μεχρι τοτε οι bodom ειχαν αυτα τα ονειρωδη,θε’ι’κα, ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ νεοκλασικα σημεια. Απο τοτε που ηρθε ομως ο Ratvala στην θεση του, οι bodom πηραν μια “κλιση” προς το thrash θα ελεγα…
Τωρα, υπαρχουν κομματια στα οποια τα πληκτρα παιζουν 2 μελωδιες εδω κ 'κει και τπτ παραπανω… δλδ ελεος εχεις τον Warman ρε Laiho και τον εχεις να καθεται?[-X Γενικοτερα ομως περα απ αυτο, οι συνθεσεις του δισκου ειναι πολυ αδυναμες σε σχεση με τις κομματαρες που γραφαν στο παρελθον… Σε πολλα απ τα κομματια του δισκου διακρινονται ωραιες ιδεες δεν λεω, ομως τα υπολοιπα λεπτα του κομματιου που τις συμπληρωνουν απλα δεν τις βοηθουν…