Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

my bloody valentine: 3D horror movie με σπλινάντερα να εκτοξεύονται προς το κοινό κλπ όμορφα…γενικά μέτρησε ως εμπειρία και ας μην ήταν κάτι φοβερό ως ταινία

seven wounds: όμορφο και δραματικό αλλά όχι και Η ταινία…προτιμούσα το pursuit of happyness

Waltz with Bashir, μαζί με Lupin και plj667. :slight_smile:

Κάτι παραπάνω από αξιόλογο ταινιάκι, με δυνατό χαρτί προφανώς το φοβερό και τρομερό animation. Η ντοκιμαντερίστικη οπτική θα μπορούσε να είναι λίγο πιο δουλεμένη, αλλά συνολικά δε με χάλασε. Όσο για το περιεχόμενο, σίγουρα δεδομένου και του θέματος με το οποίο καταπιάνεται (σφαγές των Παλαιστινίων από χριστιανούς Λιβανέζους με τις πλάτες του Ισραήλ), θα μπορούσε να είναι αρκετά πιο τολμηρό, αλλά για έργο ισραηλινού σκηνοθέτη σίγουρα λέει μπόλικα πράγματα, για να μην πω ότι θαυμάζω το στομάχι αυτού του ανθρώπου, όπως έλεγα και στον plj…

Παρεπιπτόντως ο αδερφός Red Rum με έψησε για τα καλά να δω το Κύμα! :smiley:

Αν το χασεις χαθηκες.:-sΚι εγω ειχα προγραμματισει για το Waltz with bashir γιατι ειχα ακουσει/διαβασει καλα λογια, και τωρα που δα το ποστ θα σπευσω αμεσα.

ναι,να δειτε το βαλς,πολυ καλη ταινια-με καλυψε ο γρακχος παραπανω- και με παααραα πολυ καλο animation…λιγο το κουραζει,με το ψιλοντοκιμαντεριστικο υφος,αλλα πραγματικα,παρα πολυ καλο animation και πολυ εξυπνο ωρες ωρες με τρομερη σκηνοθεσια…

Πριν απο λιγες μερες ειδα το yes man με τον Jim Carrey, πολυ καλη ταινια, με τρελο γελιο και διδαγματακι στο τελος.
Το συστηνω ανεπιφυλαχτα :wink:

Aπό την πρώτη στιγμή που είδα την “Παράξενη υπόθεση του Μπέντζαμιν Μπάτον” σκεφτόμουν πως κάπου την έχω ξαναδεί αυτή την ταινία αλλά δεν θυμόμουν που… Τελικά να που την έχω ξαναδεί:

http://mftm.blogspot.com/2009/01/curious-case-of-forrest-gump.html

Yes Man με τον Τζιμ Κάρευ.
Απλά συμπαθητικό.
Πλάκα είχε λιγουλάκι, κλασικές αμερικανιές, ηθικό δίδαγμα κλισέ.

Πως γέρασες ρε Τζιμ…

τωρα που περασε καιρος που την ειδα,αν και μου αρεσε πολυ αρχικα,τωρα σιγα σιγα μου φαινεται πολυ μετρια…βασικα ξενερωνω με το καιρο…ποτε επιτελους θα παρει ο φινσερ κατι αναλογο fight club,seven κτλ,να ξαναγινει ο καφρος που αγαπησαμε???

είδα τη σιωπή της λόρνα. ωραία ταινία, όμορφο φινάλε. έφυγα κάπως ψυχοπλακωμένος ειν η αλήθεια.

The Curious Case of Benjamin Button

απλά τέλειο…μου άφησε απίστευτα συναισθήματα μελαγχολίας,αισιοδοξίας,χαράς,λύπης…
με έναν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ brad pitt που δείχνει για άλλη μια φορά οτι είναι ίσως ο κορυφαίος ηθοποιός της γενιάς του…

υγ. φοβερή στιγμή η σκηνή που τον δείχνει όπως είναι κανονικά (χωρίς το μακιγιαζ) πάνω σε μία μηχανή και η μισή αίθουσα είχε οργασμό…όλες οι γκόμενες φωνάζανε…πσσσ ουααααου αααχχχ οοοχχχχ…!!!τρελό γέλιο!!!σεμνά βρε κορίτσια!!! :stuck_out_tongue: :lol:

Underworld:Rise Of The Lycans.
πάρα πολύ καλή ταινία!εφέ από τατόπουλο που είναι από τους καλύτερους σε αυτό.
Με έναν Bill Nighy και Michael Sheen,να δίνουν ρέστα σαν ηθοποιοί.και μια Rhona Mitra πολύ γοητευτική.


Now playing: The Offspring - Gone away (live)
via FoxyTunes

Βγηκε επιτελους αυτο?Καθυστερησε λιγο, 2-3 χρονια :–
Η Μπεκινσεηλ δεν σου κανε εντυπωση δηλαδη?:stuck_out_tongue:

είναι prequel ρε.δεν παίζει δυστυχώς:(:frowning:


Now playing: The Offspring - Don’t Pick It Up
via FoxyTunes

Α ειναι η αρχικη ιστορια ε.
Δηλαδη δεν θα βγει συνεχεια του Evolution?Νομιζω οτι υπαρχει ακομα ενας απο τους ‘αρχηγους’ που δεν τον εδειξε ακομα.Η’ κανω λαθος?

Οι elders είναι ο Μάρκους, ο Βίκτορ κι η Αμέλια αν θυμάμαι καλά. Δεν είμαι σίγουρη αν υπάρχει κι άλλος.

οι γηραιοί νομίζω ψοφήσανε όλοι.

H Αμελια ποια ειναι παλι?Selene λεγεται η Μπεκινσεηλ.
Τωρα που το λες ο τελευταιος elder ηταν ο Μαρκους,αρα λαθος μου,δεν υπαρχει αλλος να ξυπνησουν.

Ναι, αλλά στο πρίκουελ βλέπουμε Βίκτορ :smiley:

Και τώρα που κοίταξα, αυτοί είναι όλοι. Από τους λυκάνθρωπους είναι ο William και ο Lucian, οπότε δεν έχουμε να δούμε άλλους παλιούς.

edit: Η Αμέλια είναι αυτή που σκοτώνεται στην επίθεση στο τρένο. Εμφανίζεται και στην εισαγωγή του 2, στη μάχη.

πραγματικά δεν με ένοιαζε να βγάλουν ταινίες για κάθε χαρακτήρα ξεχωριστά…


Now playing: Equilibrium - Wingthors Hammer
via FoxyTunes

είδα το εξαιρετικό benjamin button το οποίο κ συστήνω