Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

ναι το αμερικανικο

Το “π” ειναι η χειρότερη ταινία που έχω δει ever! 8O 8O :frowning:
Εκτός του οτι δεν κατάλαβα και πολλά πράγματά απο το τι γινόταν στην ταινία, δεν κατάλαβα και το τέλος ιδιαίτερα και γενικότερα σε μια ταινία που απο τις 2 ωρες την 1 ώρα και 45 λεπτά δείχνει έναν τύπο και δεν μιλάει δεν λαλάει και στο τέλος κάνει αυτό που κάνει(με το κεφάλι του) βαρέθηκα λιγο…τι λίγο που κόντεψα να κοιμηθώ…
αλλα βέβαια γούστα είναι αυτά…εξαρτάται απο το είδος ταινιών που αρέσουν στον καθένα[/quote]
Ναι sofi μου, πραγματικά είναι θέμα γούστου. Εγώ για παράδειγμα δεν γουστάρω τις κλασικές αμερικανιές που πέραν του ότι είναι αφάνταστα προβλέψιμες (κατά κανόνα) τα σενάριά τους είναι ανακυκλώσιμα!
(όχι πως δεν θα το δω το hollywood μου σε πολύ light φάσεις όμως)
Ίσως σου ακουστεί πολύ κουλτουριάρικο, αλλά μερικές φορές είναι προτιμότερο απ? το να υπάρχουν χλιαροί διάλογοι, να μην υπάρχουν καθόλου και τα λεπτά αυτής της σιγής να απολαμβάνεις το ερμηνευτικό-σκηνοθετικό μεγαλείο που μιλάει καλύτερα κι από χίλιες λέξεις!! Όλα αυτά που σου λέω ίσως πριν λίγα χρόνια να τα σνόμπαρα αλλά τώρα την έχω δει λίγο αλλιώς! Όσο για την διάρκεια σιγής που δίνεις, ε σε βρίσκω κάπως υπερβολική και το ότι δεν κατάλαβες και πολλά πράγματα όπως λες ίσως να ήταν η αιτία που δεν σου άρεσε, χωρίς βέβαια αυτό να είναι απόλυτο, γιατί όπως είπες κι εσύ …εξαρτάται απο το είδος ταινιών που αρέσουν στον καθένα

Κοιτα επειδη δεν γουσταρω καθολου κουλτουρα κι ετσι δεν σημαινει οτι βλεπω τα χαζοαμερικανικα…18 ειμαι εξαλλου δεν μπορω να βλεπω κουλτουριαρικα δεν μου βγαινει…αργοτερα μπορει…

ok γλυκιά μου! :slight_smile:
Χθες είδα στο σινεμά το saw ?σε βλέπω? (για να δεις ότι την βλέπω την αμερικανιά μου κι εγώ sofi-k):wink:
Οκ, θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο! Όποιος έχει δει το seven κι όλα τα αμέσως επόμενα δεν θα ενθουσιαστεί και πολύ! Τα τελευταία δέκα λεπτά είναι λίγο σοκ, ειδικά κάτι που κάνει ο ένας τύπος και φυσικά δεν θα σας αποκαλύψω τι.
Τι μου έμεινε από όλο το σκηνικό;
Επιβεβαίωσα το γεγονός ότι το village έχει τα καλύτερα pop corn που έχω φάει ever!!!
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εγώ άκουσα τα καλύτερα λόγια για το Saw. Μάλλον θα το δω απόψε, στον καναπέ με home made ποπ κορν (από κανά περίπτερο, ξέρετε).

Χθες -> The Invisible Circus. Καλό, χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο.

ego ida x8es to “hide and seek”…
poo pooo ti xasimo lefton!!!

το saw τελικα ακομα δεν το ειδα, ειδα ομως το the hitch…ψιλομαπα αλλα το σωζει ο Γουιλ Σμιθ που ειναι φοβερος

το hide and seek εμενα παντως μου αρεσε πολυ…

Ένας κολλητός μου είδε το saw και μου είπε ότι του άρεσε πολύ, οπότε μην εμπιστεύεστε μόνο την κρίση μου!
Απλά θεώρησα ότι είναι μία από τα ίδια πάλι, να κάνουμε ένα αστυνομικό θριλεράκι με ένα απρόβλεπτο τέλος για να εντυπωσιάσουμε και ok τίποτα ιδιαίτερο ή καινούργιο! Πάντως είχε κάποιες καλές φρικοσκηνές!
Unholy σ’ άρεσε;
Τα ποπ κορν σου σίγουρα δεν συγκρίνοντε με τα δικά μου!!!

Τότε να μου φτιάσεις μερικά να έχω :*
Δεν το δα ακόμα :S

Ok Unholako!

A! Και πριν λίγες μέρες είδα το Τριο της Μπελβιλ!!!
Πραγματικά πάρα πολύ ωραίο!!!

pos??!?!?! sovara?!
ine ena ergo xoris suspense, den ine tromaxtiki, ke me ena mallon ili8io telos!! :twisted:

ase pou iparxoun merika pragmata pou den vgazoun noima, ke vlakies mesa mesa…!! :stuck_out_tongue: …den 8a mpo se leptomeries gia na min to xalaso stous allous!! :smiley:

το τελος ηταν οντως λιγο καπως…αλλα μου αρεσε το παιξιμο της μικρης…βαζει κατω πολλες φτασμενες ηθοποιους 8O

Χτες βράδυ είδα στο μέγκα το The Straight Story του Lynch.Εντελώς διαφορετική από τις υπόλοιπες ταινίες του. ΅Εργάρα,κορυφαίος ο πρωταγωνιστής. Συγκινητική ταινία χωρίς όμως να γίνεται μελό. Να την δείτε :!:

paidia eida to Phantom of the Opera ergara,h mousiki mpainei fantastika deite oposdipote

mhn deite me tipota to White Noise tou petamatou…a re batman pou katantises

Moulin Rouge. Μ’άρεσε πολύ πολύ.

Τι σ’αρεσε σε αυτη την ταινια?? Μονο η αρχη, το τελος και η διασκευη στο Roxane λενε

Εγω ειδα το “Για μια χουφτα δολλαρια” Χρειαζονται σχολια???

Χμ, ήταν απλά ΥΠΕΡΟΧΟ. Σίγουρα θα το ξαναδώ ώσπου να το επιστρέψω. Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι φαν των μιούζικαλ, αλλά αυτό για κάποιο λόγο με ενθουσίασε.

“Τα Παθη Του Χριστου”.αν και δεν καταφερα να την δω ολη την ταινια

Ειδα το CUBE 2.Πολυ καλο…Πιο “περιπετεια” σε αντιθεση με το 1 που ηταν πιο ψυχολογικο…

Πουρκουά;