Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

The Hangover: πολυ καλο οπως το πρωτο ειχε πολυ γελιο!!!

απο εκει με τις γοργονες και μετα κοιμηθηκα, αισχρο

σχεδον remake του πρωτου αλλα και παλι, με καλη παρεα και διαθεση κλανεις στο γελιο…η σκηνη με τα παιδακια ειναι ηδη cult

και εγω εκει πρεπει να κοιμηθηκα! περιεργα πραγματα! :lol:

Ε βασικά η φάση με τις γοργόνες ήταν και η μοναδική ενδιαφέρουσα σε αυτό το σκουπίδι.

πραγματικα ειναι απο τις χειροτερες ταινιες που εχω πληρωσει για να δω

Εγώ δεν πάω μακριά. Πέρσι δεν βγήκε το Alice?

ξεχνάτε το red riding hood.

Το Red Riding Hood,είχε και μια Α αισθητική βρε αδερφέ,είχε και ένα χαβαλεδίστικο ‘ποιος να είναι ο λύκος άραγε’.

Οι πειρατές πραγματικά στηρίζονται μόνο σε κάποια συμπληρωματικά σκηνικά,ατάκες,και τις φάτσες που κάνει ο ντεπ.

απο το δυο ειχε αρχισει η κατρακυλα για τους πειρατες αλλα οταν βλεπεις στο τρια εκεινους τους καβουρες-πετρες που κουβαλουσαν το πλοιο καταλαβαινεις οτι δεν εχει και γυρισμο

κριμα γιατι το 1 ηταν πολυ ωραιο

κόπι πέιστ από το μυαλό μου

Τοσο χαλι ειναι οι πειρατες ρε παιδια;;Ηθελα να παω να το δω αλλα ολο αρνητικα σχολια διαβαζω και τωρα το σκεφτομαι

:-k

πήγαινε δες το για να προσθέσεις και το δικό σου μετά στη λίστα. :stuck_out_tongue:

Καταλαβα!!!Αστο καλυτερα θα περιμενω να βγει σε dvd

:smiley:

Το δέντρο της ζωής…Μην πάτε να το δείτε σινεμά, αν σας ψήνει κατεβάστε το ή περιμέντε το dvd . Κουραστική ταινία, κρατάει πάρα πολύ, δεν εξελίσσεται, δεν το πάει κάπου, εστιάζει υπερβολικά πολύ στη σχέση πατέρα-μητέρας-παιδιού και προσπαθώντας να συνδιάσει την ταινία με την επικούρα και τη μαγεία της φύσης και του κόσμου χάνει τη μπάλα. Με μάγεψε η εισαγωγή, αλλά με σκότωσε το επόμενο δίωρο. Παρόλα αυτά με έψησαν πολύ τα πιο “τεχνικά” σημεία της ταινίας( π.χ. χρώματα, πλάνα κλπ).

Εγώ θα πρότεινα να πας να το δεις και να βγάλεις τα δικά σου νσυμπεράσματα…κιαν είναι κακή ταινία, δεν χάλασε κιο κόσμος:):!:

[B]X-men first class[/B]

Στο ύφος των 2 πρώτων του Singer. Πολύ καλή και για μια ακόμα φορά με έξοχη επιλογή πρωταγωνιστών. Νομίζω η καλύτερη σειρά με super heroes.


Το ειδα και εγω και συμφωνω με τον dead ηταν εξαιρετικο!!!

Το έργο έχει αρκετές ομοιότητες με την Οδύσσεια 2001. Και μόνο γι΄αυτό αξίζει να το δει κάποιος πιστεύω.

Τώρα εγώ δε θα λεγα πως δεν το πάει κάπου ο Μαλικ. Απλά στην εισαγωγή κινείται σε δύο άξονες ερμηνείας του κόσμου: μεταφυσικός τρόπος - θεός - δημιουργία, και υλιστικός - big bang - εξέλιξη των ειδών κατά δαρβίνο. Παίζει δηλαδή στο δίπολο αρετή - φύση, όπως τονίζεται και στην αρχή της ταινίας που μιλάει η μάνα. Απλά σε κάποια φάση εγκαταλείπει τον δεύτερο και εστιάζει μόνο στον πρώτο.

Δεν νομίζω πως το χάνει, απλά είναι επιλογή του σκηνοθέτη να εστιάσει στον πρώτο για να εξηγήσει το νόημα της ζωής. Αυτό αντανακάται εν μέρει και στους χαρακτήρες. Η μάνα είναι η ενάρετη, που με τη γέννα της παραδίδει τα τέκνα της στην αγκαλιά του θεού, ενώ ο πατέρας είναι το αποτέλεσμα της φύσης στην οποία επικρατεί ο νόμος του ισχυρού. Κάπου εκεί αρχίζει όπως λες να εστιάζει στην οικογένεια και αφιερώνεται περισσότερο εκεί.

Αν και δεν ασπάζομαι το μεταφυσικό τρόπο προσέγγισης, παρόλαυτά τη βρήκα εξαιρετική, και αν δεν είχα πάρει τις αποφάσεις μου σχετικά με την προέλευση του κόσμου, παίζει και να με κέρδιζε. Αυτό σκεφτόμουν κατά τη διάρκεια. Πάντως πιάνει παράλληλα και αρκετά άλλα θέματα εκτός από το βασικό.

Όσο για τις τεχνικές λεπτομέρειες έχεις δίκιο, μιλάμε για πολύ δύναμη. Ο συνδυασμός της εξαιρετικής φωτογραφίας/εικονοληψίας (ειδικά όλα τα πλάνα με νερό και πολλές σκηνές της οικογένειας) με τη μουσική είναι απίθανος.

ακομα να το φερουν στο Ηρακλειο τα μουνια

hangover II (την προηγουμενη παρασκευη)

ιδιο με το πρωτο ακριβως, μονο οι καταστασεις αλλαζουν…το ευχαριστηθηκα βασικα, μπορει να μην ηταν οσο καλο οσο το πρωτο, αλλωστε ηξερες τι περιμενες σαυτο, αλλα ειχε γελιο δεν μπορω να πω

βασικα τοσο ιδιο που παλι με danzig ξεκιναει και υπηρχε ενας χαζος στο σινεμα που φωναζε επανειλημμενα ‘DANZIG ΑΡΧΟΝΤΑΣ’ και τον κοιτουσαν παραξενα :lol: