Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

και γω μια απο τα ιδια χθες…μου αρεσε και που τσαλακωσε την εικονα γιατι ο αρθουρ κοναν δοηλ τον ειχε στην πενα και οχι οπως ηταν στην ταινια!!!καλυτερα που ελλειπε η προφορα γιατι με εκνευριζει!!και ηταν σαν συνδιασμος house σε ιδιοφυια και monk σε παρατηρητικοτητα.ευχαριστα περασε η ωρα…προφανως θα εχει και συνεχεια…καλα παμε

κι εμενα μου αρεσε πολυ ο Sherlock Holmes.Aν ειχαν και βρετανιλα στη προφορα θα τα εσπαγε κανονικα.Οπως και να χει τι να πει κανεις;Δεν εχω κανενα παραπονο.Μου αρεσαν ολα!Απο ηθοποιους(πρωτα βαζω Σερλοκ μετα Μπλακγουντ και μετα Γουοτσον) μεχρι οι ταπετσαριες στα σπιτια :stuck_out_tongue: Και η μουσικη ειναι τελεια! :smiley: Μου αρεσε αυτο το τραβηγμενο…το υπερβολικα γελοιο σε ορισμενα σημεια που προσπαθησε να δημιουργησει ο Ριτσι.Το κατεβασα τωρα και θα το ξαναδω το βραδακι :stuck_out_tongue:

Ωραίο το Σερλοκ Χολμς.
Ο Γκάη Ρίτσι πέρα από πλούσιος γαιοκτήμονας και πρώην άντρας της Μαντόνα είναι και εξαιρετικός σκληνοθέτης.
Θα μπορούσε να ναι πιο αγγλικό σαν τα προηγούμενα απλά.
O Robert Downey Jr. είναι θαυμάσιος ηθοποιός, με παρανοϊκό βλέμμα από την παλιά την πρέζα.
Η Rachel Mc Addams κουκλάρα.

Να ένα κακό της ταινίας τελικά, δεν την είδαμε στην οθονη πολυ ώρα ο χαρακηρας της περισσοτερο περαστικος ήταν, ελπιζω να δοορθωθει αυτο στο σικουελ. 8)

Αυτο ακριβως. Κατα τα αλλα ενταξει καλουτσικο ηταν (για Guy Ritchie δηλαδη πολυ καλο :lol: )…πιστευω κυριως ο Downey το σωσε.

:lightsabre:

Ο Statham είναι θρησκεία.
Αναμένουμε το σίκουελ…

A, edit. Θεούλης ο Μπλάκγουντ όντως, τον είχα σταμπάρει από το Rock’nRolla.

Καπου διαβασα (καθαρα φημες ετσι) οτι για το σηκουελ, για Μοριαρτυ ακουγεται…ο Μπραντ Πιτ…:?

και;σε χαλαει; :stuck_out_tongue: εντωμεταξυ οποτε ακουω/βλεπω Μοριαρτι, το χω συνδυασει με τον πρωταγωνιστη του βιβλιου beat λογοτεχνιας on the road:p

Ντααξ μωρε δεν εχω κανα προβλημα με τον Πιτ, απλα δεν ξερω κατα ποσο θα του παει ο ρολος. Φανταζομανε κατι πιο κοντα σε αυτο:

[SPOILER]Ο Μοριαρτυ κατα το σταρ τρεκ 8)

[/SPOILER]

Ένα τεράστιο thumbs up στο σπόιλερ, μόνο και μόνο για την αναφορά στον Κέρουακ.

Ειδα το Σερλοκ Χολμς αλλα δεν μ’αρεσε. :-s
Ωραια περασα με τα ποπ κορν αγκαλια στο σινεμα, αλλα γενικα σαν ταινια και σαν μεταφορα -εκδοχη εστω- δεν μου ειπε πολλα. Καμια ατμοσφαιρα, γρηγορα πλανα η εφετζιδικα σλοου μοσιον, μουσικη τολκινικη(; )… Χμ. Απο την αλλη ομορφη (πολυ ομορφη) φωτογραφια, πλανα και ωραιοι οι ηθοποιοι -γοητευτικοτατοι Σερλοκ και Μπλακγουντ. Η Μακ Ανταμς πολυ ωραια, αλλα τοσο βαρετος πια ο ρολος της σουπερ γυναικας! Πολλα κλισε γαμωτο.

Κι εγω ειδα το σερλοκ χολμς,οκ ταινια,βαρεθηκα σε καποιο σημειο κ μετα ειναι η αληθεια,απλα καλη ταινια αυτο. Θα βγει και part II?

το ειδα χθες κι εγω.
Μου αρεσε, καθως περιμενα αυτο που ακριβως ειδα.Αλλιως δεν θα πηγαινα.
Εννοειται οτι η δευτερη εποχη του Ριτσι δεν με ενθουσιαζει τοσο αν και δεν θεωρω αποτυχημενη προσπαθεια αυτη τη ταινια.θα μπορουσε να δωθει μια εξτρα βαρυτητα στην ατμοσφαιρα (οχι την εικονικη αλλα τη σεναριακη) ετσι ωστε να μην γινεται τοσο αισθητη η ελαφροτητα με την οποια μαλλον αντιμετωπισαν τον ηρωα του Χολμς.
Για αλλη μια φορα πετυχημενη επιλογη των 2 κυριων πρωταγωνιστων και απ’οσο καταταλαβα κι εγω, η συνεχεια ειναι αναποφευκτη με των προφεσορα Ματερατσι…μαριατσι…πως τον λενε…

ενα 7/10 το δινω παντως!:lol:

ειδα το “Κελι 211” και ενα εχω να πω…

ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!ΤΑΙΝΙΑΡΑ!!!

τωρα γυρισα ειδα το avatar πραγματικα αυτο το εργο σκωτωνει

Παιδία , πρόλαβε να δει κανείς το City Of Life And Death ?!! …

http://new.e-go.gr/cinemag/movies.asp?catid=10177&subid=2&pubid=7024613
http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=6780

Πρέπει να γαμεί , αλλά δεν ξέρω αν θα την προλάβω , όταν πάω Αθήνα :frowning:

κ εγω ειδα το avatar το σαββατο…
απιστευτη ταινια…
πολυ καλο strory, φοβερα εφε, πολυ ωραια χρωματα και ατμοσφαιρα…
γενικα γαμω… αξιζει που με ειχαν ζαλισει ολοι να παω να τη δω!!!:slight_smile:

Invictus και ειναι καταπληκτικο. Ο Κλιντ ειναι πολυ μεγαλος, το επιβεβαιωνει και παλι. Χωρις να ειναι μια πολυ δραματικη ιστορια και βασισμενο σε πραγματικα γεγονοτα, καταφερνει να σε συγκινησει απολυτα. Ο Φριμαν ειναι υπεροχος οπως παντα, ο Ματ Ντειμον επιησης. Το ματς στο τελος ειναι τοσο ρεαλιστικο, που σχεδον δεν μπορω να πιστεψω οτι γυριστηκε! Και εχει και καποιες ασυλληπτες σκηνες-κοινωνικα/πολιτικα σχολια που συνοψιζουν χιλια νοηματα.

Λευκή Κορδέλα (Die Weisse Band)

Γερμανικό, ασπρόμαυρο, υποβλητικότατο, αλλά ως προς τα νοήματά του δεν θέλω να αναφέρω γνώμη ακόμα, πρέπει να το επεξεργαστώ.

Αvatar… Απλα γαματο.:smiley: