Cinderella 2011 Tour

cinderella+mr big με καλη διαφημιση μαζευαν 3000 ευκολα…

Παιδια οι Cinderella για να ερθουν εδω ζητουσαν τρελα χρηματα. Μονο οι Cinderela απο τι εχω μαθει γυρω στα 70. Ωρες ωρες δεν ξερω τι γινεται με την χωρα μας αλλα υπαρχουν συγκροτηματα που νομιζουν οτι ειμαστε μπανανια η ζητανε ρητρες, γενικως δηλαδη τρελα λεφτα. Μαλλον μας θεωρουν και μ*$%&%#. Εαν ερχοντουσαν εδω σε ενα τετοιο χωρο οπως στην Βουλγαρια το εισιτηριο θα επρεπε να ειχε 80 ευρω. Αυτο που διαβαζεται. Απ’την αλλη δεν υπαρχουν και χορηγοι μεγαλοι για να καλυψουν ενα τετοιο γεγονος σε μικροτερα μεγεθους συγκροτηματα. Θελω να πω οτι σε πολυ μεγαλες μπαντες ειναι ευκολο αυτο να γινει. Να βρεθουν δηλαδη χορηγοι,προμοτορες κλπ ετσι ωστε το εισιτηριο να ειναι σε ανεκτα επιπεδα. Σε μικροτερες μπαντες δεν το ρισκαρουν αυτο ειδικα οταν ζητανε παρα πολλα για το ονομα που κουβαλανε. Δεν αξιζει δηλαδη. Προς θεου δεν εννοω οτι mr big / cinderella δεν αξιζουν. Μιλαω για χρηματα και πως σκεφτονται οι εταιριες. Λογικο ειναι. Ποιος θα πληρωνε 80 ευρω και ποσοι θα πηγαιναν με τετοιες τιμες…

Παιδιά ανοιγεστε. τι 70???

Εγώ προσωπικά μίλησα με τον manager τους.

"For Greece, we should be looking at approx. 2,000 ? 2,500 cap I would assume.

Please let me know what you would be able to offer the band for 1 show in Athens.

Quote I would guess is approx. US$35k - $45k + backline and all local expenses.

Kind regards,"

Μπορει να ειναι και ετσι φιλε μου δεν λεω. Απλως γραφω αυτο που εμαθα. Μπορει να μου ειπαν μαλακιες για εντυπωσιασμο η να το χοντριναν το πραγμα. Και παλι πολλα ειναι astaldo. Παλι πολλα…Anyway…

Είναι 25 με 32 συν τα όποια έξοδα. Άντε το πολύ 40000? λέω εγώ.

το εισιτήριο στην Βουλγαρία είχε 25?

40000/25=1600 άτομα.

Ε τι διάολο δεν μπορούμε να μαζευτούμε;;;

Εδω θα ειχε ομως 25 ευρω? Εγω πιστευω με ενα λογικο εισιτηριο θα ειχε περιπου 2 χιλιαδες ανετα και παραπανω. Και μαλλον οπως τα λες 70 και για τα 2 συγκροτηματα θα εννοουσαν. Δεν ειναι και λιγα.

Ας φέρναν μόνο Cinderella. τέλος πάντων δεν νομίζω πως έχει νόημα η συζήτηση από τη στιγμή που δεν ήρθαν λογικά κάπου θα κόλλησε η φάση.

Εγώ δεν ξέρω κάτι παραπάνω εκτός από το παραπάνω quote. μακάρι να έρχονταν και ας παίζαν μόνο 70λεπτά που παίξαν πάνω!

εγω είχα μάθει την άνοιξη ότι οι MrBig είχαν ζητήσει πολλά…δεν γνωρίζω για νούμερα…
κρίμα παντως…