Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Καλοκαίρι πρέπει να βγαίνει stef :slight_smile:

Ωραία μάλλον σε Θερινό τότε:):!:

θαναι κ 3D ! οποτε μαλλον μεσα :stuck_out_tongue:

Ειδα και εγω το Meet the Parents: Little Fockers

και μου αρεσε αρκετα. Στο στυλ των αλλων 2 ταινιων με καλες ερμηνειες και γελιο. Πολυ ευχαριστη ταινια.

Του Paul Haggis. Πολύ καλή, μακριά από τους μελοδραματισμούς των προηγούμενων ταινιών του εδώ ο Haggis ίσως να κάνει και την καλύτερη ταινία του (για μένα τουλάχιστον). Χάνει λιγάκι σε ρεαλισμό βέβαια τον οποίο φάνηκε να κυνηγά σε πολλές στιγμές, αλλά χτίζει με πολύ ωραίο τρόπο τόσο την πλοκή όσο και τους χαρακτήρες του. Καταπληκτικός ο Russel Crowe.

Να σημειώσω βασικά πως δεν έχω δει την πρωτότυπη γαλλική ταινία.

ειδα το τρον. ενταξει βασικα ηταν οπως την περιμενα. ειχε και ωραιο σαουντρακ (οταν οι daft punk συναντανε τον jean michelle jarre…). επικ ο μπριτζες στην μορφυ του των 80ς ως κλου… το μονο κακο ηταν οτι ηταν ευκολο να καταλαβεις το τελος. τεσπα πολυ ευχαριστη ταινια, να την δειτε ολοι οι Sci-fi fans ή του παλιου που πρεπει να το κατεβασω επι την ευκαιρια.

αα και η ολιβια γουαιλντ ειναι πολυ γουαιλντ…

Κλαίω τα λεφτά μου…
Το ήθελα και σε 3d…
Αίσχος?Χάλια?Απαράδεκτο?Ελεεινό?Τρισάθλιο?Μαλακιάρα?
Τόσα κι άλλα τόσα μπορώ να πω γι’ αυτό το έκτρωμα!!!

My money… :cry: :cry: :cry:

Τόσο χάλια…καλά που τό’γραψες γιατί θα πήγαινα:) :!:

Ηθελα κι εγω να παω στο Tron αλλα οι κολλητοι ηθελαν το Solomon Kane, αλλα επειδη ειμαστε τα παντα ολα και αργησαμε, καταληξαμε να δουμε το Hereafter. Δεν πηγαιναμε για μπυρες καλυτερα?
Ok δεν ηταν χαλια, αλλα δεν ηταν και αυτο που περιμενα απο Clint Eastwood. Δεν ειχε καμια ιδιαιτερη πλοκη, ή καποια καθαρση στο τελος. Γενικα το βρηκα λιγο βαρετο, αν και οχι οσο το βρηκε ο φιλος μου που ροχαλιζε διπλα μου (πολυ γελιο)

[SPOILER]Και δεν μας ξαναεδειξε και την cute κοκκινομαλλα που μου αρεσε και εξαφανιστηκε :([/SPOILER]

οι Μη Αντρικιες ταινιες του Κλιντ ειναι επι το πλειστον σκατα, ως γνωστον…

Κοίτα,αν θες να το δείς,εγώ προτείνω κατέβασμα,παρέα και χαβαλέ (άσχετα που και στο σινεμά,προς το τέλος γελάγαμε όλοι :lol: )
Αν καίγεσαι να το δείς σινεμά,τότε…το κρίμα στο λαιμό σου… :lol: :lol:

Όλες οι ταινίες του Κλιντ είναι αντρίκιες! 8)

εξηγησου

Πρώτα κοίταξέ τον στα μάτια.

To hereafter είδα και γω χθες και δε με εντυπωσίασε!

Καλό είναι να βγαίνουν δραματικές ταινίες αλλά το τράβηξε ο Κλίντ Ιστγουντ παραπάνω απ’ότι περίμενα! Οι ηθοποιοί έκαναν ότι μπορούσαν αλλά,δυστυχώς, δεν ξεπερνούσε από το μέτριο λόγω σεναρίου!

To Million Dollar Baby ήταν πολύ καλύτερο!

Changeling
Invictus
The Bridges of Madison County-αυτο την παλευει οριακα

3-4 μαζι με το καινουριο υποθετω, οπου ο Κλιντ δεν παιζει στο ‘αντρικιο ταμπλο’ και ειναι σκατα…

το changeling μια χαρά ήταν ρε.

invictus δεν έχω δει, γέφυρες δε θυμάμαι…

κρίμα πάντως αν ισχύουν τα σχόλια για τη νέα… εξαιρουμένου του invictus που δεν έχω δει για να κρίνω, οι ταινίες του από mystic river και δώθε ήταν πάρα πολύ καλές (το flags χάνει λίγο, αλλά νταξ).

δεν σε εχω φιλο πια.

εδώ που τα λέμε, ούτε μέχρι τώρα τον είχες friend.

Να φύγεις να πας άλλου

Αυτά.

Το είδα κι εγώ σήμερα, αλλά δε ξέρω ήθελα κάτι παραπάνω στο τέλος, όχι κάθαρση κλπ συγκεκριμένα, απλά κάτι παραπάνω. Δηλαδή μόλις τελείωσε, ασυναισθητα και με αρκετή ένταση φωνής, βγήκε απ’ το στόμα μου ενα: [B]ΤΙ? Τελείωσε?[/B]

Αν ως cute κοκκινομάλλα λες κι εσύ την τύπισσα στη μαγειρική τότε [B]ΝΑΙ ΤΙ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ[/B]