Christian metal bands

παιδια εγω θα ψηφισω P.O.D!!!

barren cross εχω ακουσει το atomic arena και ειναι παρα πολυ καλος δισκος

jacobs dreams ειναι φοβεροι, ιδιαιτερα το ντεμπουτο

και seventh angel εχω ακουσει το lament for the weary, το οποιο και αυτο ειναι παρα πολυ καλο

οι Sabbath πως κ δεν ειναι μεσα???

stryper -to hell with the devil ετσι απλα.στα διαλα δηλαδη.

το γεγονός ότι ο Οζζυ φόραγε σταυρό που κ που, δεν τους κάνει christian metal band.

Living sacrifice,no innocent victim,figure four,demon hunter,norma jean και γενικως μπαντες που προερχονται απο τη christcore σκηνη.Με μεγαλη μου απογοητευση ειδα πως απο το poll λειπει μια μπανταρα που ονομαζεται trouble.

οπως έχω ξανααναφέρει οι ίδιοι οι trouble δεν θεωρούν τον εαυτό τους μέλος αυτού του ιδιώματος. Από την άλλη, είπα ότι το πολλ είναι ενδεικτικό των δικών μου προτιμήσεων και ότι σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να θεωρείται αντιπροσωπευτικό. Και επίσης υπάρχει η επιλογή “αλλή”.

no innocent victim καλοί?κάπου τους έχω πετύχει, δεν θυμάμια που κ γιατί. θα τσεκάρω.

Eπισης πολυ αξιολογη μπαντα ειναι οι Majestic Vanguard οι οποιοι παιζουν power με λιγα progressive στοιχεια.

Stryper γιατί θα είμαι πάντα ποζεράς!!!

Flesh & blood,μεγαλη δισκαρα.Απο τις καλυτερες(για μενα τουλαχιστον)στη christcore σκηνη.

Saviour Machine στο πολύ χαλαρό. Το ΙΙ όλοι οι άλλοι ούτε στον ύπνο τους με 10 μπουκάλια υπνοστεντόν δεν το βλέπουν.

Stryper ανέτως.

Οι Νarnia δεν είναι??

Nαι…Καλά που τους θυμήθηκες?:lol:

Xαίρομαι που υπάρχουν στο πολλ οι mortification και Saviour Machine,μου αρέσουν πολύ αμφότεροι, αλλά νομίζω ξεχάσατε τους (τεράστιους) Trouble…

Tους ξερω απο τοτε που εκαναν ντεμπουτο. Δεν εχω κάτι από αυτους (ακομα) αλλα θυμαμαι μου άρεσαν. Δεν ακουω white metal και λογο το ότι απλα δεν ετυχε…:?

Εγώ είχα από Tourniquet το Microscopic view of a telescopic realm και το σκότωσα!

Αυτοί βασικά χίππηδες δεν είναι?:lol:(Tο manic frustration είναι φοβερό album…:))

Ωραίο Poll!

Oi επιλογές δεν είναι τόσο αντιπροσωπευτικές θα έλεγα λοιπόν πως ξεχωρίζουν ανέτως οι Sacred Warrior.

Από εκεί και μετά οι επιλογές είναι πολλές.

Seventh Angel, Detritus, Trouble, Trytan, Recon (ναι με μόλις 1 δίσκο!), Sacrament (US), Bride, Barren Cross, Majesty (TX), Scarlet Rayne, Apostle (US), Veni Domine, Sardonyx (US), Stryper, Time Machine και ένα κάρο μπάντες που ξεχνάω λόγω ώρας…

Καλά κανένας δεν έχει αναφέρει Lamb of God? Aυτοί κι αν είναι Christian.

Aπό το πολ μεταξύ Τourniquet και Linving Sacrifice. Άψογοι κι οι δύο! Τους 2ους λοιπόν γιατί έχουν λιγότερους ψήφους.