Cinderella

…απο τους αρχοντες του glam sleαze poser οπως θελετε πειτε το…ετσι νομιζω δηλαδη…μου αρεσουν υπερβολικα και τωρα τελευταια εχω γινει μεγαλος φαν…το heartbreak station ειναι τραγουδι σταθμος για μενα διοτι ηταν απο τα πρωτα ξενα ροκ/μεταλ τραγουδια που ακουσα γενικα…τι εχετε να πειτε για αυτους; ποιος σταθμος της καριερας τους σας αρεσε περισσοτερο;

Τρισμέγιστοι και αριστουργηματικοι.
Κλειδώστε το θρέντ πρίν γράπσει κανείς κάτι που τους σπιλώσει και χρειαστεί να τον σαπίσω μετά.

θα τον σαπισουμε παρεα…αλλα διαλογος πρωτα…:stuck_out_tongue:

My gypsy road can’t take me home, I drive all night just to see the light
My gypsy road can’t take me home, I keep on pushin’ cause it feels alright!!! :metal: :metal: :metal:

τα σπάνε!!

άλλο ένα ποστ χωρίς νόημα…

Πολλη γαματη μπαντα. Περιοδευουν ακομα αυτοι ??? κια γενικα περνανε καθολου απο ευρωπη μερια ??

περιοδευουν κατα αμερικη μερια…περσυ καναν μια περιοδια εκει περα παντως…
ΜΑΚΑΡΙ να ερθουν απο τα μερη μας παντως…ΜΑΚΑΡΙ…στο φορουμ εδω στις συναυλιες καποιος ειχε ανοιξει τοπικ που μεταξυ αλλων ειχε πληροφοριες οτι θα ερθουν οι τσιντερελλα εδω ελλαδα…

Καλά πουτανάκια είναι και του λόγου τους! :stuck_out_tongue:

Λοιπόν καλή μπάντα με 4 πολύ καλούς δίσκους και έχοντας γράψει 3 πανέμορφα κομμάτια για το soundtrack της αγαπημένης μου ταινίας Wayne’s World.

Αν και αυτό το είδος (το glam/sleaze/poser/hair/πές με όπως θες metal) δεν είναι του γούστου μου (θα έλεγα μάλιστα ότι ανήκει στα μουσικά είδη που αντιπαθώ σφόδρα), εν τούτοις οι Cinderella ανήκουν στα γκρούπ που λατρεύω, επειδή η μουσική τους έχει και άλλα στοιχεία εκτός των κλασικών στοιχείων αυτού του ιδιώματος. Από τα τέσσερα άλμπουμ τους έχω τα δύο (Long Cold Winter και Heartbreak Station), τα οποία λατρεύω! :smiley: :smiley: 8) 8)

Μήπως είμαι κρυφο-poserάς και δεν το ξέρω;;;;;; :lol: :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Don’t know what you’ve got till it’s gone…:cry:
Δυστυχώς έχω μόνο 2 cd τους αλλά μου αρέσουν πάρα πολύ και σκοπεύω να βρω και κανένα άλλο!

αχχ… ασμα ασματων…:smiley:

το Somebody save me είναι πολύ cool κομματάκι.

Μπάντα η οποία μπορεί να ακουστεί από άτομα με εντελώς διαφορετικά γούστα. Από albums θα πώ τα Night Songs & Long Cold Winter, μιάς και μέσω τραγουδιών αυτών των albums τους πρωτοάκουσα. Με όποιο άλμπουμ τους και να ξεκινήσει κανείς πάντως αν του αρέσει το hard rock των 80’s δεν θα απογοητευθεί, μιάς και δεν παρέκλιναν σημαντικά από τον ήχο τους στις εκάστοτε κυκλοφορίες τους.

βασικα προς το τελος τους εγιναν πιο ημεροι να το πω…παντως οντως ακουγονται απο τον καθενα ανετα…

Don’t Put me on the list…:smiley: :smiley:

[FONT=“Century Gothic”]Cinderella…μια απλά απερίγραπτη μπάντα, προσωπικά για μένα μία από τις λίγες αξιόλογες μπάντες με τόσο χαρακτηριστικό ήχο. Λατρεύω αυτή τη μπάντα, όπως λατρεύω και την φωνή του Tom Keifer:D
sometimes the sun shines through the rain…[/FONT]

I hear you?re not particularly fond of the ?80s metal period especially the hair metal bands from that decade?

Yes, I hate it. There were all these bands then like Poison and Cinderella and whatever else they?re called, they?re all wearing makeup and lipstick and have great big hair, and they?re all really pop bands. Just because they had long hair and leather jackets, they call themselves heavy metal? And you know, I?d rather be listening to the Backstreet Boys any time than any of those bands!

Δεν το πα εγώ τα λόγια ανήκουν στον κύριο Butler μπασίστα των Sabbath:p

φοβερή μπάντα,με έναν καταπληκτικό frontman…
δύσκολο αλλά ας ελπίσουμε να τους δούμε κάποτε από κοντά…

υπερβολες…οι σαμπαθ ειναι οι θεοι μου αλλα ειναι λογικο να το βλεπει ετσι ο Geezer γιοτι εδρασε σε αλληγ εποχη οπου η μουσικη ηταν διαφορετικη…και στην ουσια ειναι ο πατερας τησ μουσικης αυτης οπως εξελιχθηκε (και) σε ποζερ…τελειως διαφορετικο φιλινγκ η μουσικη του με αυτης των σιντερελλα…αλλα τεσπα ειναι υπερβολες θα ελεγα…γενικοτερα στο ποζερ υπαρχουν και γαμω τις μουσικες…τωρα το σταιλιγκ αυτων των συγκροτηματων οκ σε οποιον αρεσει…