Cinderella

Ωραία μπάντα. Καλύτερος δίσκος τους Long Cold Winter. Ακολουθούν οι Night Songs και Heartbreak Station, ενώ τελευταίο βάζω τον Still Climbing. Πολλά τα κομμάτια που μου αρέσουν. Βαριέμαι να τα γράψω τώρα. Αν έρθουν Ελλάδα θα πάω σίγουρα να τους δω. Έχουμε καμιά πληροφορία?? Σε κανένα Gagarin θα ήταν σούπερ. Αλλά και το An μια χαρά είναι :smiley:

Moνο το Long Cold Winter εχω ακουσει αλλα μου αρεσει παρα πολυ! Ιδιαιτερη φωνη και τα Gypsy Road και Don’t know what you got ξεχωριζουν…Καποια στιγμη θα ακουσω και κατι αλλο απο αυτους.

δεν εχω ακουσει ολοκληρω αλμπουμ τους,αλλα εχω ακουσει πολλα τραγουδια τους που μου αρεσουν.ευτυχως δεν εχουν καμια σχεση με τους μπον τζοβι που τους ανακαλυψαν(μουσικα εννοω)

Από τις κορυφαιες μπαντες του είδους. Όσο γελοιες είναι οι φωτογραφίες τους της εποχή του κορυφαιου nightsongs τόσο καλά ήταν τα άλμπουμ τους. Ίσως η μοναδική glam μπαντα που κόλλησα μαζι τους τόσο πολυ.

Καλοι, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας. Οι Bon Jovi ειναι πολυ καλυτεροι, που το ανεφερε καποιος οτι αυτοι τους ανακαλυψαν…

Θα συμφωνησω. Ειναι απο τις καλες μπαντες αλλα οχι απο τις κορυφαιες. Οι Bon Jovi ηταν καλυτεροι και σαφως ειχαν και καλυτερο τραγουδιστη. Αλλα και μπαντες οπως οι Dokken, White Lion, Firehouse ‘‘ριχνουν’’ κι αυτες στους Cinderella…Βεβαια η καλυτερη μπαντα του ειδους αν και μετα εγιναν αρκετα πιο metal ηταν με διαφορα οι Skid Row8) Eξωπραγματικοι για το ειδος τους8O

Somebody Save Me, όμως δεν είχε κανείς τους:):!:
Εντάξει συμπαθητική μπάντα, πολύ ωραίος δίσκος το Night Songs, αλλά τα προαναφερθέντα γκρουπ, ήταν πολύ καλύτερα:):!:

#-o#-o#-o μιλαμε ο keifer εινα αντικειμενικα απο τα καλυτερα λαρυγγια της φασης αν οχι το καλυτερο…ειπαμε αγαπαμε και τζοβι αλλα οχι και καλυτερος απο τον Τομ στη φωνη…

τι ειναι ρε φιλε οι μπαντες αυτες για να ‘‘ριχνουν’’ η μια στην αλλη;;;…κωλοφτιαγμενα αμαξια με εξατμισεις μπουρια,στον περιφεριακο που βαρανε κοντρες;; γουστα ειναι αυτα και σε καποιον αρεσουν καποιες μπαντες περισσοτερο απο αλλες…πραγματικα ελιωσα οταν διαβασα το σχολιο αυτο:lol:

OΚ φιλε μου, εχεις δικιο σ΄αυτο.Κι εγω αυτης της νοοτροπιας ειμαι, η μουσικη δεν ειναι διαγωνισμος και οι μπαντες ειναι απλως διαφορετικες η μια απο την αλλη, οχι καλυτερη-χειροτερη κτλ.Και δεν ειπα οτι δεν εχει φωνη ο Keifer, αλιμονο, αλλα οχι και η καλυτερη της φασης, ειπαμε…ο Bon Jovi ειναι αντικειμενικα καλυτερος και αρκετα υποτιμημενος ως φωνη…Η καλυτερη φωνη σ’αυτο το στυλ παντως ηταν ο Sebastian Bach

Υποτιμημένος ο Jovi? Από που κι ως που?

Δεν ξερω απο κι ως που, ρωτα καποιον που να τον υποτιμα!Μαλλον επειδη ειναι πολυ εμπορικος ορισμενοι παραβλεπουν το ποσο καλη φωνη εχει

αρχικα να σχολιασω καποια ποστ πιο πριν…Dokken πρωτα.μετα ολοι οι αλλοι :stuck_out_tongue:
oι Cinderella διεπουν το συμπαν της γκλαμιλας…αντε γεια!

το οτι εχει καλη φωνη,δεν σημαινει τιποτε απο μονο του!
Ειδικα οταν πλεον εχει φτασει σε σημεια που θα μπορουσαν να κανουν ακομη και τον Φοιβο να ουρλιαξει σαν κοριτσακι ,κρατωντας τα αυτια του ερμητικα κλειστα στην εμετικη ζαχαροπηκτη τσιχλοφουσκιλα του διδυμου Τζονυ-Ριτσι!

Oπως το παρει κανεις…για μενα το οτι εχει τη φωνη που εχει ειναι αρκετο για να τον καταξιωσει ως τραγουδιστη.Το οτι δε βγαζει καλους δισκους πλεον ειναι αλλο θεμα

Μου αρεσεουν πολυ οι τυποι.Αν και δεν εχω ακουσει πολλα πραγματα…Το gypsy road μου αρεσει περισσοτερο…Θα τους ακουσω πιο καλα στο μελλον.