Cinderella 2011 Tour

δύσκολο, λόγω δουλειάς… Να περάσεις καλά, περιμένουμε report

αντε, να περασετε καλά αύριο, περιμένουμε report…

Να’σαι καλά mder! Γαμώ το παρεάκι σούπερ το πακέτο πιστεύω μια χαρά θα είμαστε. Πέμπτη φουλ ριπορτ :slight_smile: :slight_smile:

…somebody save me…

Back in Greece λοιπόν μετά από ένα αρκετά κουραστικό ταξίδι με αρκετή ταλαιπωρία.

Φτάσαμε κατά τις 8 παρά στον χώρο (έμαθα περίπου 3000 χωρητικότητα) ο οποίος ήταν σχεδόν γεμάτος στους Cinderella.

8:15 βγήκαν οι Mr. Big. Ομολογώ ότι ξέρω ελάχιστα πραγματάκια αλλά οι τύποι ΓΑΜΗΣΑΝ. Καταπληκτική απόδοση, πολλά ωραία κομμάτια, paul gilbert και Seehan να ζωγραφίζουν και ο τραγουδιάρης απλά και γαμώ. Πολύ επαφή με τον κόσμο! Το μόνο αρνητικό είναι αυτά τα ρημάδια 5λεπτα σόλο. Βαρεμάρα φουλ! Anyway μετά από 1 ώρα και 40 λεπτά περίπου (το support -βασικά special guest- έτσι) την κάνανε. Ελπίζω να μπορέσω να τους δω κάπου ξανά και σε δικό τους show!!!

Στις 22:25 λοιπόν έφτασε η ώρα των Cinderella. Είχα δει τα setlists τους από προηγούμενες συναυλίες και αρνιόμουν να πιστέψω ότι παίζουν μόνο 1 ώρα και 5 λεπτά (μαζί με encore). Δυστυχώς όμως έτσι ήταν…

Setlist σίγουρα ονειρικό, μπάντα πολύ καλή (όταν τους άφηνε ο Tom Keifer αφού έκανε τα πάντα, κιθάρα, slide, πιάνο, σαξόφωνο), αλλά δε λείψανε κάποια μικροπροβλήματα στον ήχο και γενικά στον εξοπλισμό αφού μετά σχεδόν από κάθε τραγούδι είχαμε κανα λεπτό καθηστέρηση για να διορθωθούν όλα.

23:30 τέλειωσε λοιπόν το νταβαντούρι και μπορώ να πω ότι έφυγα αρκετά ικανοποιημένος αφού άκουσα τα περισσότερα από αυτά που ήθελα και έτσι μικραίνει η wishlist από μπάντες που θέλω να δω.

setlist

[SPOILER]
Once Around the Ride
Shake Me
Heartbreak Station
Somebody Save Me
Night Songs
The More Things Change
Coming Home
Second Wind
Don’t Know What You Got (Till It’s Gone)
Nobody’s Fool
Gypsy Road

Encore:
Long Cold Winter
Shelter Me [/SPOILER]

To πρωτο ονομα με 1/3 μικροτερο σετλιστ απο τους special guests! Ελεος ρε παιδια.

Αλλα τι να κανουμε, θα παραυρεθουμε να τους βγαλουμε και αυτους απ’την λιστα. :slight_smile:

Δεν θα το μετανιώσεις :wink:

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο! Δεν φοβαμαι τετοιο πραγμα! :smiley:

Eric Martin εγγύηση.(ναι για τον “τραγουδιάρη” λέω:p).Astaldo κ’ένα seltist Mr Big θα το εκτιμούσα αν το χες εύκαιρο να το παρουσιάσεις!

Ναι αυτός!!! :stuck_out_tongue:

Undertow
American Beauty
Daddy, Brother, Lover, Little Boy (The Electric Drill Song)
Green-Tinted Sixties Mind
Take Cover
I Won’t Get in My Way
Stranger in My Life
Once Upon a Time
A Little Too Loose
Road To Ruin
Price You Gotta Pay
Just Take My Heart
Merciless
Guitar Solo
Still Ain’t Enough for Me
Around The World
To Be With You
Bass Solo
Addicted To That Rush

Encore:
Colorado Bulldog

astaldo, ευγε! είναι πραγματι κρίμα να παίζουν αυτές οι μπάντες δίπλα μας κ να μην τους βλεπουμε και εδώ.

δεν εκπλήσομαι που οι Mr.Big τα έσπασαν, οι Seehan/Gilbert είναι εκπληκτικοί μουσικοί… Μακάρι να τους βλέπαμε σύντομα, είναι από τις μπάντες που μου έχουν ξεφύγει…

Πραγματικά μακάρι να έρθουν από τα μέρη μας κάποια στιγμή!!!

Πολύ καλό setlist,φοβερή απόδοση.Ορίστε κ’ένα βιντεάκι απ’το live μ’ένα απ τ’αγαπημένα μου κομμάτια τους.

I envy u…

Δεν υπάρχει λόγος,δεν ήμουν εκεί,άλλοι με προμήθευσαν :stuck_out_tongue:

off topic: βλεπω γουστάρεις Heat… εύγε!

3ετής σχέση αγάπης

ετσι!

on topic: Μπόρεσαν οι βούλγαροι promoters και τους εφεραν και δεν μπορέσαμε εμείς?

Θα μαζεύαμε 3000 κόσμο;;;

πιστεύω ότι το gagarin το γεμίζαμε…