Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Εγώ ήμανε σ αυτούς που έφευγαν απ την προηγούμενη προβολή και έβλεπαν το μπούγιο (και όσους έκαναν μεταβολή ξενερωμένοι)

εγώ ανήκω σε αυτούς που θα περιμένω να γίνει η παρέλαση και μετά θα δω άνετος τα παράσιτα :stuck_out_tongue:

Χαλανδρι εγω χθες,καμια 20αδα ειμασταν.μ αρεσε παρα πολυ η ταινια,ειναι απ αυτες που εχεις αγωνια για τη συνεχεια.στο τελος ισως ηθελα κατι αλλιωτικο,δε ξερω

Μόλις επέστρεψα από απογευματινή (aka ΚΑΠΗ) προβολή του “Parasite”.

Ταινιάρα ολκής. Κινηματογράφος που σου “ανοίγει τα μάτια”. Δύο ταινίες σε μία: “τρελή” μαύρη κωμωδία από τη μία και δυνατό κοινωνικό/ταξικό δράμα από την άλλη (ήταν βέβαια αναμενόμενη η σταδιακή μετάβαση από το ένα στο άλλο). Ορισμένες αριστουργηματικές σκηνές.

Ένα στοιχείο του τέλους με “ξένισε” λίγο, αλλά all in all δεν “αφαίρεσε” και πολλά.

Λοιπον κ γω πηγα Παρασιτα

Καταπληκτικη ταινια, ισως κ η καλυτερη που εχω δει το 2019 μεχρι τωρα. Ταξικα/κοινωνικα σχολια, μαυρο χιουμορ, δραμα, θριλερ τα ειχε ολα + τρομερη σκηνοθεσια με σεναριο φωτια

Δεν εχω να πω πολλα πραγματικα, εξαιρετικη ταινια!!!

Ειδα χθες το Joker. Ηταν οκ. Taxi Driver lite, σε σεναριο που ειχε δεν ειχε DV tie-ins, δεν ειχε σημασια. Το χαηπ, η κουβεντα και το Box-office μαλλον μου χαλασαν λιγο την εμπειρια, οχι οτι φταιει η ταινια για αυτο.

Κοιταω να δω ποτε φερνουν το Parasite εδω… ΦΛΕΒΑΡΗ ΤΟΥ 20 ΛΕΕΙ. Δεν παω στην Κορεα καλυτερα;

Μια χαρά παίζουν τα Παράσιτα (για Αθήνα μιλάμε).

ε άλλο το δικό σου το εδώ και άλλο το δικο μου το εδώ. Στο δικό μου το εδω το φερνουν ΦΛΕΒΑΡΗ ΤΟΥ 20.

Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά για την κατάχρηση του topic, αλλά όταν δημοσιεύονται τέτοια άρθρα, το τέλος του κόσμου έρχεται ακόμα πιο κοντά…

Μα, το όλο μεγαλείο της ταινίας βρίσκεται ακριβώς στο στοιχείo της "αφέλειας".

Wilt Chamberlain, bitches!

Μην παίρνεις στα σοβαρά τα άρθρα οποιουδήποτε τυχάρπαστου που η μοναδική του διαφορά με εμάς είναι ότι γράφει τη γνώμη του σε ένα ότιναναι site και το παρουσιάζει και σαν “δουλειά”

(κάντε μας τη χάρη που θα θάψετε το Conan)

ΛΑΤΡΕΥΩ Conan the Destroyer! Το καλοκαίρι το βρήκα σε χαμηλή τιμή και το χτύπησα σε bluray και το έβαλα δίπλα στο πρώτο. Φυσικά και είναι αφελέστατη ταινία αλλά παραμένει διασκεδαστική.

Και εγώ πιτσιρικάς την είδα πρώτη φορά, και εγώ είχα ανατριχιάσει εντελώς στην μάχη με τον μάγο και τους καθρέφτες αλλά ούτε για αστείο να ξενερώσω σήμερα. Από την άλλη βέβαια ομολογουμένως ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα βιβλία, μόνο μερικά κομικ είχα (1-2 διασώζονται μόνο σήμερα).

Αλλά δεν είναι μόνο αφέλεια η ταινία. Και μόνο για την αρχική σκηνή αξίζει βασικά. Τρελό έπος

Ταινία που μπαίνει έτσι δεν μπορεί να είναι κακή.

Έτσι μπράβο ρε συναγωνιστές.

Η οργή του Crom πάνω σε κάθε παρόμοιο άρθρο!

Γνωστο σκουπιδοσαιτ με χαζο αρθρα 90% …

Doctor Sleep

Sequel στο Shining του Kubrick που βγήκε λίγο αχταρμάς. Θέλει να ικανοποιήσει τους πάντες, και τους φαν του βιβλίου και τους φαν της αρχικής ταινίας αλλά και τον ίδιο τον King που ποτέ δεν του άρεσε η ταινία του Kubrick. Στο πρώτο μέρος τρέχει το βιβλίο όσο περισσότερο μπορεί για να γίνει στο δεύτερο μέρος απλά ένα μεγάλο homage στο The Shining που όμως δεν πείθει και τόσο. 2-3 καλές σκηνές μένουν από όλη την ταινία. Απογοήτευση για μένα.