Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Είδα χθες το Scream 4.Mεγαλύτερη ΠΑΤΑΤΑ δεν έχω δει στο σινεμά!

Ε ψιλομπαμ κάνει :stuck_out_tongue:

Για μικρά και μεγάλα παιδιά :smiley: Γέλασα πολύ και μου άρεσε πιο πολύ από το Rango. Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω. Γιατί για να το δεις πρεπει να πας 6 ωρα το απόγευμα σινεμά. Πραγματικά, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τις “παιδικές” καλές ταινίες τις τρώει η μαρμάγκα και κάτι πατάτες σαν το scream έχουν καλές ώρες προβολών. Anyway, να το δείτε, είτε στο σινεμά είτε στο σπίτι 8)

λολ, προχθές είδα το HOP, ώρα προβολής στις 6 και μόνοι θεατές εγώ με 4-5 5χρονα και τις μαμάδες τους :stuck_out_tongue:

Tο ξέρω αλλά για βραδινή προβολή που πήγαμε το σκριμ και άλλη μια παιζόταν.Τελικά αποφασίσαμε να μπούμε στο σκριμ σε φάση “ε δε γμιεται”.

Χίλιες φορές καλύτερα να χαμε αράξει σε καμια πλατεία με μπύρες.Σενάριο,ηθοποιοί (αν και πολλές φιρμες) όλα μαύρο χάλι.Ειδκά σκηνές που προσπαθούσαν σε κρατήσουν σε αγωνία ήταν απελπιστικά γελοίες και πιο πολύ scary movie θύμιζαν#-o

Και εγώ είδα το Limitless, καλύτερο απο οτι περίμενα (χαπάκι που σε κάνει ιδιοφυία χμμμμμ) και όντως εχει γρήγορο ρυθμό, δεν βαριέσαι καθόλου…μια χαρά ταινία.

πραγματικα 8/10 φορες που παω σινεμα για να παω -επειδη εχω ορεξη, εγω η η παρεα πχ- βγαινει πατατα. απο την αλλη, το ακριβως αναποδο γινεται ολες τις αλλες φορες. αν προγραμματισει κανεις να παει να δει μια ταινια που εχει ψαξει-ακουσει-διαβασει οτι γαμει, ακομη και να μην εχει καλη διαθεση, η ταινια θα του τη φτιαξει και θα ειναι και γαμω. εχω πεσει πολλες φορες στην παγιδα που λες και ειναι οτι χειροτερο.

Πέρναγα σήμερα απο ενα παρακμιακο σινε κι είπα δε μπαινω…κι είδα το Black Swan…κι ενω ακουγα κακές κριτικές απο όλους τους φίλους και γνωστους (μέτριος Αρονόφσκι κλπ) έμεινα μαλάκας…

Ντάξει, δεν είναι ο Αρονόφσκι του Fountain ή του Requiem for a Dream. Υπερβολικα φεικ σε καποιες φάσεις. Αλλα ήταν δυνατο και μου άρεσε. Ένιωθα σαν να διάβαζα ψυχαναλυτικο δοκίμιο…με όλες τις juicy περιγραφές του μη ειδικου…:stuck_out_tongue:

Βλακείες δεν θέλω ν’ ακούω… Ήταν πολύ ωραία ταινία.

ντάξει…δεν ήταν και το όσκαρ!!
εσυ δες έκανες τον κόπο να move ur ass σήμερα, μη λες πολλα…:wink:

θεός ο Cassel…!

Θεός… θεός!

Άσε με ρε :stuck_out_tongue: Δεν μιλάμε για τον… Βενσάν άλλωστε :–


Edit: γρήγορα το είδα γενικά.

Και ηταν δλδ ? μια ταινιουλα?

Άσε, δεν βγάζεις άκρη με το Nut, είναι πολύ ιδιόμορφο:roll:
Εμένα μου άρεσε πολύ, είχα μεγάλες προσδοκίες και δεν με απογοήτεψε- αυτό λέει πολλά!

ναι, η domino έχει πάντα προσδοκίες…αλλα συμβιβάζεται εύκολα!! :stuck_out_tongue:

ντάξει, κάποια σημεία μου φάνηκαν πολυ ‘‘φτηνα’’ για τα γούστα μου! ειδικα εκει που έπεφταν τα πολλα ειδικα εφε - πχ, όταν τόνιζε ‘‘μαγικα’’ τους πόρους του δερματος της για να δείξει την ηδονη. Και το έκανε κάθε τρεις και λίγο…αλλά ο τύπος ειναι μαστορας στη σκηνοθεσια, δεν του το αρνεισαι! Στη σκηνη που η κοπελιτσα βάζει πρώτη φορά δάχτυλο και μετα ανακαλύπτει οτι δίπλα κοιμάται η μάνα της…omg…

στον evil δλδ πώς φανηκε? θα της εδινες το οσκαρ?? :wink:

Φυσικα, η Πορτμαν καταρχας πηρε για καλυτερη ερμηνεια και θα του εδινα κ για καλυτερη ταινια καθως κ μαρεσε πιο πολυ απο το Λογο του Βασιλια σαν συνολο.
Δεν αντιλεγω οτι οι ταινιες του Αρονοφσκι εχουν γινει λιγο πιο ευπεπτες απο το ευρυ κοινο, αλλα παραμενουν εργα τεχνης

Limitless είδα κ εγώ… Ναι συμπαθητική ταινία είναι, βλέπεται ευχάριστα. Πέρασε ευχάριστα η ώρα. Δεν είναι η ταινιάρα σίγουρα… Με παρέα 5 άτομα πήγα κ νομίζω δε θα βρίσκαμε κάτι καλύτερο να δούμε. Τα πιο πολλά τα απέρριψα.

Robert De Niro σε μάλλον ασυνήθιστο ρόλο… Αλλά είχε De Niro η ταινία διάολε - όπως κ να’χει μετράει! :slight_smile: Πολύ καλός κ ο Bradley Cooper.


Πολύ καλό και το καναδέζικο. Δυνατή και σκληρή ταινία. Μου άρεσε ο τρόπος με τον οποίο αναπτυσσόταν η ιστορία. Αυτά τα flash back που έκανε και το πως μάθαινες σιγά σιγά τα γεγονότα. Η σκηνές στη Μέση Ανατολή δείχνουν πόσο πολύπαθες είναι αυτές οι περιοχές και δεν μπορούν να σε αφήσουν αδιάφορο. Φοβερό. Βγαίνεις από το σινεμά και νιώθεις μια σουβλιά στο στομάχι.

πριν λιγο γυρισα ειδα την τελετη με τον αντονι χοπκινς δεν τρελαθηκα αλλα βλεποτανε το εργακι!!!

[SPOILER]Μήπως απλά πείναγες;[/SPOILER]

[SPOILER] :p[/SPOILER]