Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

κι εγώ το δα το the spirit.συμφωνώ με τον deathster,ίδια αισθητική με το sin city,αλλά nowhere near as good.ίσως ήταν το σενάριο,ίσως το στήσιμο.Ίσως ο ξενερουά spirit…o jackson πάντως ήταν εξαιρετικός κι εβγάζε γέλιο ειδικά εκεί με τη γαλλιδούλα.Κατά τ αλλά, και δεδομένου ότι δεν έχει και κανα σουπερ εφε που να δικαιολογεί να το δείτε στο σινεμά,αναμείνατε τα dvd ή το dl…imo

bank bang…πολύ καλή ταινιούλα ειδικά αν την συγκρίνεις με τις άλλες ελληνικές παπαριές που βγαίνουν κατά καιρούς…βασικά αυτή και η πολίτικη κουζίνα είναι οι μόνες ελληνικές ταινίες που μου έχουν αρέσει

τι της βρήκες πραγματικά δεν ξέρω…:roll:

είδα και εγώ το spirit όπως τα λένε τα παιδία είναι, τελείως αλλοπρόσαλο αλλά όμορφο…παρόλα αυτά δεν είναι sin city…o jackson τα σπασε άσχημα σε κάποιες σκηνές:D

Achtung!

Γαμησε ρεεε. Ο Σπιριτ μισος παρκουρ ρανερ μισος μαλακας

Τζακσον θεος! Κλασσικη ομιλια - δεν μιλαω, φωναζω - και η λοξα σε ολο της το μεγαλειο!

Its just, plain, damn weird!


Now playing: Ratatat - Shempi
via FoxyTunes

Μια ωραια οπτικη της ταινιας διαβασα απο εναν στο ER.
Θα μπορουσε ολα αυτα που μας φαινονται γελοια,δηλαδη το οτι σταματαει ο ληστης στο χερι
του Spirit,το σκηνικο με την καμερα και τα δοντια,ολα αυτα μηπως κοροιδευουν τους
super-dooper ηρωες που μας μοστραρουν τοσα χρονια ?

και γω αυτο νομιζω,αν το καλοσκεφτεις εχει πολλες σαρκαστικες σκηνες…

βασικα δεν εχει καμια σχεση με sin city περα απο την αισθητικη, μην το συγκρινετε

Καμια σχεση δεν εχει.Ισως τα χρωματα του φιλμ.
Το λαθος ηταν στο τρεηλερ που σε προιδεαζε για Sin City like movie.

Σποιλεεεεεεεερς

Το Austrlia… Συμπαθητικο… Λιγο ακυρο στο τελος…:?

Καλα το Πνευμα και μονο για τη Mendez αξιζε:D

The Spirit: Χαριτωμένο, ο Μίλλερ έκανε εξαιρετική δουλειά με την ατμόσφαιρα, αλλά το σενάριο ήταν λίγο φτωχό…

Α, κι η Μέντες ΓΚΑΒΛΑ

παιδια μην κανετε το λαθος που εκανα εγω και δειτε το twilight… δεν ηξερα… συνχωρεστε με… τοσο ακυρο βραδυ καιρο ειχα να περασω… ειχα μια ιδεα τι με περιμενει για να ειμαι ειλικρινης αλλα επεσε παντοφλα και αναγκαστηκα…

θα συμφωνήσω με τον αποπάνω…
μην κάνετε το λάθος να δείτε το twilight (λυκόφως)!!!
η μεγαλύτερη παπαριά που έχω δει σε τέτοιο είδος…
αν θέλετε να δείτε love story αντί για ταινία με vampire…τότε κάντε το…
επίσης προσφέρεται για άφθονο γέλιο με τους υπόλοιπους στην αίθουσα… :lol: :lol:

εγω φιλε μου πηγα και στην vmax στο mall ο βλακας… χαβουζα… ειδικα στο πρωτο φιλι… τσιριδα και κακο… κατι σαν αυτο που γινετε οταν εσκαγε ο χατζιγιαννης στο λυκαβυτο…

κι εγώ εκεί ήμουν…στις 21:30!!! :lol: :lol:
απλά όσοι το σκέφτεστε,προτείνω να μην το κάνετε…εκτός αν έχετε λεφτά για πέταμα!!!κυριολεκτικά για πέταμα όμως!!! :stuck_out_tongue:

[QUOTE=non_serviam;529040]κι εγώ εκεί ήμουν…στις 21:30!!!! :lol: :lol:
απλά όσοι το σκέφτεστε,προτείνω να μην το κάνετε…εκτός αν έχετε λεφτά για πέταμα!!!κυριολεκτικά για πέταμα όμως!!! :p[/QUOTE]

ελεος και εγω… τι σαπιλα βαλανε vmax ρε τα ζωα…:lol::lol::lol::lol:

Χθες ειδα το Bank Bang και εχω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ!Πολυ εξυπνο χιουμορ, εξυπνη πλοκη και πολυ καλες ερμηνειες.Βουτσας θεος και πολυ ωραιος ρολος!:lol:

:smiley:

Αustralia.

Πολυ ομορφη ταινια, συγκινηθηκα και γω ο σκληρος ο αντρας, ο ατσαλακωτος. :expressionless:

Το τραβηξε λιγο ειναι η αληθεια, 5 φορες νομιζα πως τελειωσε η ταινια, αλλα και παλι μαρεσε πολυ.

Τοποθεσιες, φωτογραφιες και λοιπα ειναι πραγματι καταπληκτικα, και τα χρωματα επισης.

Την συστηνω ανεπιφύλακτα (προσοχη 3ωρη ειναι)

ΦΟΡΤΣΑ ΠΑΠΠΟΥ!

Το YesMan είδα και σύμφωνα με αυτά που είχα διαβάσει παραποίησαν την πραγματική ιστορία σε πολλά σημεία. Εστίασαν στο love-story και άλλαξαν βασικά στοιχεία.

Αμερικάνοι…

Είδα το Appaloosa χθες και μου άρεσε αρκετά. Μπράβο στον Ed Harris για την ερμηνεία και τη σκηνοθεσία. :slight_smile: