Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

RocknRolla.
Ο Ρίτσι κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα: γκαγκστερική ατμόσφαιρα στο Λονδίνο.
Σας άρεσαν τα Snatch & Two Smoking Barrels?
Ε θα σας αρέσει και αυτό.
Γούσταρα ακόμη μια φορά με το σενάριο, ο τρόπος που δένονται οι χαρακτήρες είναι φοβερός.
Για άλλη μια φορά βρωμάει αγγλίλα το σενάριο, έξυπνες ατάκες, πανέξυπνος ο “Αμπράμοβιτς” και ξεκαρδιστικές οι σκηνές με τα ρώσικα γομάρια.

Θα βγει και συνέχεια.:smiley:

Ειναι η επομενη ταινια που θα δω και ακουγοντας συνεχως τετοια σχολια,εχω γινει τουρμπο…γκαι τα σπαει ρε…

Προσκυναμε Δυο Καπνισμενες… και Σνατς. :bow:

RockNRolla ταινιαρα. εγινε απτις αγαπημενες μου.
καλες η αμερικλανιες αλλα οπως και να το κανουμε οι ευρωπαιοι ειμαστε πιο τσακαλια,
ολα τα λεφτα η λονδρεζικη προφορα. κατεβαστε το σαουντρακ. τα σπαει.

Απ’ό,τι φαίνεται, όχι μόνο θα έχει συνέχεια, αλλά θα είναι τριλογία :!:
Αντιγράφω από imdb:
According to director Guy Ritchie, this is the first in a trilogy. Before the credits reads a title card, “The Wild Bunch will return in The Real RockNRolla.” Hinting that this will be the next installment, “The Real RockNRolla.”

Όντως, εδώ και 2 μέρες μόνο αυτό ακούω :-s

Πολύ ωραία ταινία, απολαυστική :smiley:

Οντως τα σπάει το RockNRolla.

To είδα την περασμένη Τετάρτη με Lupin και γελούσαμε όλη την ώρα. Ειδικά αυτός ο Johnny Quid εντελώς όργιο.

Πες κι εσύ ρε καραγκιόζη, γι’ άλλες κι άλλες γράφεις εδώ πέρα. :stuck_out_tongue:

Nαι,καλο,αρκετα… η μιση κλανια των Καννων κ Αρπαχτης βεβαια…αλλα και παλι,αρκετα καλο,μετα απο καποιες ταινιες-πατατες απο τον Ριτσι…αναμενουμε την Real rocknrolla…

Πολυ καλο το Rock n Rolla,συμφωνω ομως στο οτι ειναι πολυ κατωτερο των Snatch kai lock stock.
Γιατι επρεπε να μεταφρασουν το Johnny Quid σε Johnny Στερλινας γαμωτο?Καθυστερημενοι.

είδα και γω rocknrolla όπως προείπαν και οι περισσότερο καλό άλλα όχι σαν τα αλλά δυο…αναμένουμε και την συνέχια
είδα και την ανταλλαγή πολύ όμορφο αλλά και πολύ ψυχοπλάκωμα βρε αδερφέ:p

Χριστούγεννα στα 4 με Βινς Βον, Ρις Γουίδερσπουν.

Μια βλακεία.

Omg,:lol::lol:#-oελληνικη μεταφραση ειναι αυτο???αλλου πηγε το μυαλο μου,:lol::lol::stuck_out_tongue:

Πριν κανα 2 μερες ειδα το “Οταν η γη θα σταματησει” (δεν ειμαι σιγουρη για τον τιτλο) με τον Keanu Reeves.Καλη, δεν τρελαθηκα.:slight_smile:

Ειδα την Πλεκτανη.
Κλασικη αμερικανικη ταινια με πρακτορες.
Μ’αρεσε.

bank bang η κάπως έτσι…απλά είχα δει τα πάντα και δεν είχαμε άλλη επιλογη οπότε μπήκαμε χωρίς κάποια φιλοδοξία να δουμε κάτι καλό…εεε αυτό που είδαμε ξεπέρασε και τις χειρότερες προσδοκίες μας…ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ χωρίς ίχνος χιούμορ…

Quantum: Αρκετά καλό, φοβερή σκηνοθεσία και ερμηνεία πολύ ταιριαστή στο φλεγματικό στιλάκι του Μποντ από τον Κρεγκ. Στα + κι ένα από τα καλύτερα Bond Girls έβερ.

City of Ember:ωραία ταινία για να περάσει η ώρα,την φχαριστήθηκα αρκετά,ωραίοι ηθοποιοί,και καλή υπόθεση,
θα θυμήσει σε πολλούς Fallout κατάσταση!


Now playing: Flogging Molly - Every Dog Has Its Day
via FoxyTunes

Εγω το βρηκα πολυ καλο! Χαραλαμποπουλος θεουλης! Γελασα σε πολλες φασεις.:slight_smile:

κι εμένα μ άρεσει το bank bang.

σήμερα είδα το die welle, αρκετά καλό

The Spirit.
Καινουργια ταινια του Φρανκ Μιλλερ.
Αισθητικη ιδια με Sin City αλλα σαφως υποδεεστερο.
Απολαυστικος Σαμιουελ Τζακσον στον ρολο του κακου.
Ενα σημαντικο μειονεκτημα ηταν η εντελως ξενερωτη παρουσια του πρωταγωνιστη,
αν και μπορει να ηταν και εσκεμμενη μιας και ηταν καλος μπατσος.

το δα και γω το the spirit …

απιστευτος samuel jackson :respect:

γενικα πολυ σουρεαλιστικο για κομικ(δεν το χω διαβασει παντως) εβγαζε γελιο πολλες φορες…γενικα μαρεσε πολυ, το προτεινω αλλα μονο για φαν frank miller :!: